Přejít na obsah

zvedani fabia II


onegear

Doporučené příspěvky

Kolego, na tebe to platí také - pravidla fora zapovídají jakékoli veřejné polemiky o rozhodnutích administrace fora (článek č.7), tak je laskavě respektuj a dodržuj! Mimochodem, já tady nikoho nijak hanlivě netituluji! Stoupa je totiž nickname dotyčného člena fora, kterému je určena moje výtka, a ne nadávka! Když už někoho chceš za něco kritizovat, tak si napřed pořádně přečti a pak si řádně rozmysli, na co vlastně reaguješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co zvedat takto ? Jen jsem si koupil druhý originální zvedák a pro jistotu ještě ten univerzální uprostřed. Ten je ale jen lehce přitisknut k prahu, protože toto místo není určeno na zvedání a zvedák ani nemá patřičnou drážku. Výhoda je v tom, že se zvedá celá polovina auta najednou - nekroutí se karoserie a je menší riziko spadnutí auta.

WP_20181030_14_06_53_Pro.jpg

WP_20181030_14_10_04_Pro.jpg

WP_20181030_14_13_29_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.Honza.  S každým rokem co jsem starší si chci práci ušetřit, Honzo s tímto zvedáním se v 50 ti letech zblázníš a vykašleš se na to. Zvedám auta heverem jedním již cca 20 let( tím co máš uprostřed) tak vím o čem je řeč ale jako mladej kluk bych to řešil stejně. Jako nápad dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý by byl nějaký adaptér, který by se nasadil na hlavu hydraulického zvedáku a tlačil by najednou v obou zvedacích bodech na jedné straně auta. Po zvednutí by se pod tento adaptér vložily pevné podpěry a auto by bylo bezpečně a rychle zvednuto. Potom by bylo možné např. očistit dosedací plochu kol, nakonzervovat střed apod.

Ale jednodušší je asi použít dva hydraulické zvedáky, páky směrem k sobě a použít obě ruce. Karoserie se nekroutí a můžu měnit dvě kola najednou.

Jenom něco mezi hlavou zvedáku a prahem - aby se nezdeformoval lem a nezačalo to korodovat.

Editováno: , autor: .Honza.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud ti vadí, že se karoserie kroutí, to aby jsi se bál zastavit na nerovném povrchu.....

Nedělal bych z toho zase vědu. Pro běžný domácí zvedání bohatě stačí malej hydraulickej 2 t podjížďák co prodávají v globusu apod. za nějakých 5 - 6 stovek.

Stačí na dosedací plochu heveru dát uřízlej silentblok aby se neotřel práh a není co řešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 15. 4. 2013 na 18:36, onegear napsal:

Voice: prvni obrazek predni podperny bod - podeprel jsem prkynko pres zobrazene zatky v podlaze (blizko viditelne zebrovani pro opreni vybavoveho heveru)

druhy obrazek zadni podperny bod - opet prkynko pres zatku. Zvedani bez problemu a viditelnych skod na nateru. Jedina potiz - mam hever s max. zdvihem 335mm a pri tloustce podperneho prkynka cca 1.5cm stale kolo jen kousek na zemi - tedy vice podlozit (jiz bych se bal nestability) nebo vyssi zdvih heveru

 

nejjednodussi by opravdu asi bylo (jak jiz bylo doporuceno) pod napravu ale co pamatuji, vsechny poucky rikaji - nezvedat za motor, prevodovku, napravy - nemam se bat o poskozeni (obzvlaste predni) napravy ? prece jen rameno je konstruovano na jine namahani nez tlak zespodu (napr. geometrie ?)

post-63388-0-42451800-1366043953_thumb.j

post-63388-0-41421100-1366043993_thumb.j

 

Zvedal jsem F2 presne za tyto body kde jsou ty gumove krytky a bylo  to v pohode. Na zvedak jsem dal puk.

U F3 jsem takove mistata  nenasel tak jsem pouzil tohle.

https://www.ebay.com/itm/Universal-Frame-Rail-Floor-Jack-Stands-Pad-Block-Durable-Rubber-65X33mm-NEW/123236387386?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

image.png.74ff5e00d18bf302bb9841428fee9434.png

 

image.thumb.png.082f4b7a2bd07511a84d7b8f3e4464d9.png 

 

Vzkouseno na F3 a Rapidu.

Originalni  jednonozku bych pouzil leda nekde na ceste, pokud menim kola tak ne...

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...