Přejít na obsah

Nic moc zvuk - rádio Swing + 4 repro


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem si poradil. Musel jsem napojit spínání na klíček. Takže jsem demontoval sloupek řízení a tam napojil na konektor spínací skříňky. Už to hraje super. 

Mám to nafocené, jen nějak nevím, jak vložit fotky...

Editováno: , autor: dudusk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

popravdě....ten swing není tak hrozněj...nemám zadní repro...když sem si pohrál s nastavením bassů, středů a vejšek tak dostávám dost obstojný zvuk na tuhle kategorii si myslím....Mám to nastaveny popořadě +6, +5, +4 :) Pravdou je že se to nedá srovnat s profi repro a subem ale v rámci možností si s tím stačí pohrát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host amissus

Já jsem také spokojený se Swingem plus dvě repro, ale jsem ten typ, který sluchem prostě nepozná rozdíl mezi měděným a zlatým konektorem jako kovaní hifisté : )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě teda hrozně nakrklo. Nejsem žádný audiofil, ale chci kvalitu za svoje prachy. V Octě I jsem po 10 letech vyměnil předek za repro Magnat (900,- Kč) a byla spokojenost. Vzhledem k věku auta svépomocí.

 

Mám teď objednaný Rapid s 6 repro, doporučí mi někdo nějakou kombinaci reproduktorů, co by se tam dala případně dát místo zde popisovaných továrních? Jen co koupit, montáž bych nechal na audioservisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rapid hraje oproti OI daleko lepe, tam to byla se seriovymi reproduktory naprosta katastrofa protoze dvere byly otevrene a nebyla tam de facto ozvucnice. U OI pouha vymena repro za lepsi nepomohla, bylo potreba jeste dvere vytlumit a uzavrit, pak uz se to dalo. Pokud jsi byl spokojen v OI po vymene za repro Magnat v cene 900 Kc tak si myslim budes spokojen i v Rapidu.

 

Vetsina lidi tady spis srovnava s OII a v tomto srovnani je Rapid horsi, hlavne zadni koaxialni repro ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě teda hrozně nakrklo. Nejsem žádný audiofil, ale chci kvalitu za svoje prachy. V Octě I jsem po 10 letech vyměnil předek za repro Magnat (900,- Kč) a byla spokojenost. Vzhledem k věku auta svépomocí.

 

Mám teď objednaný Rapid s 6 repro, doporučí mi někdo nějakou kombinaci reproduktorů, co by se tam dala případně dát místo zde popisovaných továrních? Jen co koupit, montáž bych nechal na audioservisu.

Já bych ti spíš doporučil neobjednávat ty přídavný repro dozadu a za ušetřený peníze pořiď sadu od HT Vsetín i se zadníma výškáčema (http://www.htcar.cz/sada-reproduktoru-rapid-pro-zadni-dvere/d-70821/). Nebo si můžeš určitě objednat jen svazek (http://www.htcar.cz/kabelaz-pro-zadni-reproduktory/d-70784/) a dodělat si to s reproduktory dle svého výběru, pokud jseš jen trochu manuálně schopnej. Počítej jen cca 6hod času, návod je tady  http://forum.skodahome.cz/topic/125173-mont%C3%A1%C5%BE-zadn%C3%ADch-reproduktor%C5%AF-do-rapida/.

Na servisu bych i jen výměnu repro za jiné lepší rozhodně nenechával, naúčtujou ti nehoráznou sumu, to oni za takovýhle věci umí.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, taky jsem to četl na polském fóru. Je to tak. Jde o to, že když u mého swingu dám fader na "0", tak se mi ztratí basy. Poláci to řeší tak, že přehodí polaritu předních repro přes svorkovnici v levých dveřích u řidiče. Práce max na 15 min.

To ovšem nic nemění na tom, že kvalita originálních repro je podprůměrná.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud není dodržená správná polarita, tak reprák potom nebasuje jak má. při připojení např. tužkové barerky na přívody ve správné polaritě, musí koš poskočit směrem dopředu. pokud je polarita opačná, tak koš skočí dozadu. já mám i zadní repro a musím říct, že je vůbec nepoužívám, mám je stažený a ani změna polarity by jim nepomohla. ale mám zvýšený nároky na kvalitu audio/video, někomu to může stačit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vormen: fakt zadní nepoužíváš?? já si je právě do auta (na který čekám) zapomněl objednat a teď přemýšlím, že bych si je v autorizáku nechal dodělat.... těch pár tisíc za montáž beru jako daň za blbost, že jsem je neobjednal rovnou. Ale když píšeš, že je máš vypnutý, tak jsem trochu na vážkách... zkoušel jsem si v současném autě ztlumit zadní repro, abych věděl, na co se mám zhruba připravit u mého Rapida, a fakt mi dost vadilo, že ten zvuk najednou přestal být prostorový a šlo to všechno jenom zepředu.... Proto jsem měl v plánu je nechat dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to nastavím balance 50:50, příp. pustím víc dozadu, tak to hraje hnusně plastově, ploše. Když zadním uberu tak 2 kroky ve prospěch předních, tak přední začnou hrát víc basy a celkově je zvuk přijatelnější. Kdybych ty zadní neměl zadarmo, tak bych si je nepřiplácel. jediná jejich výhoda je, že jsou do zadních dveří natažený kabely, kdybych chtěl v budoucnu něco lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm.. A teď mi poraďte, kde v okolí Prahy najdu někoho, kdo mi tam dokáže namotnovat ty repro z HT car system tak, abych se nemusel bát, že ten samotný zásah a montáž nebude mít za následek nové pazvuky, drnčení apod. Z toho mám docela strach po minulých zkušenostech. Vždycky když se na autě do něčeho hráblo, tak už to prostě nikdy nebylo "ono".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...