Přejít na obsah

Střešní nosič


kuprt

Doporučené příspěvky

To Prašík: Space má jinej - rovnější a protáhlejší - tvar střechy, takže zadní příčník má asi jinej sklon patek. Ale předpokládám, že jsi kupoval ve ŠA, nebo na jejich e-shopu, takže ti ho bez problémů vyměnili.

Jinak přidávám moji zkušenost s příčníky ŠKODA: první jízda s nosiči na kol na T-úchyt, kdy se musí vyndat ten pryžový profil, byla od 80km/h utrpením. Meluzína v komíně byla proti tomu němá. Takže jsem ta vyřešil tak, že jsem namontoval všechny tři nosiče kol, co používám, označil profil v mezerách mezi nosiči, označil si sekce čísly a profil rozřezal. Je to sice trochu puzzle, namontit tam nosiče a pak správný profily do mezer, ale důležitý je, že to už nehvízdá, jen šustí jako je to obvyklé.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Má dotaz ohledně střešního nosiče. Objednal sem si ho přímo z eschopu škoda. Dnes sem ho pokoušel nesadit, ale ouha, zadnímu jako by chyběli tak 2-3cm, takže mi asi poslali na SB. Když sem koukal do potvrzovacího mailu tak je zmíněn rapid SB, ale na manuálu, krabici, faktuře mám uvedeno Rapid, Octavie a hlavně číslo dílu je schodné s eschopem. Jinak v eshopu není ani rozlišeno SB a lift.

 

Nejhorší je že při nasazení došlo ke kontaktu háku na bočnici střechy a udělala mi mikro škrábanec(snad to půjde rozleštit). Navíc zejtra jedu na kola a předpokládám že mi nikdo nosič tak na rychlo nevymění. Takže je asi budu muset nacpat do kufru. Paráda

 

Chtěl bych zeptat vás kterým se nosič povedl nasadit. Dochází u držáků ke kontaktu háků s bočnicí střechy. Jestli jo tak se asi bez něj asi obejdu. Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle ETKY i e-shopu Skoda-auto:

Rapid 5JA071126

Spaceback 5JJ071126

Nosič je od bočnice střechy tak 2mm max.. Pozor taky na předek a zadek, příčníky jsou jiné délky. Přední 111,5cm, zadní 109,5cm.

Kód nosiče je napsanej zespodu na opěrné gumě uchycovacích patek. Lift tam má 5JA.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Čaudy,
měl bych takovej, pro někoho možná hloupej, dotaz. 
Čistíte před montáží nosiče na střehu ty stykový plochy jak se píše v návodu tím čističem Terostat 8550? Nebo to jen "utřete hadrem" od nečistoty? Do teď jsem měl na autě hagusy tak je pro mě tenhle princip připevnění novej a bojim se abych nepoškodil nosičem lak.
Dík.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...
V 7. 5. 2014 na 21:55, miklisek napsal:

Jinak přidávám moji zkušenost s příčníky ŠKODA: první jízda s nosiči na kol na T-úchyt, kdy se musí vyndat ten pryžový profil, byla od 80km/h utrpením. Meluzína v komíně byla proti tomu němá. Takže jsem ta vyřešil tak, že jsem namontoval všechny tři nosiče kol, co používám, označil profil v mezerách mezi nosiči, označil si sekce čísly a profil rozřezal. Je to sice trochu puzzle, namontit tam nosiče a pak správný profily do mezer, ale důležitý je, že to už nehvízdá, jen šustí jako je to obvyklé.

Také jsem pořídil originál střešní příčníky na Rapida SB. Dosud jsem na autech používal subtilnější ocelové příčníky s úcyty tvaru U okolo profil. Tyto Alu profily díky svému většímu průřezu již vyžadují výhradně montáž přes T-úchyty, které také mám na regálu. Tzn. jestli to správně chápu, tak musím stáhnout horní krycí gumu, zboku do profilu našoupat T-úchyty a přidělat nosiče kol nebo střešní box, do mezer namačkat na potřebnou dl. nařezaný krycí pryžový profil. Na střechu dávám buď 3 střešní nosiče kol, nebo střešní box, nebo třeba box a jeden nosič kol. Prostě různé kombinace. Tak si lámu hlavu s tím řezáním krycí gumy - ta bude na cucky, k tomu při každé demontáži ji budu furt dolovat ven a při montáži mačkat zpět, jinak bude na střeše meluzína. To se mi teda moc nelíbí :-/

Nepřišel někdo na něco lepšího?

 

Případně dá se ta krycí guma někde koupit nová v metráži, abych si aspoň udělal sadu pro nosiče kol a sólo sadu pro střešní box, příp. ještě sadu těch gum vcelku, když budu mít na autě jen příčníky?? Ale i tak to tedy bude docal děs...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mám liftback s kufrem 550litrů, ale do budoucna uvažuji o navýšení úložního prostoru (dovolené atd.). Asi bych šel do originálního nosiče:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/zakladni-stresni-nosic-rapid-liftback/p/5JA071126

 

Vlastně jediný problém vidím v tom, zda se mi při používání těchto nosičů nepoškrábe lak na místech, kde bude uchycený? Nerad bych si kvůli použití pár dní v roce poškodil lak a zrovna na dost viditelných místech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že nemusíš mít obavy. Mají to vymyšlené celkem dobře. Osazení a demontáž mám čerstvě otestovanou. Ty kovové packy sice vůči laku vypadají docela morbidně, ale vždy je mezi nimi a nosníkem střechy mezera. Ty čepy co se zasunují do příslušných děr zespodu nosníku střechy když otevřeš dveře jsou s polu s dosedací plochou z nějakého kompozitu. Možná vnitřek něch kovových pacek si ještě oblepím nějakou sametkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...