Přejít na obsah

Škoda Kodiaq


schimmer

Doporučené příspěvky

Především soudím, že výbava je na osobních preferencích. Nicméně mít tu potřebu vlastnit SUV, de facto bych volil cokoli jiného. Od koncernových bratrů, přes Korejce, až po M-B GLB. Čistě subjektivně design horší asi nikde být ani nemůže, kvalita materiálů a zpracování Kodiaqu je taky třeba proti Tiguanu příšerná, s M-B se to ani srovnat nedá. A pokud dám za plně vybavené GLB 1,3 milionu, budu mít hezké auto velmi podobných rozměrů (kratší o 5cm, ale zase s větším rozvorem) s nesrovnatelně lepšími materiály i zpracováním a širší nabídkou motorů, osobně bych měl jasno.

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, _Denis_ napsal:

Především soudím, že výbava je na osobních preferencích. Nicméně mít tu potřebu vlastnit SUV, de facto bych volil cokoli jiného. Od koncernových bratrů, přes Korejce, až po M-B GLB. Čistě subjektivně design horší asi nikde být ani nemůže, kvalita materiálů a zpracování Kodiaqu je taky třeba proti Tiguanu příšerná, s M-B se to ani srovnat nedá. A pokud dám za plně vybavené GLB 1,3 milionu, budu mít hezké auto velmi podobných rozměrů (kratší o 5cm, ale zase s větším rozvorem) s nesrovnatelně lepšími materiály i zpracováním a širší nabídkou motorů, osobně bych měl jasno.

Myslim, ze to jsou jen tvoje subjektivni antipatie zalozene na zlych informacich. Dizajn je ciste subjektivni vec a osobne se mi libi stejne bratri z wolfsburgu, tak i Kodiaq. Obe auta vlastnim. Vcem je ale Kodiaq lepsi, tak to je prakticnost. Vlastni zkusenost. Porizovaci cena cca u Seatu lepsi ale nejde objednat vse co ma Kodiaq, respektive bude mit ve faceliftu( matrix led a spousta jinych jako jsou roletky ....). Cena Tiguana allspace je ale vyssii a o dost. Dale prichazi v uvahu Korejska dvojcata, ktera jsou cca cenove stejna v dieslu a ve vyssi vybave.  A nakonec ten tvuj Mercedes GLB. Mne se strasne nelibi ale to je subjektivni. Asi nekhorsi meda stran dizajnu. Nicmene jaky motor a vybavu budes mit za 1.3 miliona?😀. Nakonfiguruj si Kodiaq ( do faceliftu omezeny vyber) a v podobne motorizaci a vybave  GLB a dostanes se na 1.6 miliona. Samozrejme dostanes slevu ale tu dostanes i ve Skode.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

200cdi 4 Matic. Tedy srovnatelné s běžným 2.0TDI. Výbava myslím více než slušná - kůže, virtual cockpit (jinak to ani nejde), komplet výhřevy, LEDky, bezklíčové odemykání a startování, adaptivní tempomat, aj. To vše s neporovnatelným pohodlím, zpracováním, materiály, odhlučněním, aj.

Ono toto je subjektivní diskuze, za mě bych nechtěl Kodiaq ani zadarmo, ty asi stejně tak GLB. A obecně SUV se mi příčí. Je to asi o tom, jestli chceš horší kvalitu a většinu v běžných autech myslitelných mnohdy až ptákovin, nebo se omezíš na úkor kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo hodne veci je subjektivnich ale fakta. Mercedes ma vetsi marze na 1 automobil nez Skoda. Teda priplacis za znacku. Urcite je Mercedes premiova znacka ale A neni S a ani GLB neni GLE. A ted to konkretni GLB. Diesel 140 kw awd. Nakonfiguroval jsem si cca vse to co je mam v Kodiaqu a Seate. A je toho dost. Seat 1.3 cenikove, Kodiaq o neco vice a GLB? Temer 1.6, presne 1.58. Ale pokud mas fetis na to ze tam musis mit znacek mercedesu nebo zbyle nemecke premiovky, tak to chapu ale potom uz by si se nemel koukat na radu B ( ktera neni az tak premiova) ale teda aspon C, lepe E.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono až jednou nějaký ten "fetiš" německé značky budeš doma mít na každodenní ježdění, zjistíš že ta naleštěná koncernová bída s "příplatkovou lampičkou v ceně" ani za tu výbavu navíc, nebo o něco nižší cenu nestojí. Žádný příplatek světa nevylepší špatný základ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, tak ted nevim jak se mam k tvemu nazoru postavit. Doma mame krom jineho nalestenou  koncernovou bidu z roku 2020, konkretne audi a6. To taky spada do toho fetise? Nebo jeste ne😉Nicmene presto a prave proto si myslim, ze Mercedes neni Mercedes ( treba GLB vs GLE) a Kodiaq svou cenou odpovida tomu co nabizi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial si nekupis znackove auto, tj take kde ked zavolas pridu ti aj doliat vodu do ostrekovaca zdarma. Jasme ze to nebude stat auta milion ani 3 ale podstatne viac. Vsetko ostatne je robene nannajnizsie naklady a najvecsi zisk. Tak ak si niekto mysli ze dal milion za o4 a aky mankvalitny kociar, tak ho sklamem ma beznu sunku s 4 dvwrami ako je napr hundaj, mazda, a mozno aj dacia. Treba sa stym zmierit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

hmm, zajimavé ale tech LK bych cekal vic. To asi budou firemni policy, ktere dovoli jen Style i kdyz vice nakonfigurovany stoji stejne jako LK. I ten pomer nafta vs benzin je prekvapivy. Prodejce rikal, ze to je spis 80% nafty. To potvrzuje i nabidka bazarů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak čekal jsem, že nabídnou:

  • variantu s hybridním pohonem
  • více změn v designu interieru a exterieru v faceliftu. Nebýt těch předních světel, tak jsou to minoritní změny na urovni noveho modeloveho roku.
  • konkurence se ohledne designu více odvazala. Jeste , že máme francouze a spol. Jinak se na ty dnešní auta nedá u moc dívat.
  •  čekal jsem tu chromovou linku vzadu mezi svetly jako měl po faceliftu superb.

Ty aerodynamicke kryty u RS je komedie.

 

Nicmeně aspon, že RS dostalo benzinový motor, i kdyz nespravný. Mělo to dostat 200kw ze superba.

 

Trochu měli mozna stejný směr uvah jako když jsem chtěl udělat si benzinove RS z klasickeho 2.0 tsi 140kw  chipem na 170kw. Tam mám trochu blok s tim max kroputake u DQ381. (u 132kw to odpada :-). Zde ale je nějaká nová převodovka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...