Přejít na obsah

Divné zvuky z motoru 1.2 TSI 63kW


Doporučené příspěvky

Tak to naštěstí nemám :-)

Uvidis za 10 tisic, je to vzdy par sekund po starte, rachot ako z traktora, to spoznas. Ako pisali kolegovia, tak po hodinovom staci, ked stojis cely den, potom to uz nespravi. Ale nelam si s tym dievca hlavu, je to len auto...  Ta oprava pri 44 tis. by mala byt zaznamenana v ich systeme a ak bude dalsia do dvoch rokov, tak to je este v zaruke, zaruka je totiz vraj na tu opravu dva roky, odhliadnuc od zaruky na auto. TAk mi to povedal technik (nechtiac, lebo som tam nadaval na cely servis pri druhej vymene retaze pri 27 tis.) A ak to aj nebude v zaruke, niekto tu pisal, ze Skoda preplati 70% ceny materialu a 100% prace. Tak by to nemala byt az taka tragedia. Na druhej strane, ten motor jazdi fajn, ked vedla teba stoji nejaky machrik na starom 1,9 TDI, co kupil od Guntera z Nemecka a tvari sa, ze ma pretekarske auto,  a ty mu na krizovatke nalozis s Fabiou, pukne od zlosti :-)  Pekne jazdi, pocuvaj auto a netrap sa s tym.

 

PS: tesime sa, ked prejde zima a zaktualizujes foto (zhodis bundu a kapucnu) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano dobrý je to proti tomu žádná,ale ve výrobě byl ošizen,takže když člověk najede málo km a má záruku,tak mu nemusí vadit,že sem tam bude měnit rozvoďák,když to bude grátis v rámci záruky,ale co po záruce,šup s tím do světa,ty vody určitě budou docela drahé ne?bylo mi dokonce řečeno a to přímo ve škodovce(nečekané),že u několik aut(Fabie,Octavie,Yeti) se musel měnit celej motor a to sice z toho důvodu,že se po startu potkal motor a po sléze nešel ani namrkat.když mi někdo řekne,že motory jsou teď cajk a budu to mít potvrzené od servisáků,že ty rozvody těch 50tis km vydrží,tak jdu do něj taky a to i přes ty další problémy jako je v oleji benzín,překousané kabely na svíčkách,škubání při rozjezdu.....

Taviči, ty ten motor máš? Jazdil si už s tým?

Problém je aj v tom, že aj keď to má turbo a je to parádne živé, vždy je to len 1,2jka... pár ľudí to nechápe a snažia sa s tým predbiehať dvojlitre a potom sa divia, že im to chcípne....  treba sa k tomu slušne správať. A teraz dúfam, že som to nazakríkol a nerosype sa to aj mne :-)

Editováno: , autor: Misko123456
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to naštěstí nemám :-)

Baruška, a nezabúdaj, že o má turbo a po jazde ho je treba nechať troška ochladiť, tzn. že 1-2 minútky pre vypnutím motora nechať vybrblať, nech sa schladí, hlavne ak si tomu pred tým nakladala. Názory sú na to rôzne, jedny tvrdia ž eto netreba ale potom sa sťažujú, že majú turbo v háji...., keď ideš kľudne, stačí aspoň chvíľku, to nebude určite na škodu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Misko123456: Nejsem majitel, takže nemůžu dělat moc chytrýho. Jel jsem v tom pouze jednou a to sice při testovací jízdě město, mino město, dálnice nikoliv. Pokuď se k tomu člověk chová  trochu slušně, nerve ten motor už za studena, nechá dochladit turbo, dá se tomu co to potřebuje, tak to musí něco vydržet. Jak na tom budou motory vyrobeny  v 2013 to je asi ještě brzo dělat nějaké závěry, ono taky záleží motor od motora, bratra známej má Fabku II  r.v. 2011 a to dokonce TSi verzi 77kw a rozvoďák mu měnili poprvé v 55tis km ještě v záruce a motor si zatím velmi chválí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to dělám :-) Je to sice jen auto, ale zároveň moje velká láska :) takže až bude teplo tak zaktualizuju profil foto na auto  :kol-24: Mám really zelenou a po částech jí stavím na monte carlo, takže je to kočka :-)

 

Známý mechanik mi ještě říkal, že olej by se měl měnit spíš po 10 000km, co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre hovoril, častejšia výmena oleja je pre motor určite lepšia. Ja napr. jazdím veľa v meste krátke trasy, takže veľa km so studeným motorom/olejom. Vtedy dostávajú olej aj motor viac zabrať, takže so skoršou výmenou urobíš len dobre. Ja mením niekedy už po 5000 tisíc km, ale 10000 km je ok. Keď spočítaš že koľko ťa stojí benzín na 30 tisíc km, tak jedna výmena navyše sa v tej sume úplne stratí, hlavne ak si olej a filtre budeš kupovať sama.

:worthy  Inak máš môj obdiv. Mladá žena ktorá sa o svoje auto stará a ešte si ho aj upravuje, to sa často nevidí (jednu poznám, ale jej rodina vlastný Audi servis, takže to je u nej skôr choroba z povolania). 

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ooo děkuji :-) Na YT jsem nahrála ten zvuk, který slyším, myslíte si pořád, že to jsou ty palivové hadičky? :(

 

Možná to není moc dobře slyšet  :kol-41:

Je to ono, ked sedíš v kabíne, zvuk ide ako od schránky pred spolujazdcom a len na voľnobehu okolo 600 otáčok, keď ťukneš na plyn, prestane, alebo keď pustíš klímu a stúpnu otáčky, tiež to prestane. Môžeš to vyskúsať, keď ti to bude drnčať, otvor kapotu a pohýb s tými hadičkami, nájdeš ich naľavo, ako je nádobka s chladiacou kvapalinou, tam idú dve hadičky do takého tunela smerom dole pod auto. Keď s nimi pohýbeš, bude to drnčať viac alebo menej, možno sa ti ich podarí dať aj do take polohy, že to nebude drnčať vôbec, ale po pár km to zasa začne. Jednoznačne choď do servisu, je to práca na hodinu. Kamarát kupoval auto v 2012 a mám to tam už tuším od výroby, takú vložku ako nafúknutý sáček. U nás v Bratislave mi to robili v Porsche Interauto, v inom škodováckom servise na to kukali ako báger na tvrdú hlinu, že nevedia, čo s tým. Reťaz drnčí len pár sekúnd po štarte. Ale keď ti ju už menili, asi ten zvuk poznáš. Proste hadičky na voľnobehu, keď pridáš plyn prestane a rozvody pár sekúnd hneď po štarte.

 

Tu sa to rieši, sú tam aj fotky: http://forum.skodahome.cz/topic/99746-drnceni-pri-volnobehu-v-interieru-12-tsi-63-kw/ Tvrdia tam, že je to problém palivového filtra, ktorý pracuje na hranici možného tlaku, prenáša vybrácie a vraj VW mení tento filter v rámci záruky. Škoda dá nafúknutý sáček, ktorý je zrejme lacnejší, ako palivový filter. Ale funguje.

Editováno: , autor: Misko123456
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, teď jsem přijel z práce a co myslíš že jsem šel udělat.Zahejbat právě těma palivovýma hadičkama.

Vždycky na chvíli mi to dá pokoj pak ten zvuk začne znova právě při volnoběhu.Ten nafukovací sáček mi v servisu nabízeli ,ale z estetických důvodů jsem zatím odmít.Možná časem něco s tím provedu.

Editováno: , autor: Mišule
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v tom kombajn taky teda neslyším :D je zvláštní, že to občas dělá a občas ne. Teď to dalo na pár dní pokoj.. je ale blbost, že by na to mělo vliv počasí, že jo? A je to slyšet i přes zavřenou kapotu, ale jen malinko. Nejvíc v tom ineriéru, od spolujezdce, jakoby ze schránky. Na servisní prohlídce jim řeknu ať mi tam taky něco dají ať to necvaká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to robilo aj tak, že počas jazdy na jednej križovatke drnčalo, na druhej nie, na tretej áno...  Keď pohýbeš palivovými hadičkami, prestane to. Ja som auto kúpil v decembri a v apríli, ako sa oteplilo cestov do roboty na križovatke, že tŕŕŕŕŕŕŕŕ´....  A ja som na to že ....... ani nejdem písať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...