Přejít na obsah

Divné zvuky z motoru 1.2 TSI 63kW


Doporučené příspěvky

Tak něčeho podobného jsem si dnes všimnul taky. Vůbec nevím zda je to chyba nebo vlastnost. V cca 15s intervalu po nastartování zahřátého motoru něco klapne, udělá to několikrát a pak to přestane. Když je motor teplý je to tak 3x když není ještě úplně zahřátý tak víckrát. V zimě jsem si toho nevšiml až dnes když je venku přes 20 stupňů. Přidávám video, je to slyšet v 5 a 20 vteřině. Zvuku předchází takový loknutí a pak to klapne.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 a 20 vteřina takový klepnutí, naživo je to slyšet zřetelněji a v kabině taky. Zkusím to víc odposlechnout, ten ventil vím kde je, ale ta clona to nemám tušení.

Clona je na vodním čerpadle, a ten ventil co jí ovládá na zadní straně motoru - k němu se nedostaneš.

post-32075-0-20497200-1395423934_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Poprosim vas o radu,

vie niekto identifikovat zvuk z prilozeneho videa ? Jedna sa o 3-4 sekundu.

Typicky problemovy scenar:

- Jazda na dialnici,dlhodobejsie na cca 3100ot., teplota oleja 98-100st.

- po tejto jazde, vjazd do mesta.Typicky cca 30-60 km/hod. Semafory, rozbiehanie, brzda, plyn,takze ziadna plynula zataz.

- Ochladenie motora v meste na ca. 90-92 st., PROBLEM pri preradeni z 1 na 2 alebo 2 na 3 a vystupani otacok na ca. 3000 ot. Zvuk sa ozyva pri pridani plynu/zrychlovani.

 

Pri volnobehu a ked je motor studeny a teplota nevystupi na tych 100st. som problem este nezaregistroval.

 

Zda sa mi, ze zvuk ide z motorovej casti na spolujazdcovej strane,je to vsak tazko presne identifikovat. Mne pripada dost pravidelny, akoby nejake lopatky alebo clanky retaze (?) na nieco narazali.

 

 

Vdaka za kazdy postreh.

12tsi-w.wmv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dufam,ze mal niekto podobny problem a zvuk uz pocul.  :kol-32:

 

Na fore sa objavuje:

- drnciaca tycka turba (vymedzovaciu podlozku mam),

- palivove trubky (tu sa mi zda, ze problem je len pri volnobehu,na rozdiel odo mna + v servise mi dali ten cierny sacok, ktory nepomohol odstranit moj problem)

- drnciaca retaz (zavislost na teplote oleja ?)

- ventilator v palubnej doske u spolujazdca (tu netusim, preco by sa problem vyskytoval len pri teplom motore)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jairo, občas to mám pri pridaní plynu rovnaké, pripadalo mi to ako skalky vo ventilátore (no kade by sa tam dostali), tak som kontroloval prahový filter, v servise mám už naplánovanú dielenskú akciu, uchytenie neviem čoho v motorovom priestore, ak VIN-ko neklame, tak predpokladám že to bude toto. Najhoršie je, že to robí iba zriedka, ale zato nahlas, tak sa to ťažko identifikuje, tak ďakujem všetkým za rady, hoci neboli určené mne, určite pomôžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...