Přejít na obsah

Škoda Kodiaq


schimmer

Doporučené příspěvky

No pozor, podle proporcí bych to viděl na bráchu kodiaqa.

 

No brácha to sice může být, ale když to nejsou dvojčata, tak většinou nebývají stejně velcí :-)

 

  • Tiguan - rozvor 2681mm, šířka 1839mm, délka 4486mm (má přijít i prodloužená verze)
  • Seat SUV - rozvor 2638mm, šířka 1841mm, délka 4363 mm (tzn. rozvor Golfu, výrazně kratší než Tiguan, rozměry ze seatfansclubu, bez záruky)

Kodiaq má mít délku skoro o 30cm víc, cca 4750mm a bude tak pravděpodobně ještě výrazně delší než Octavia (4659mm.), která má rozvor 2686mm (tzn. varianta Tiguan, Golf Sportsvan) a velmi dloooouhý zadní převis. Touran s délkou 4527mm využívá variantu rozvoru 2791mm, Superb s délkou 4861mm přidává ještě dalších 50mm na 2841mm.

 

Výběr užitých variant rozvorů MQB:

  • 2,60m - Leon 3dv., A3 3dv.
  • 2,64m - Golf, Leon 5dv., A3 5dv., Yeti II, Seat Ateca
  • 2,68m - Octavia, Sportsvan, Tiguan
  • 2,79m - Touran, Passat, Kodiaq
  • 2,84m - Superb

Mně z toho vychází, že rozvor Kodiaqu by s ohledem na "vyšší třídu" oproti Tiguanu měl být alespoň na úrovni Passatu/Touranu - tzn. 2,79 nebo 2,84m. Skutečná varianta napoví jestli bude Yeti opět menší jak Tiguan (a mít tedy stejný rozvor jako Seat, což by dávalo v rámci společné výroby "smysl"), nebo jestli druhá generace Tiguan doroste (ať už jenom rozvorem, nebo i délkou).

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to celkom veľké auto, pre porovnanie:

 

Škoda Kodiaq –                dl. 470 cm, šír. 191 cm, výš. 168 cm

 

Nový VW Tiguan –          dl. 448 cm, šír. 184 cm, výš. 163 cm

Hyudai Santa Fe –           dl. 469 cm, šír. 188 cm, výš. 168 cm

VW Touareg -                   dl. 480 cm, šír. 194 cm, výš. 171 cm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatím to vypadá, že se určitě nestane prvním "SUV", které by se mně líbilo. A Octaviu a Superb podle všeho kupovat dokud ještě nedostanou tyhle prvky. Jednou si tady někdo stěžoval, že Kabaň dělá pořád stejná auta. Možná se toho radši držet a dělat hezká auta cestou Superbu bez extravagance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela to odpovídá tomu, co očekávám, ty mlhovky alá rádoby Yeti předFL mi ale přijdou jako hloupé klišé.. Pokud myslel Kabaň opravdu rozdělená světla podobným způsobem a ne jen opticky, podle mě si to novináři špatně vysvětlili a nemluvil o OIII FL. A pokud ano, očekávám maximálně denní svícení.

Tak jsem celkem zvědav na realitu, tento segment mě ale taky moc nebere, takže pro mě to bude jen "hmm, auto"..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno, odebráno a umístěno toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...