Přejít na obsah

Divné zvuky z motoru 1.2 TSI 63kW


Doporučené příspěvky

Tú servisnú akciu priznali až keď som sa pýtal nedávno na finálne riešenie "rozvodovosti" TSI, keď o niečom takom počuli po prvý krát, navyše som stále jediný, čo si sťažuje (rada: nepočúvať - jazdiť - auto nie je hudobný nástoj, na to sú kontrolky...) Asi by som káble a trubky mal poriešené už pred pol rokom, ale vtedy nešiel pri "malej" 3 ročnej prehliadke, vlastne len výmene oleja internet..... a moje info nie sú pre nich dosť dobré, nemajú pečiatku škoda..... Tak to budem riešiť asi až s rozvodmi, o pol roka, alebo pred 60000 km, podľa toho, čo nastane skôr, možno prekvapia a novinky dorazia až ku nám skôr........

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

lubikSK: u teba nic nove ? Ja som bol s tym zvukom v servise ale nic nenasli. Podarilo sa ho s technikom nasimulovat ale i tak jeho povod neidentifikovali. Retaz ma dlzku 72mm, podla SkodaAuto je limit na vymenu 74mm.Takze smola. Kolko ma retaz nova, to som sa nedozvedel  :kol-32:  Takze neviem ci sa od novoty predlzila alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ak sa dá nahraj to prosím :) dík,asi nejaké piatočné auto a to som dúfal že problémy nebudem mať ale TSI robí všelijaké zvuky je to dobrý ale zvláštny motor 
:)

 

a potom túrovaní motoru sa vracia nejaká klapka že to rob=i taký zvuk? ale to posledné vytočenie motoru tak to spravilo taký výfukový zvuk :/

 

EDIT: pozerám videá na YouTube doprdele to fakt necvaká môže sa ozývať reťaz? :(:help:

Editováno: , autor: juraj07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me přijde všechno ok, teda podle zvuku neslyším nic nenormálního. To cvakání šicího stroje dělá palivový čerpadlo, dělá mě to úplně stejně. Kdo někdy otevřel haupnu musel to u tsi zákonitě slyšet. Jde jenom o to jak je to hlasitý v reálu. A to klepnutí to bude asi vibrace tyčky regulace turba či toho talířku v regulaci. Když to prošlápnu tak to když padají otáčky taky slyším. A turbo ti jemě sviští stejně jako mě :-) jo a výfuk mě taky trochu jakoby duní či prdí, když to naprázdno rychle vytočím, nejvíc když to dojde na omezovač.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to občas sleduju a někdy možná až moc :-) a člověk je pak z každého zvuku navíc rozhozenej :-) to je asi nemoc a u tsi několikrát znásobená :-D :-D přitom je to stroj a ten ma hlavně sloužit. Je fakt, že to přirovnání "šicí stroj" je na místě a pak člověk přemýšlí co to vubec koupil za mašinu :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Poprosim vas o radu,

vie niekto identifikovat zvuk z prilozeneho videa ? Jedna sa o 3-4 sekundu.

Typicky problemovy scenar:

- Jazda na dialnici,dlhodobejsie na cca 3100ot., teplota oleja 98-100st.

- po tejto jazde, vjazd do mesta.Typicky cca 30-60 km/hod. Semafory, rozbiehanie, brzda, plyn,takze ziadna plynula zataz.

- Ochladenie motora v meste na ca. 90-92 st., PROBLEM pri preradeni z 1 na 2 alebo 2 na 3 a vystupani otacok na ca. 3000 ot. Zvuk sa ozyva pri pridani plynu/zrychlovani.

 

Pri volnobehu a ked je motor studeny a teplota nevystupi na tych 100st. som problem este nezaregistroval.

 

Zda sa mi, ze zvuk ide z motorovej casti na spolujazdcovej strane,je to vsak tazko presne identifikovat. Mne pripada dost pravidelny, akoby nejake lopatky alebo clanky retaze (?) na nieco narazali.

 

 

Vdaka za kazdy postreh.

Ahoj, zdravím,

zajímavé že jsem našel někoho dalšího komu to dělá to samé, vyskytuje se to i u mého motoru za podmínek stejných jak popisuješ. Už jsem o tom zakládal vlákno samostatné ale tohle je přesně ono. Ale co to způsobuje se mi nikdy nepodařilo zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
V 21. 10. 2014 na 8:08, mike500 napsal:

Ahoj, zdravím,

zajímavé že jsem našel někoho dalšího komu to dělá to samé, vyskytuje se to i u mého motoru za podmínek stejných jak popisuješ. Už jsem o tom zakládal vlákno samostatné ale tohle je přesně ono. Ale co to způsobuje se mi nikdy nepodařilo zjistit.

 

Ahoj ja mám tiež tento problém, keď idem cez 2500ot/min. jazda do kopca a mierna zatáčka, tak to začne štrkotať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím v mé fábii druhé řady r.v. 2012, 1.2 tsi 63kw se z motoru za studena začali ozývat divné zvuky, nevím jak je popsat tak přidávam video, předpokladám, že by to mohly být rozvody.... po zahřatí se zvuk ztiší ale ne o moc, nevíte co by to mohlo být pokud ne rozvody? Tady je odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=mni2OnpUhw4&feature=youtu.be

 Díky Editováno: , autor: SosMarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...