Přejít na obsah

Nestartuje 1.9 TDI PD


italik

Doporučené příspěvky

Ahoj, píšu za svýho šéfa. Má OII 1.9TDI, 77kW, koupil to bratru před měsícem a jeho problém je ten, že mu to občas nechce nastartovat. Motor točí, ale nenaskočí. Třeba se to podaří až na popáté či na povícerokrát s otočením klíčku na rozsvícení kontrolek a startování. Má to v servisu, tam si "myslí", že to může být čerpadlem, tak že zkusí sehnat nějaké jeté, jestli bude změna, jinak na nic zatim nepřišli. Četl jsem, že to může dělat termoventil na palivovém filtru. Já osobně nevím, na co ten ventil je, ale byl bych rád za každý postřeh a radu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Mám Octavii 2, 1,9,TDI BKC. V pondělí odpoledne jsem po 150km dlouhé trase zaparkoval auto před barákem a odešel - vše OK. V úterý večer jsem chtěl odjet, zapnu klíček - všechny kontrolky včetně žhavení standartně pozhasínají. Jak jsem zvyklí, že motor naskočí na první drb, tak otáčím klíčkem do poslední polohy a hned ho zase pouštím. Motor jakoby chytne - trochu se oklepe a chcípne (nejedná se o chybu imobilizéru, ta se projevuje jinak). Říkám si, asi jsem startoval moc krátce, přeci jenom je zima. Zkouším podruhé, kontrolky opět zhasnou, ale tentorkát startér točí a točí a motor nenaskočí. Postup jsem opakoval asi 4x a nic. Zkoušel jsem VAGEM 304 načíst paměť závad a ta je prázdná. Problém je, že jsem v Plzni což je cca 150km daleko od domova. V Plzni jenom studuju a nemám tu kromě Vag 304 žádné nářadí. Odpoledne přijede známej a zkusíme nastartovat přes kabely jestli náhodou neodchází baterka. Auto je z března 2006 a aku je původní. Taky mě napadlo, jestli to nemůže dělat setrvačník, začíná být na odchodu, ale zatím se to projevuje tichým cvakáním na volnoběh a občas na volnoběh vibruje auto než normálně. Se startováním jsem zattím neměl problém ani jednou. Tak je mi divný, že bych kvůli němu nenastartoval vůbec. Napadá Vás co bych s tím ještě mohl zkusit? 

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja mam rovnaky problem na oktavke 2007rv 2l tdi 103kw.Bol som s tym prvy krat na diagnostike a neukazalo ziadnu chybu mne po prvom takomto skapati auta po odstati asi pol hodinu naskocilo a presiel som s nim na diagnostiku vtedy nic.ako som isiel domov auto skapalo pred domov ze som uz s nim viac nepohol a vtedy diagnostika ukazala snimac otacok.-myslim ze u teba je to rovnaka zavada.auto je v servise a robi sa na nom ako budem vediet viac este ti dam prispevok ale diagnostika hlasi len cidlo otacok podotykam auto ma len 54 000km takze aj servisak povedal ze nic ine by to nemalo byt ale je tam vraj uplne idiotsky pristup k vymene...tak zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Druhý den jsem šel kolem auta a jen tak mě napadlo, že zkusim nastartovat. A světe div se, holka naskočila. Sice jí to chvilku trvalo a docela se auto zatřáslo když motor naskočil, ale naskočil. Hned jsem to jel projet, aby se trochu oživila baterie - přeci jenom těch 5-6 nepovedených startů ji muselo dát docela zabrat. Z toho usuzuju, že je baterka OK, kdyby nebyla, klekla by už po 3. pokusu. Otázka ale je, čím to mohlo být? Čidlo na klikovce mě taky napadlo, to jsem totiž měnil hned jak jsem auto koupil - tedy před cca 4měsíci. Ukazovalo to chybu na VAGu a hodně dlouho startoval motor. Sehnal jsem starší na vrakáči (mělo nalítáno cca 60000km) a od té doby žádný chyby ani problémy. Mohl by to způsobovat setrvačník? Na volnoběh už dost cvakal a při rozjezdu cukal. Minulý týden jsem ho nechal vyměnit. Na CC-Autodíly měli akci a setrvačník s ložiskem Sachs mě vyšel na 10500Kč což si myslim, že je dobrá cena. Jen se teď bojim, aby mě auto znova nevypeklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

potřeboval bych poradit, mam OII 1,9TDI PD, před měsícem mi z ničeho nic přestala jet, vyměnilo se tandemové čerpadlo a jezdilo to měsíc. V amondu na to nepřisli čím to může být.

Při první situaci jsem přejížděl železniční přejezd a při druhé jsem stál na křižovatce na červené a sam od sebe se vypnul motor a nešel nastartovat. Starter, elektrika, vše v pořádku, drnčí to, ale nenastartuje. Nechce se mi střílet od boku s opravami, nejsou to levné položky, tak zkouším toto forum, třeba měl někdo stejný problem.

Díky moc za radu, Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mame problém na 1.9tdi 77kw,když se startuje ,tak auto normálně točí ,ale trvá než chytne a je tam slyset takový divný zvuk.V prilozenem videu zjistite mozná více(nejdrive to delalo jednou za cas,ale nyni uz je to porád)..predem dekuji za reakce;)

(video pri studenem motoru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj Chalani,

mam octavku II, 2005, 77kw BKC motor, ale uz ma nabehane 330 000km, ale doposial ziadny problem som s tymtom autom nemal az teraz

Auto mi nechce startovat, vyhodi sa chyba motor a rozsvieti sa spirala na palubaku a napis ze chyba motora, auto do dielne... auto mi nechce startovat a ked naskoci hned po 2 sek skape a to sa opakuje aj aj 30x mozno... a este mi otacky sem-tam vyskocia a klesaju aj ked auto neni nastrtovane...

vcera som ho nakoniec nastartoval a siel som do mesta, trosku som ho rozturoval a potom sa chyba stratila z palubaka, ale ked som siel naspät tak mi naskocilo auto na na 1x, ale ked som mu pridal tak mi trhlo autom asi 2x, ako keby mi nedodavalo naftu do agregatu....uz som tu menil v skodovke aj tretsal senzor-udajne to je snimac motora, co ma za ulohu davkovat palivo do agregatu...100suciastka+400e robota :D

mate niekto s tym skusenosti, co by to mohlo byt???

dakujem a hey, sem-tam sa mi aj rozsvieti na palubaku STOP-vysoky tlak oleje...moze to byt preto, ze mi auto nechce startovat? ale to iba na 2x startovanie a potom sa strati...

dnes som bol tu vo svajciarsku na Vag a povedal, ze mu tam vyskocilo, ze je niekde chyba v budikoch, ze bude treba asi menit cele budiky-palubak a este mi povedal, ze moze byt niekde chyba, ze chyta vzduch, ale tomu sa mi akosi nechce verit....:(

dakujem a prajem pekny den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

skus vícekrát zapnout -vypnout klíček než nastartuješ, ale uřčitě padá nafta , baterka a startér ,žhavičky jsou OK ,protože motor točí jak blázen , a tenhle motor nepotřebuje ani žhavičky v zimě

Ahoj, ako ste to vyriešili a kde bol problém?

Mne to začalo robiť podobne už asi 2 x krát a tiež neviem kde je problém. Auto má 42200km, 1.9TDi 77kW, typ motora BXE. Už bolo 2x na diagnostike a nič nezistili. Ako vyriešiť keby to bola padajúca nafta?

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten divný zvuk bych tipoval na dvouhmotu. Při takových to startech dostává dost zabrat. Podle mě je na přívodu do čerpadla ventil (klapka), která drží naftu a nepouští ji zpět do nádrže. Bohužel Etku v této tobě nemám - zlikvidoval mi před nedávnem comp virus a ještě to nemám vše doinstalované. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás, po roku pátrania som stále na bode 0. Mám Octaviu II r.v. 2008, 1,9 Tdi, DSG, 77Kw nabehaných 77000km a stále mám problémy pri štarte ak je teplota nižšia ako -2C, vymenil som žhaviče, čidlo snímania teploty chladiacej kvapaliny a stale nič. :( prikladám aj video zo štartovania pri -6C. K poslednému čomu som sa dopátral, ževraj štartér točí veľmi pomaly, neviem či vymeniť batérku, alebo dať urobiť repas štartéra. Prosím poraďte :) Ďakujem

tu je video zo štartu:

Editováno: , autor: jozef d.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezaskodilo by tam dat silnejsiu baterku, tiez som teraz daval silnejsiu 74 Ah a v minusovych teplotach chytne hned, mam skor problem pri teplych startoch ale po vymene je to o 50% lepsie, takze este skusim ten repas startera, tiez som pocul ze su s nimi problemy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ďakujem Vám, keďže po roku a pol jazdenia som prišiel na to že tam nieje originál baterka a je tam dokonca udržbová, tak som do nej nalial skoro 0,75L destilovanej vody, tak som ju rovno vyhodil a kupil novu. Štartovanie sa zlepšilo, dnes bolo -1 naštartovalo to v pohode, Uvidime čo nastane ked sa ochladi viac. som druhy majitel, dovoz z Belgicka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...