Přejít na obsah

Divné zvuky z motoru 1.2 TSI 63kW


Doporučené příspěvky

Jednoducho po štarte má motor krátkodobo vyššie otáčky. Robí to aj mne, ale ja mám väčšinou 1200 otáčok keď sa to stane. To že kedy to naštartuje s vysokými otáčkami a kedy nie som sa snažil sledovať, ale nenašiel som nejakú logickú súvislosť. Najprv som si myslel, že to robí iba v zime aby sa skôr zohrial motor, ale spravilo mi to raz aj tak že vonku bolo 20°C, auto stálo na slnku a o pár hodín skôr som jazdil, tj. aj keď už voda vychladla, určite bola nebola studená, ale minimálne vlažná. To isté olej.

Nakoniec som sa na to vykašlal. Mám aktualizovaný soft, mením pravidelne olej (možno aj častejšie ako by bolo treba), dávam tam 0W, aby sa olej dostal čo najrýchlejšie všade kam treba, a ďalej to neriešim, lebo viac pre ten motor jednoducho nemôžem spraviť. To isté navrhujem aj tebe baruska118. Staraj sa o základnú údržbu motora, a kým sa to neide rozsypať, tak nič nerieš, jednoducho jazdi. Veď auto má slúžiť tebe. :-)

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mikyspf, mám rovnakú skúsenosť, a práve dnes som išiel okolo servisu (okolo iného než kde mi to už "opravovali"), tak som ich poprosil nech na to zase mrknú, tak za nejakých 10 minpt mi to spravili. Ešte som sa pod kapotu nepozeral, ale vraj mi palivovú hadičku preložili o jednu pozíciu na držiaku. Zatiaľ je všetko ok, uvidíme ako dlho to vydrží... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam podobny problem,aj ked nie na volnobehu.Uz sa mi par krat stalo,ze pri zahriatom motore a jazde v meste som pocul akoby 'nejaky uvolneny plast buchal pod kapotou' na strane spolujazdca.Pri jazde cca 2000 otacok OK,ale pri dupnuti na plyn 3-3500 otacok som pocul tento zvuk.

Nenasiel som ale nic uvolnene.

Tazko sa to vysleduje,pretoze to robi len sporadicky a nie hned od nastartovania prve kilometre.Ked sa to ale vyskytne,staci pridat motoru otacky a buchot pocut velmi jasne.Ked klesnu na cca 2000, zvuk je zas prec.

Nemate niekto podobne skusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS. k mojmu prispevku: mohla by to byt pripadne vytahana retaz rozvodov? Ak aj hej,nejde mi do hlavy,ze to rachoce len obcas pri vyssych otackach.Dnes som to chcel pocut znova a nic...ani na studenom motore ani pri rychlostiach 150km/hod ani na 2000 ani na 4000 otackach...za kazdu radu vdaka.

Retaz mam vymeneny po 15.000km.Teraz mam 38.000 a uz to zas obcas zarachoti pri starte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jairo: to je divný s tím řetězem,známej má najeto přes 60tis km,rok výroby 2011,stejnej motor co ty a řetěz měnil jen jednou,je s tím spokojen,olej mu to nežere,ani se mu nedostává benzín do oleje,asi to zkrátka vychytal,nebo jak kterej motor se jím povede,zkrátka kumu dělali motor v páteční odpolední šichtě moc spokojenej asi nebude  :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne zatial olej nepribuda ani neubuda.Mam ale podozrenie,ze je v oleji viac benzinu ako je zdrave.V servise mi ale 2krat potvrdili,ze je v poriadku, tak preco im neverit :-).

Retaz budem reklamovat tak za mesiac, ked pojdem na 3,servisnu. Snad sa zachovaju fer,tak ako pri prvej vymene.

Hneva ma len ten divny zvuk.To sa bude tazko reklamovat,kedze sa to stava velmi sporadicky,ale zas o tom viac to cloveka vystrasi,ze spod kapoty sa siri zvuk akoby islo retaz utrhnut (vo vyssich otackach).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...