Přejít na obsah

Škoda Kodiaq


schimmer

Doporučené příspěvky

Smutný je že nekolik let Škoda tvrdila že vyvíjí velké terénní  SUV a nakonec z toho vzniknul vyšší kombi allrad. Na salonu jsem si vlezl pod Kodiaq a tak vím jak je dělaný spodek a na polní cestu OK, ale tím to končí aby se to nepolámalo. Terénní auto je jinak dělaný, ale to dnes již nepozná cca 90 % zákazníků a uvěří tvrzení o Simply Clever.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co v tom pro buh zase hledate ? jako nejaky HILUX a dalsi ? jste se asi zblaznili ne ? .... Skodovka tohle nema za potrebi ;) jaka je poptavka, takova je nabidka.

Zakaznik poptava auto tupu SUV aby vyjelo ci prejelo vetsi nerovnosti a bylo s vyssi posedem s pocitem a lepsimi funkcemi bezpecnejsi, no a aby mohlo prevezt vice nez 5 lidi.

Cilova skupina lidi zde neni takova jaka si myslite hosi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

off road nikdo necakal , skor nieco ako sorento:grand santa fe:freemont ..... no ale je to nakoniec len yeti2 combi za cenovku sorenta ;))). proste ako ked rapid sb prezentuju ako ze rovnaka treida ako golf .... ako nic v zlom nekritizujem neplacem len konstatujem stav veci ;))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co cumeli jste na zpravy na Nove ted? Jak armada testovala auta tech co se chteji ucastnit tendru na vyber armadnich vozidel za 1.0 miliardu korun. Malem jsem se pochcal smichy. Vsak tam byl i Kodiaq, kterej ten testovaci okruh ani nedojel ze mu a jinym praskly pneumatiky. Bylo tam videt jak to prezouvaj. Trapaci. No takovych tam bylo vic i jinych znacek. [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když víš kulový, tak raději mlč. Já se té akce přímo účastnil, reportáž jsem bohužel/ bohudík neviděl.

 

Kodiaq kromě jedné překážky projel úplně všechno, co armádní speciály a za dva dny jsem neslyšel jedinou negativní reakci. Řidiči AČR, co školí jízdu v terénu byli úplně nadšení a nevěřícně kroutili hlavama, že tahle "lakovka pro holky" si to takhle dává. Bohužel během poslední jízdy (z asi deseti) najel řidič neopatrně na betonovou zábranu a natrhla se pneumatika. Toť vše. Podotýkám, že se jednalo o běžný silniční gumy, tudíž byl spíš zázrak, že přežily celej den de facto bez úhony. 

 

EDIT: A abych byl úplně přesný - i tu poslední jízdu s rozteklou gumou dojel, takže informace, že nedojel je totálně lživá.

 

Naopak bych vyzdvihl, že Kodiaq narozdíl od jiných aut zvládal terén i když byla trať po celým dnu rozježděná a nemuseli jsme jej ani jednou tahat ven, vždycky dojel.

Editováno: , autor: Kane13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohadky z mechu a kapradi. Koho chleba jis, toho pisen zpivej. Byli tu jini co zpivaly a ten zpev je pak presel kdyz doslo na jejich auto. To jsem odbocil.
Pokud neuvidim video, neverim. V tech zpravach jsem videl co ta auta musela projet. A tyhle pseudo terenaky do mesta tezko. Bez poskozeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu tě ubezpečit, že tomu tak skutečně je. Je možné, že video bude, AČR tam měla kamery i dron. Plus někteří z kluků si točili na mobil onboard. 

 

Věř si čemu chceš, ale nepapouškuj tady lži, který uslyšíš na Nově. Už jsem si spojil 1 a 1 - vybavuju si, že když kluci ze servisu měnili kolo, přiřítil se tam blbeček s kamerou a za ním druhej s chytrýma řečma. Tipoval jsem je tak max na Vyškovský věstník, ve snu by mě nenapadlo, že jsou to kucí z Novy. Mimochodem pan "reportér" mě osobně asi 5 minut ukecával, abych mu Kodiaqa půjčil, že se chce projet... 

 

A abych byl úplně fér - zcela bez poškození to nebylo, během jedné z posledních jízd se ulomila část difuzoru na zadním nárazníku. Jinak auto naprosto bez úhony, jen ho budou čistit asi rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jistě, to bude náhrada za Land Rover a UAZ jak vyšitá - jenom se sundají dveře a namísto střešního okna se namontuje kulomet. Neznáme zadání AČR = k jakému účelu a využití ta auta vybírají. To, co se objevilo na netu (viz první věta), moc Kodiaqu neodpovídá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kristepane, nikdo netvrdí, že se mají Kodiaqem nahradit bojový auta do těžkýho terénu....

 

Cílem akce bylo prezentovat Kodiaqa - statická prezentace + dynamika. Rozhodně ani s Lanďákem ani s UAZem nechceme soupeřit. Jen jsme chtěli ukázat, že i auto, kterým by případně mohli jezdit důstojníci apod. například na služební cesty, je schopný zvládnout i ztížený podmínky. Což se potvrdilo. To, že Kodiaq "proháněl" ostatní na polygonu a nezaostával, je jen bonus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažím se tu reportáž přehrát v archivu TN a už dopředu se děsím. Už jen z toho důvodu, že pan reportér i pan kameraman byli křupani bez špetky slušnýho chování evidentně se pachtící za nějakou senzací. A co může být pro diváka Novy lepší, než pohled na to, jak se "ta blbá předražená Škodovka, co na ni nikdy nebudu mít prachy, posrala v přímým přenosu"...

 

Za sebe můžu říct jen to, co jsem už zmínil. S Kodiaqem jsem v terénu byl už předtím a je to schopný auto. Podmínky, který byly ve Vyškově, už byly dost extrémní (ať už samotná náročnost trati nebo fakt, že půlka byla hodně rozbahněná). Popravdě jsem měl dost obavy, jestli to už není za čárou. Chlapi z Česany, kteří tam byli taky, měli podobný obavy. Vojáci, ti se jen dokola ujišťovali, jestli tam opravdu chceme jet. 

 

Dopadlo to velmi milým překvapením a jestli to nějakej kokot z Novy převrátí naruby, opravdu mě to hodně naštve....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem se zkusenosti se Skodovkou si ja dokazu zase predstavit co rika SA a jaka je realita. Ale to jsme mimo tema.
Jinak ok, pokud je to tak, jak popisujes, tak proc ne, beru z5. To zadani opravdu my nezname jak pise Pawouk.
Taky verim tomu ze to auto nejakymi upravami pred proslo. Aby to vydrzelo. Stejne tak projde v pripade vyhraneho tendru. Pac ve standartni uprave by to nevydrzelo ani mesic kdyz je vse dimenzovano s usporami az na prvnim miste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Kodiaq absolutně není do terénu, nemá ani redukci a snad jsou lampasáci soudní a maximálně ho pořídí sekretářkám na štábu. Stačilo projet terén a hned byl poškozenej a je zázrak že jen málo. Prostě terénní auto vypadá zcela jinak a jeho odolnost musí být taková aby přejel celý Afganistán tam a zpět a bez velkého poškození. To tam splnily jen  armádní speciály a Toyota s Mercedesem G.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, auto nijak upravený nebylo. Všechny auta přijely z jiné akce, kde jezdily výhradně po silnici a k žádným úpravám nebyl prostor. Dacia měla na této akci třeba jedno auto vyšší s offroad gumama. Zadání tendru nejen, že neznáme my, ale není ani zatím vydáno.

 

Taky to byl důvod tam přijet s úplně obyčejným Kodiaqem, aby vedení AČR vidělo, co vůbec nabízíme. Dialogy o případných úpravách budou probíhat později. Ani sama armáda zatím podle mě neví, pro jaký účely by právě Kodiaqa využívala. Jestli jen jako civil, případně auto pro doktory, nebo úplně jinak.

 

wolfspitz: Jak jsem psal. Do těžkýho terénu rozhodně ne. Do lehčího určitě. To auto zkrátka "trpí" tím, že je pro potřeby AČR nízký a má zároveň velkej rozvor...

 

Každopádně cílem opravdu není nahradit Land Rovery a UAZy. Spíš doplnit tyhle auta o něco civilnějšího, co v případě potřeby zvládne bez úhony přejet pole a přebrodit potok.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je názorně vidět, že Kodiaq působí jako by přivezl návštěvu na ukázky. Tedy na transport civilních zaměstnanců armády je OK, taky na služební cesty důstojníků, ale jinak asi na nic víc. Uplatnění by našel tam kde nyní slouží Octavie a Supy, ale to nebylo asi předmětem výběru. Pokud se jedná o terén tak správná technika je nalevo od Kodiaqa.

28457081nc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že i to je právě předmětem výběru. Pokud vím, o Kodiaqa se hodně zajímala Vojenská policie. Myslím, že by to byl víc než důstojnej nástupce těch jedničkových Fabií :-)

 

Asi nikdo moc nepočítá s variantou, že se bude dělat edice Kodiaqu s houfnicí na střeše...

 

EDIT: A za umístění fotografie mé osoby na web ti posílám fakturu :-)

Editováno: , autor: Kane13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, myslím, že ty reakce jsou už fakt hloupé a to SUV typu Kodiaq nemám rád..

Co umí Škodovácká 4x4 vím a projede to fakt hodně. Třeba kdysi naše tehdejší rodinná Octávka 4x4 bez úprav, jen se zvýšeným podvozkem, projela bahnitý okruh, vybraný pro prezentaci schopností Land Rover úplně bez problémů a to na 15" kolech.

Přesně jak je tady psáno, auto bude nejvíce trpět na délku, délku rozvoru a malou světlou výšku. Je to leštěnka, plasty trpět budou, to bez debat, třeba ty plastové, nízko umístěné stříbrné hrůzy na OIII Scout na mě vždy působí úsměvně.

Ale tvrdit, že je auto na hoven, protože se prorazila silniční guma? Hoši kde jsme, to už je fakt cipovina.

Náhradou za tereňáky to nebude určitě, spíše v tom byla řekl bych zvědavost, oni ti kluci v armádě nebudou tupí blbci, kteří nepoznají rozdíl mezi Kodiaqem a třeba těmi potvorami z fotky.

 

Jo a Nova? To snad nemá smysl ani komentovat, když ani to jediné, co by mělo být seriózní - zprávy - není nic, než černá kronika...

 

Fakt to tady tak nedramatizujte, přijde to hloupé už i mě a to remcám rád [emoji6]

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno, odebráno a umístěno toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...