Přejít na obsah

Vaše spotřeba


hollywood.2

Doporučené příspěvky

já včera město středně hustý provoz, pár semaforů a 6,9l. Nevim, jako nechávám autu čas, ale ty rozjezdy jsou drsný, mě to ukazuje momentální spotřebu třeba i 30l, než hodím dvojku. Takovejch pár rozjezdů, trasa kolem 3km a máte hned kolem 7 litrů. 4,6l dáte v klidu, když jedete po městských okruhu :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mojich par spotrieb: 1,2 TSI 77 kW

0 - 1000 km Ø 6,6l ( cca 600km dialnica)

1000 - 2000 km Ø 5,7l (mix, skusky na min. spotrebu)

2000 - 3000 km Ø 5,8l (priemerne)

3000 - uz to necham tak a uvidim kde sa to ustali, zatial 3600 km Ø 6l

 

Par merani:

do prace 18km Ø 5l (1 osoba, min. spotreba 4,4l)

Trnava - Poprad 289 km, Ø 6,5l, tempomat 135 km (2 osoby, 2 kufre)

Poprad - Trnava 289 km, Ø 6,2l, tempomat 135 km (2 osoby, 2 kufre)

 

Trnava - Senec Ø 5,5l (4 osoby, 2 tašky)

 

Trnava - Poprad 289 km, Ø 6,2l, tempomat 125 km (2 osoby, 2 kufre)

Poprad - Trnava - v pondelok uvidim :-), takže 289km, Ø 5,6l, tempomat 125km (2 osoby, 2 kufre + asi 40 kg dalsich veci)

Editováno: , autor: tasum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebydlím v praglu takže měn při jízdě nebrzdí tlupa ****** , tedy co se týká mněsta , dalnice prostě klidek !!!max!!! 160 kmh 

ono dost zaleží kdo stimhle motorem jak jede ! a jak ho zaběhne ! ja si daval při zaběhu velký pozor, na to abych ho nehonil a po ujeti 1500 Km jsem mu pomalu přidával

 

ujeto 3872 km spotřeba podle posledního mněření

 

mněsto  max 80 Kmh : 5.8l

kombinovaní 50 Km dalnice 50 km okrsky : 6.0l

dalnice max 160 Kmh : 5.9l  styl jizdy z kopce do 160 Kmh a do kopce využival hlavne setrvačnost auta :) to samé plati i mněsto když vidím že je hnusa barva na semaforech tak klidně i 300metru před jedu bez plynu na 6tku

 

a je mi zcela jasne že ten kdo tu píše spotřebu mněsto 8l tak na to šlape jako hovado , kdybych na to šlapal tak se taky nedostanu pod 7l

 

citace : Asi tak,ničím nepodložené výkřiky. Něco jako rybářská latina.

 

hm jasně ono se nesmíte divit že vám 1.2 tsi žere jako rusky tank, když stím jezdíte jako by to byl 2.0l , ono platí čím mneši obsach má motor a větší výkon tak tím vice musí zakonitě sežret ! někde se ty výkon musí nabrat :)

 

když bude te zatěžovat 2.0l na plno tedy, na maximalní jeho možný výkon, tak si vezme cca podle skušenosti 12 litru na 100km

když bude te zatěžovat 1.2l na plno tedy, na maximalní jeho možný výkon, tak si vezme cca podle skušenosti 16 litru na 100km

 

další věci jsou jizdní podmínky boční vítr / proti vítr , mokro nebo sucho typ pneu huštění pneu atd tohle všecko hraje roli při spotřebě

 

ja mám pneu 185/60/15 huštěno na 2.7 atm všude :)

 

 

 a jen tak na okraj jel stim kamoš do brna max 100 kmh spotřeba 5.0l a tedka se třeba pose*te , je mi fuk co říkate , ja mám takovou jakou pišu jestli mi to nevěříte , tak si fakt řezat žíly nebudu !

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikyviky: ty udaje o rezimu dalnicni jizdy jsou,promin, uplne k nicemu. to ja taky muzu rict, ze po dalnici jedu max 200km/h, ale skutecnost je takova, ze rychlost 200km/h oliznu tak 1x za trasu napr brno-praha, ale zbytek jedu 120km/h. jaka je tedy relevantnost tebou zminovane spotreby, aniz bys nam i rekl prumerny rychlosti + nastinil profil cest ktere jezdis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okamžitá spotřeba o ničen nevypovídá... je to prostě číslo, které říká, kolik litrů paliva auto sežere, když stejným stylem ujede 100km. Takže když to vezmu do extrému, tak největší okamžitou spotřebu má stojící nastartované auto - tj. má nekonečnou spotřebu, protože stojící auto 100km neujede (resp. ujede za nekonečný čas) a palivo žere pořád. 

 

Příklad:

Představme si 2 auta A a B:

A jede rychlostí 5km/h, aktuální spotřeba 50l/100km

B jede rychlostí 100km/h, aktuální spotřeba 6l/100km

 

Když si spočítáte, kolik motor žere, tak zjistíte, že 

A si vezme každou sekundu cca. 0,69 ml paliva,

B si vezme každou sekundu cca. 1,67 ml paliva....  

 

Větší "vír" v nádrži má auto B, i když má menší okamžitou spotřebu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak vy, ale já ve městě jedu rovonoměrně s plynulostí provozu. Nejsem ani brzda provozu, ani závodník. Ale rozhodně nečekám 10 vteřin, aby se auto rozjelo na trojku nebo čtverku a nebrzdím taky kilometr před křižovatkou. Cestou domů ujedu 7km. Což není nic moc. Projedu asi 8 semaforů, pár přechodů. Cesou se stavím na nákup. Úsek, kde je 70km/h 1,5km ale i 40km/h cca 0,5km. Zbytek klasika 50km/hod. Jezdím ve špičce velkoměsto. Jednou cestou do práce jsem měl spotřebu 4,8l. Je to z kopce podotákým cca 70 procent trasy. Jinak obvykle mívám tak 6,5l. Nevím, věřím, že někdo má i těch 5l nebo méně. Ale ono na semaforech a do kopce to jaksi za tuhle spotřebu nejde. Není město jako město, takže se nedivím, že se tu někdo spotřebám diví (včetně mě). Já sám bych cestou domů pod 6l litrů nedosáhl. Ale říkám, že nejezdím úplně pomalu, že bych se rozjížděl na 70km/h věčnost. Samo taky nejezdím brzda plyn, kdo by to platil :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2x 15km za den, po Praze většinou spojka, pod 6 není problém i při svižné jízdě, i pod 5 se to občas dá-.----ale opravdu záleží na semaforech a kopcích...taky stačí jedna prudší akcelerace a na tak krátký trati to hned vyletí třeba o půl i více litru (dle PP),.... myslím že měření tý spotřeby na  krátkým úseku nemá vůbec smysl...dlouhodobou mám už 6,4 (pár příspěvků výše ještě 6,6, jsou v tom  ale i jiný pojezdy)...

Nicméně závěr j ten že ta spotřeba je fakt dobrá pokud se pohybujeme v intervalu do 7mi litrů/100km za benzín :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rapid liftback 1,2 - 63 kW. Najeto 9000 km prům. spotřeba 6,9 l/100 km, jezdím převážně do práce (cca 5 km za město - bydlím na konci města) a pak město, dvakrát do měsíce do NDR na nákupy = od Chomutova za "kopečky" neustálý táhlý a protivný kopec (jasně, zpátky jedu zadarmo  :kol-29:  ). Větší trasa bylo Chorvatsko jsme jeli 1500 km, převážně dálnice za 6,6 l/ 100 km s průměrnou rychlostí 84 km/h, dálnice - většina tempomat na 134 km/h ...

Snažil jsem se jezdit i podle našeptávače a spotřeba se snížila o pár deci :kol-27:  ale nějak mě ty nízké otáčky nesedí, furt ve mě hlodá pocit, že to auto ničím  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím jsem toho moc nenajezdili( 7 tkm)na 1.2  77kw.Kombi spotřeba 5.7 l/100km,poctivě spočítaná  a ukazoval to  i Maxidot.

A co se týče delší trasy Chorvatsko a zpět 2400 km  průměr opravdu 5.7l  a průměr 86km/h.Půl cesty s klimou,4 ks dospělí a plus našlapaný kufr.(80 procent dálnice a rychlokomunikace).tempomat jsem používal je při prvních 4 hodinách jízdy-nemám ho moc rád.je to nuda(čekal jsem až ti 3 usnou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jel v létě také Chorvatsko a byl jsem mile překvapen spotřebou. Najeto 2350Km z toho pouze 120Km mimo dálnici. Klimatizace puštěna celou dobu i v noci. Pro zajímavost ve Vídni v 1hodinu ráno teplota 32 stupňů. Obsazeno 2 osobami a plný těžký kufr(potápěčské cajky). Tempomat celou dobu cca 138-140Km/h. Spotřeba tam 5,9l/100 a průměr 98Km/h. Zpět 6l/100 a průměr 96Km/h. Auto mělo v té době najeto cca 7500Km. Tady po česku na kombinovaný provoz spotřeba vždy než se vynuluje dlouhodobý průměr tak to ukazuje cca 5,9 - 6l/100. Nyní najeto 10500Km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdo tu po mně chtěl profil cesty/ cesty , D1 praha - ova nebo ova pradubice , ano na spotřebě se podílí mnoho faktoru , styl jízdy - provoz - pritivítr - boční vítr

 

stímhle motorem se dá jet za 5.2 i za 8.6 a možní i více :) zaleží jak kdo stím jede

 

jo nahuštěné pneu jsou dost ja vím :)

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebydlím v praglu takže měn při jízdě nebrzdí tlupa ****** , tedy co se týká mněsta , dalnice prostě klidek !!!max!!! 160 kmh 

ono dost zaleží kdo stimhle motorem jak jede ! a jak ho zaběhne ! ja si daval při zaběhu velký pozor, na to abych ho nehonil a po ujeti 1500 Km jsem mu pomalu přidával

 

ujeto 3872 km spotřeba podle posledního mněření

 

mněsto  max 80 Kmh : 5.8l

kombinovaní 50 Km dalnice 50 km okrsky : 6.0l

dalnice max 160 Kmh : 5.9l  styl jizdy z kopce do 160 Kmh a do kopce využival hlavne setrvačnost auta :) to samé plati i mněsto když vidím že je hnusa barva na semaforech tak klidně i 300metru před jedu bez plynu na 6tku

 

a je mi zcela jasne že ten kdo tu píše spotřebu mněsto 8l tak na to šlape jako hovado , kdybych na to šlapal tak se taky nedostanu pod 7l

 

citace : Asi tak,ničím nepodložené výkřiky. Něco jako rybářská latina.

 

hm jasně ono se nesmíte divit že vám 1.2 tsi žere jako rusky tank, když stím jezdíte jako by to byl 2.0l , ono platí čím mneši obsach má motor a větší výkon tak tím vice musí zakonitě sežret ! někde se ty výkon musí nabrat :)

 

když bude te zatěžovat 2.0l na plno tedy, na maximalní jeho možný výkon, tak si vezme cca podle skušenosti 12 litru na 100km

když bude te zatěžovat 1.2l na plno tedy, na maximalní jeho možný výkon, tak si vezme cca podle skušenosti 16 litru na 100km

 

další věci jsou jizdní podmínky boční vítr / proti vítr , mokro nebo sucho typ pneu huštění pneu atd tohle všecko hraje roli při spotřebě

 

ja mám pneu 185/60/15 huštěno na 2.7 atm všude :)

 

 

 a jen tak na okraj jel stim kamoš do brna max 100 kmh spotřeba 5.0l a tedka se třeba pose*te , je mi fuk co říkate , ja mám takovou jakou pišu jestli mi to nevěříte , tak si fakt řezat žíly nebudu !

Tak jako důkaz sem dej fotku z palubního počítače a budou ti věřit :kol-47: ,jestli teda máš foťák :kol-24: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pridam do diskusie trosku vlastnej skusenosti s Rapidom 1,2 TSI 63kW (nahradne vozidlo servisu) najazdene celkovo cca 2000km.

Trasa Orava - Trnava cca 300km

0-100 km cesta cez kopce a dediny spotreba 5l/100

100-150 cesta v rovinatej oblasti cca 100km/h spotreba v priemere znizena na 4,8l/100

150-300 cesta po zaplnenej dalnici rychlost cca 130-140 podla tacho

Vysledna spotreba 5,6 l/100 km co je o liter nizsie oproti mojej Fabii combi 77kW po 50.000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera trasa Hostomice>Plzeň a ta samá trasa zpět. A spotřeba celkem slušná. cesta tam byla spotřeba 5,4 dle PP, mírný provoz, zimní pneumatiky 185/60 R15, rychlosti: po okreskách 90-110 km/h ve městě dle předpisů 50-60km/h. průměrná rychlost 64km/h. Dlouhé rovinky, ale také kopcovitý terén. Bohužel jsem zapomněl udělat foto. Ale zdokumentoval jsem alespoň cestu zpět. Cesta zpět: ve městě mírná zácpa (po zápase LM.) ale po vymotání z města prázdná silnice. Rychlost po okreskách 90-110 km/h. průměrná rychlost 66km/h, průměrná spotřeba 5,5l /100km, celková doba jízdy 1 hodina 58 min. Klimatizace vypnutá, pouze topení. Mám vypozorováno, že moje skutečná spotřeba je o 0,2 větší než ukazuje PP.post-83464-0-53201400-1383731524_thumb.jpost-83464-0-95783700-1383731525_thumb.jpost-83464-0-49491900-1383731528_thumb.jpost-83464-0-93165800-1383731530_thumb.jpost-83464-0-02539800-1383731534_thumb.j

Editováno: , autor: milichky
Přesunuto ;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád jsem přemýšlel kam až do toho Chorvatska jedete když najedete 2300km a podobné. Akorát když bydlíte třeba v Severních Čechách, tak je to jasné. Já to mám z Hodonína za humny.  Na ostrov Krk za 7,5 h - 700km se spotřebou tam i zpět cca 5,6L. To si tam sjedu i na prodloužený víkend.

Jinak do práce 6km jezdím za 6,5L normálním stylem a třeba včera 70km rychlost 100-120km/h za 5,5L. Je to o vzdálenosti a stylu jízdy. Většinou se ale na dlouhé tratě nevyšplhám nad 6L. Spíš po městě a když si jedu trochu zařádit mám i 9L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...