Přejít na obsah

Škoda Kodiaq


schimmer

Doporučené příspěvky

Pěkný večer,

vzhledem k faktu, že zde diskutující vůz nevlastní a mají s ním minimum zkušeností, je relevantnost jejich vyjádření minimální.

14 dní jsem majitelem Škody Kodiaq 2.0Tdi 110kW manuál Style, DCC , nezávislé topení, max. výbava, najeto 2359km.

Zkušenosti-vlastněné vozy, od Favoritu, přes Octavii I a II, Superb II a II kombi, Superb III.

Jezděné vozy Audi A6, Passat poslední generace, C5.

 

Důvod ke změně vozu-fantastická cenová pobídka od dealera, od něhož je to již 4.vůz.

 

Ročně najedu cca 50 000km 50% dálnice. Hlavním kriteriem výběru vozu je value for money, prostor, pohodlí, mám dva pubertální syny a fantastickou manželku. Mám ve zvyku se o vůz starat, 1.výměna oleje do 1 500 km, dále pak po 10 000 včetně filtrů.

 

Kodiaq má zatím dlouhodobou spotřebu 6,6l, u Superbu III po 80 000km jsem měl 6,2-spotřeba výborná, motor je po primárním zajetí, pomalu jej vytáčím do vyšších otáček.

Vůz je pohodlný, podvozek perfektně odladěný, jednotlivé režimy lépe vychytané jak u prvních Superbů III. generace, na vozidle jsou 17 zimní pneu Nokian  65 bočnice-jsou to papuče!!

Vynikající odhlučnění podvozku, naprosto nezvyklé u Škodovky. Jízda hladká, pohodlná, tichá, slabší diesel sedí charakteru vozu perfektně.

 

Vůz nevlastním proto, abych na někoho nějak působil, popř. si něco dokazoval. Jsem si vědom svých schopností a nepotřebuji vozem zvyšovat sebevědomí a masírovat ego.

 

Respektuji názory ostatních, je na každém, jaký vůz si koupí a v jakém jezdí.

Pokud máte otázky, rád je zodpovím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano právě ta životnost je zásadní otázka. Je to dáno tím že menší obsahy se pohybují ve vyšších otáčkách a tím dochází k zvýšenému namáhání materiálu a při nedostatečném dimenzování je předurčená životnost. O spokojenosti se dá říct až po 5 letech bezproblémového používání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Lukason napsal:

Je videt, ze poptavka je obrovska. Resp. po vsem.

Aktual. dodaci doba k 13.3. 2017

 

Active, Ambition :  12 - 14 týdnů

 

Style:     36 - 38  týdnů

:kol-47:

 

Mno já bych se tou dodací dobou moc nechlubil - je to spíše neschopnost (nemožnost) pružně reagovat na poptávku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je potřeba brát v potaz i to, že mají malou výrobní linku. Skládají tam Superby, Yeti, Kodiaq a tuším, že ještě Atecu od SEATu. To je celkem nálož na to, že jde o relativně malinkou výrobní linku. Na druhou stranu máš pravdu... koho to zajímá. Měli by reagovat trochu jinak a hlavně měli čekat, že nebudou stíhat výrobu. Hlavně když je o Superby tak brutální zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, stanmar napsal:

Mě ale BMW nezajímá, zde jsem na foru o škodovkách....

 

 

 

Tak pak nechapu ale tvuj komentar teda kamarade :D ..... To brecis teda ale na spatnym dvore a i tak ti to muze byt preci jedno. 

A kdyz se tedy neptas na ostani automobilky, tak jakto chces normalne vysvetlit ? U vsech je to teda pak v absolutnim poradku ? ;) 

 

Jednoduchy, chces - pockej si. Nechces, pockej si jinde :kol-47:

 

 

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Lukason napsal:

 

 

Tak pak nechapu ale tvuj komentar teda kamarade :D ..... To brecis teda ale na spatnym dvore a i tak ti to muze byt preci jedno. 

A kdyz se tedy neptas na ostani automobilky, tak jakto chces normalne vysvetlit ? U vsech je to teda pak v absolutnim poradku ? ;) 

 

Jednoduchy, chces - pockej si. Nechces, pockej si jinde :kol-47:

 

 

 

Já nebrečím, i kdybych jej chtěl, tak na Kodiaqa podle mých představ prostě v současnosti nemám. Takže mi může být a taky že je dodací lhůta šumák.

Spíše jsem reagoval na toho Tvého smajlíka pod tím termínem dodání verze Style - 36 až 38 týdnů a za tím zdvižený palec....To mě fakt rozesmálo :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, stanmar napsal:

 

Já nebrečím, i kdybych jej chtěl, tak na Kodiaqa podle mých představ prostě v současnosti nemám. Takže mi může být a taky že je dodací lhůta šumák.

Spíše jsem reagoval na toho Tvého smajlíka pod tím termínem dodání verze Style - 36 až 38 týdnů a za tím zdvižený palec....To mě fakt rozesmálo :D

 

 

Tak ten byl samozrejme lehce arogantni, jako ze fajn, ze jeste delsi doba dodani, resp. vyroby :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, stanmar napsal:

Já nebrečím, i kdybych jej chtěl, tak na Kodiaqa podle mých představ prostě v současnosti nemám. Takže mi může být a taky že je dodací lhůta šumák.

Spíše jsem reagoval na toho Tvého smajlíka pod tím termínem dodání verze Style - 36 až 38 týdnů a za tím zdvižený palec....To mě fakt rozesmálo :D

 

Neboj, oni se všichni dočkají. Bude to sice import z Ukrajiny, ale všichni svá auta dostanou. :)

 

http://www.auto.cz/skoda-auto-zacala-montovat-kodiaq-na-ukrajine-104386

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno, odebráno a umístěno toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...