Přejít na obsah

Střešní nosič


kuprt

Doporučené příspěvky

Jo pěkný, sice si člověk udělá z fotky představu jen o tyčích, ty boční patky tam moc vidět nejsou, ale nejspíš budou na Rapidu vypadat lépe než ty moje, no zase budou o něco kratší a tyče mají tvar v řezu polokruh na elipsu se vysrali. Tedy uchycení nosičů (kol, boxů apod.) už se spíše uvažuje jen do T-drážek, ostatně jako u mých křídel. Zajímala by mě ta krycí guma drážek, ta je tam namáčknutá a při instalace nosičů ji musíš sundat, nebo je to taková ta součástí nosičů co jí jen jakoby zamáčkneš dovnitř. 3500 je dobrá cena, nevíš co stojí ofigo, píšeš že si jí uhádal, tak předpokládám že ofigo cena bude trochu jiná.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ttvar v řezu není ani polokruh, spíš bych to nazval nějakým lichoběžníkovým tvarem. Co se týče vzhledu, tak mě se víc líbí ty tvoje..Volil jsem je z důvodu ceny protože je budu využívat jen párkrát do roka, tak to nějak přežiji. Samozřejmě kdybych je používal každý den, tak si připlatím těch 1500kč..:) Krycí guma je také namáčknutá a prodejce mi právě říkal, abych si jí v těch místech kde budu něco přidělávat do T drážek nařezal, abych jí pokaždé nemusel vyndavat celou. Když se vyndá celá, tak prý za jízdy je slyšet pískaví zvuk. Ale ještě jsem na nich nic nevezl, takže nevím.. Až to vyzkouším, tak se podělím o zkušeností..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je cena dobrá, já tehdá předpokádal že to bude stát tak 4300 (dle cen na fábii apod.) Tak že těch 700 už se mi nejevilo si připlatit tolik, když origa furt nebyla. Jinak bych se samozřejmě zvážil také. Ta namačkávací guma je stejnes system jako u Thule. Tady je asi hladká, u Thule má na vrcholcích drážky pro usměrnění proudu vzduchu - prý kvůli ještě lepšímu utlumení aero hluku. Tedy jsem si ty gumy taky nařezal a tvůj prodejce má vyjímečně pravdu, že pokud tu gumu sundáš tak pak to píská jako meluzína. Taky ten systém namačkávací krycí gumy se mi zdá jako blbé řešení, je to pracnnější. Viděl jsem u jiné značky nosičů že tam měli gumu jako vsazenou do té drážky na pružinách a když si tam nasazoval ten T- adaptér, tak si jí jako zmáčkl dovnitř a téčko nasouval jakoby na té gumě, která se prohla jen v místě toho Téčka, tedy gumu si nemusel sundavat a přesto zbytek drážky kryla. Jinak pak písni co a jak za jízdy jak jsou hlučné atd. a jakí je manipulace při montáži. (to by mě zajímalo) Ta moje jsou relativně tiché a v podstatě je člověk do nějakých 90-100km/h skoro neslyší. Pak se ale se zvyšující se rychlostí začínají ozývat (je slyšet proudění vzduchu) To uvažuji samotné bez nasazení čehokoliv samozřejmě.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je dneska nasadil a nejvíc času jsem se pral s odemknutím těch zámečků. Jak jsou nový, tak to šlo pěkně ztuha.. Jinak na střeše to bylo přidělaný hned. Co se týče hlučnosti, když je vypnuté rádio tak jsou slyšet od 85 km/h, ale není to tak hrozný. S rádiem si toho ani nevšimnu. :-)

Tady jsem udělal o něco lepší fotku, kde je vidět průřez příčníku.

 

20130608_141241.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jenom ta páka..  Odjistíš červenou pojistku, vytáhneš páku, ukotvíš do otvorů a zase dáš páku dolů. měřil jsem sundavání.. a trvalo to  minutu.. Foto nemám..  Ale můj názor je, že bez příčníků vypadá Rapído lépe..;-) (když si vzpomenu a bude hezky tak udělám foto i s příčníky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Taky budu potřebovat nosič jen mě není jasné, zda musím použít T drážku k připevnění držáku kola na příčník, nebo zda mohu použít k připevnění držáků kol tento třmen ve tvaru U se závitem?? - něco takového http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/vnejsi-vybava/sada-úchytů-pro-střešní-box-5l0071752x/10/2/12/43/1001

 

Asi se vám to bude zdát jako hloupá otázka, ale nikdy jsem neměl příčník s T drážkou a ani na to nemám připravené držáky kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám držáky kol http://nosice-kol.heureka.cz/thule-freeride-530/

původně se  třmeny ( čtyhřanná tyč příčník z minulého auta) K tomuhle na Rapidovi ovšem už kvůli šířce tyčí třmen nejde. Koupil jsem s těma příčníkama na Rapida ještě T - adaptér (3ks na jeden nosič) 

http://www.sportobchod.cz/t-adapter-thule-889-2-na-free-ride-530-532.htm?naseptavac=t%20-%20adapt

 

Místo třmenů k držáku kol a už nikdy nechci třmeny. Usazení držáků (búh ví čeho) je na T drážku 100x lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, znalí i neznalí, nevíte někdo , zda by Rapiďácký nosiče mohly pasovat i na Toledo?? Teoreticky bych řekl, že ano, ale jistý si nejsem a ať napíšu do Škodovky nebo do SEATu, tak mi stejně neodpoví :D

Ahoj,

  ANO nosič by pasoval na Toledo. Mám jej zakoupený a je na něm nápis Toledo + Rapid - akorát přehazují boční krytky ....

 

http://www.stresninosice.cz/produkt/stresni-nosice/klasicke-nosice/id2662-pricnik-skoda-rapid-original-novy-komise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den všem. Mám R.Spaceback a přemýšlím o domontování hagusů. Třeba tohle:

http://www.neumax.cz/obchod/podelnikyhagusy-pro-skoda-rapid-5-dr-spaceback-rv-2013-npo5515/#

 

ale mám strach, jak to bude s tovární zárukou od ŠA,...ano chápu, je to zásah do střechy, ale pokud by měli certifikát od ŠA, tak by to mohlo projít ne? Váš názor?

 

 

dík

Editováno: , autor: Martin Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dnes jsem nahodil nosič konečně. Sezona je již v plném proudu. Jen tak mimochodem na spacebacka je jiný příčník než na lifta. Pěkně jsem se spálil  :kol-134: , ale už si to budu pamatovat. Jedno kolo na střeše není ani moc poznat. Jsem zvědav až tam budou dvě velká a jedno dětské.

post-86776-0-92916600-1399482235_thumb.j

post-86776-0-83200600-1399482243_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...