Přejít na obsah

Autokosmetika, leštění, čištění exteriéru a interiéru a vše kolem toho


Kracmi

Doporučené příspěvky

Doufám, že nezakládám duplicitní téma, ale takové jsem tu zatím ještě nenašel.

 

Vždycky jsem se o vozidlo celkem pščlivě staral, baví mě to a do teď to bylo stylem kbelík, jar a houba. Vrchol všeho byla leštěnka od sonaxu z benzinky.  Letos jsem se tomu chtěl věnovat trochu více a náhodou jsem narazil na tyto stránky.

www.detailing.cz

www.detailingclub.cz

www.detailingshop.cz

www.detailing-obchod.cz

 

Celé dlouhé večery jsem pročítal všechna možná témata a velice mě to zaujalo. Jedná se o dokonalé čištění vozu. To, co někteří dokáží s lakem vozu, jak odstraní, nebo zamaskují škrábance a jak auto ve finále vypadá je prostě nádhera.  Chtěl bych zde uvést vlákto na toto téma a uvést první příklad, který mě trápil a díky těmto stránkám jsem jej vyřešil.

 

Mám Supa elegance - béžová kůže. Ta kůže byla v celkem dobrém stavu, jen prostě špinavá. Hold najeto 200tisíc. Chtěl jsem jí mít dokonale čistou, kdy jsem vyzkoušel některé levnější přípravky, dětské ubrousky, mýdlovou vodu, ale výsledek na prd. Na uvedených stránkách jsem našel dobré reference na čistič kůže Gliptone, který i s ipregnací vyjde na necelých 600kaček. Potom jsem následně narazil na tohoto člověka, jmenuje se Matěj Vepřek a je to asi špička v oboru v ČR. Napsal jsem mu email s prosbou o radu ohledně autokosmetiky, kdy fakt výborná ochota poradit, vůbec nebylo vidět, že by ho to obtěžovalo prostě super zkušenost. Tento člověk na svých stránkách nabízí set na údržbu kůže. Něco tam o něm i píše, provedl srovnávací testy několika přípravků a prostě ten jeho vychází jednoznačně nejlépe. No cena je trošku vyšší, tak jsem váhal jestli vyzkoušet ten gliptone, nebo připralit a jít do 100% jistoty.

 

No nakonec jsem si připlatil a mohu říct, že jsem udělal naprosto nejlépe jak jsem mohl. Ten přípravek je fakt pecka, vyčistí z kůže snad úplně všechno, jde to úplně jednoduše, nemusíte to ani moc "drbat". Kůže je pak naipregnovaná asi na 3 měsíce a hezky to voní. Pokud někdo řeší  údržbu kůže, tak s tímto mohu potrvdit skušenost a 100% výsledek. Myslím že nejde udělat krok vedle a za ty prachy to fakt stojí.

 

Zde je odkaz: http://www.matejveprek.cz/cenik/sluzby/set-na-udrzbu-kuze/

 

Na fotkách je hotovej jen sedák řidiče a výsledek myslím super.

 

Jinak ještě půjdu do leštění laku, kdy můj set bude vypadat asi takto:

 

autošampon dodo juice, pak leštící pasta Menzerna PF2500 + střední a leštící kotouč. Tím bych odstranil škrábance apod. Poté leštěnka dodo lime prime a následně vosk dodo. Jen potřebuji lepší počasí:-)

 

Tak co vy a autokosmetika?

post-49874-0-46053900-1365191260_thumb.j

post-49874-0-92683300-1365191265_thumb.j

post-49874-0-51929000-1365191271_thumb.j

post-49874-0-58669200-1365191279_thumb.j

post-49874-0-14828900-1365191287_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj potřebuju poradit, sestra má svadbu a potřebuju pořádně vyčistit interier  octavie 2 FL ( spíš palubku a plasty než sedadla) nevim jaký přípravek použít a mam strach abych si něco nerozleptal například ten stříbrný rámeček kolem rádia díky za rady  :)

Editováno: , autor: Dolama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Čau sem tu novej nedávno sem si pořídil supa a jak je známo není žádné auto bez chyb a proto sem se chtěl zeptat jestli nemáte nějakou radu popřípadě nápad jak a čím rozleštit škrábance někdo to již skrikal ale byl to amatér lak slezl dolů spíš to byl nějaký sprej škrábance jdou vidět a známky po spreji taky dekuji za rady a tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zajet někam na renovaci laku, a tam se dozvíš zda se to zvládne nebo ne, nebo zkusit nějakou brusnou pastu 3M, ale ty produkty nejsou nejlevnější, takže si myslim že renovací laku někde za to dáš míň než nejdřív zkoušet, zda to půjde a pak tam stejně skončit

 

jen mimo- nemáš náhodou černou edici 100?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to chválim, dobrej motor

 

jinak myslel jsem že jsi koupil zde z fóra po jednom členovi, nedávno prodával právě edici 100 černou a taky to kupoval poškrábaný a dal celolak a někdo mu to škrábnul znova a s tim to prodával, tak jsem myslel že ho máš ty

 

zkus to nechat někde zrenovoval, stojí to kolem 3 tisíc a zvedne to celé auto, taky se na to časem chystám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě se po tom poptam a zjistím uvažoval sem jestli není něco čím by to šlo upravit trošku ale asi bude lepší varianta hnedka to na hotovo opravit škrábance se tomu asi nikdo nezabrání sou občané který trošku závidí a rádi se obehnou s klíčkem kolem auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud bys chtěl prozatimní řešení a škrábance jsou hluboké tak,že by ti to mohlo začít dělat neplechu tak si kup ve škodovce tužku s tvojí barvou a zapatlej to.Není to 100% ale nebude to jako pěst na oko.Jinak na rozleštění malých škrábanců doporučuju pastu G3.Dokáže i krásně zničit špatné přechody mezi nově stříkanou a nestříkanou částí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...