Přejít na obsah

Vaše spotřeba


hollywood.2

Doporučené příspěvky

spritmonitor.de na počítanie spotreby doporučujem, je to prehľadné a presné, a oproti spotreby.cz, alebo ako sa to volá, dá sa zadať že sa nebrala plná nádrž. V takom prípade sa priemerná spotreba vypočíta až pri najbližšom tankovaní do plna.

 

Inak jeden čas som tankoval pravidelne plnú nádrž až po okraj (cca. +12 litrov), a sledoval som spotrebu aj na PP aj cez spritmonitor. Reálna priemerná spotreba bola vždy o 1-2 dcl viac ako spočítal PP.

Teraz už tankujem iba po prvé cvaknutie plus ďalších 5 litrov. Keď tankujem na tej istej ČS, tak rozdiel oproti PP sa nemení, max. 1-2 dcl. Ak zájdem na inú ČS, tak to zakolíše, ale pri ďalšom tankovaní na "domovskej ČS" sa to zase vždy dorovná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď zapneš šedú mozgovú kôru, tak rýchlo dospeješ k tomu, že jediný spôsob ako môžeš presne počítať spotrebu, je buď tankovanie do plna, alebo vyjazdenie nádrže do sucha. V ostatných prípadoch ti tam vždy ostane jedna neznáma premenná, ktorá ti bude výpočet priemernej spotreby silno skresľovať.

 

P.s.: Práve teraz som zapísal na spritmonitor.de svoje posledné tankovanie, a konečne som dosiahol dlhodobý priemer 7,00 litra na 100 km (za 30 tisíc km).  :kol-31:

P.s.2: Viem, je to veľa, ale prvých 10 tisíc km som skôr pretekal ako jazdil. Pravidelne 150-180 km/h na diaľnici a jeden trackday. Ak pozriem priemer iba za posledné mesiace keď jazdím slušne, tak aj vrámci mesta sa zmestím do 6 litrov. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si ted dal trip Brno-Pariz. Mam 1.2 tsi 77kw, celkova vzdalenost cca 1300km, jel jsrm vrchem pres Luxembourg a kousek Belgie. Udaje dle PP, prumerna spotreba 7.0, prum. rychlost 117 km/h. V zaveru hodinova zacpa v Parizi...

Maximalku jsem v Nemecku nestihl otestovat, protoze zacal strasnej lijak, takze rychlost omezena na 120 km/h. Uprimne, vic se ani jet nedalo.

Uvidime jak to bude na zpatecni ceste.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankuj pokud možno u stejného stojanu a vždy do vypnutí pistole. Až těch tankování budeš mít desítky,nějaké nepřesnosti v jednotlivých tankováních se "srovnají". Na jedno tankování to skutečně přesně nezjistíš. Nikdy se ti nepodaří nabrat stejné množství paliva - je v tom mnoho proměných. Musel bys jinak vždy tankovat úplně do plna,abys viděl hladinu paliva. Jinak k výpočtu spotřeby slouží mnoho internetových aplikací a stránek. Stačí tam zadat potřebné údaje a výpočet máš hned. :kol-47:

Např.

http://www.spotreby.cz/

http://www.spritmonitor.de/

Jeste doplnim, ze sprintmonitor.de ma vlastni aplikace pro iOS a Android. Takze prehled o spotrebe muzete mit vzdy pri ruce.

Editováno: , autor: skodaforum20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si ted dal trip Brno-Pariz. Mam 1.2 tsi 77kw, celkova vzdalenost cca 1300km, jel jsrm vrchem pres Luxembourg a kousek Belgie. Udaje dle PP, prumerna spotreba 7.0, prum. rychlost 117 km/h. V zaveru hodinova zacpa v Parizi...

Maximalku jsem v Nemecku nestihl otestovat, protoze zacal strasnej lijak, takze rychlost omezena na 120 km/h. Uprimne, vic se ani jet nedalo.

Uvidime jak to bude na zpatecni ceste.

 

Tak zpatecni cesta probehla. Prumerna spotreba 6.9. Prumerna rychlost 106 km/h. Pres Nemecko 3 dalnicni zacpy, takze popojizdecka krokem. Nasledne zavrena D1 a objizdka asi 50km pres Vysocinu.

 

Jeste upresnim, ze obe cesty jsem jel ve 2 lidech + zavazadla (2x palubni kufr + nejaka ta taska)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.2 TSI 77kW. Manželka s tím jezdí do prace (15km tam a 15km zpet). Je to okreska s jednim stoupanim. Ŕapid ma najeto asi 1100km a dlouhodoba spotreba je tam 5.5 l. Manželka není žadný kdo ví jaký řidič a prý řadí to co jí radí display. Když jsem ji jednou vezl do prace ja a dal těch 2x 15km v kuse a snažil jsem se jet na spotřebu, tak jsem se dostal na 4,7l i se zaplou klimatizaci. Obrovská spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se také přidat.

 

Jezdím většinově krátké trasy 2-3km, během dne i vícekrát, těžká noha, bez klimy, s dochlazováním i zahříváním turba. Parkuji v centru města, mnohdy i 30min a více.

 

Dlouhodobá spotřeba aktuálně 8,4l.

 

Při pár delších trasách jsem se dostal mezi 6-7l při mé trošku svižnější jízdě v plném obsazení.

 

Jestli někdo jezdí za 4,4l, tak závist.

 

P.S.: Nepodtáčím, brzdím motorem, chladím i zahřívám - ale nešetřím ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím převážně 2 typy jízd. Městské hodně krátké (taky 2-3 km) a dálniční (80-200 km) v různém obsazení (výjimečně sám). Po městě je to se spotřebou různé...od 6,5 do klidně 12 litrů. Na dálnici 5,7 - 6,3 (jezdím max. 140 km/h tacho krom jednoho testu 160 km/h). Výjimečně vjedu i na okresku (ale ne víc jak 20km dlouhou trasu) a tam se pohybuju cca 5,1 - 5,6. Pod 5l jsem spotřebu ještě neviděl, ale vyzkouším někdy delší trasu po okresce, třeba se mi to povede.

 

Dlouhodobý průměr zatím 6,6 l/100km. Začínal jsem po převzetí auta na 7,1 a nenuloval jsem to (ani nevím jestli to jde). Hlavně s tou dálniční spotřebou jsem spokojený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím nemám odzkoušenou spotřebu na delší trasu, ale jen krátké po 20km. Když jedu ráno do práce těch 20km tak mám spotřebu 4,2- 4,4 dle PP. Ale je to tím že je tam klesání 200 m.nad.výšky.. Naopak když jedu domů tak zase je tam  200m nad.výšky prudkého stoupání a spotřeba dle PP 6,2-6,5. Takže v průměru 5,33 dle PP. Mám najeto teprve něco přes 400 km. Tak nemám změřeno přes nádrž. Jsem zvědaví kolik to bude po 2. tankování do plna.

Editováno: , autor: milichky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska jsem změřil trasu z práce domů
profil+trasy.jpg

poslední 4 km prudké stoupání z nadmořské výšky 237 m.n.m. až do 450 m n.m.

 

20130619_162236.jpg

 

20130619_162231.jpg

průměrná rychlost

20130619_162211.jpg

čas

20130619_162223.jpg

a konečně spotřeba. Není to žádný rekord, ale já jsem spokojený :-)

 

Zítra až pojedu do práce, tak změřím tu samou trasu, ale v opačném směru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ve středu jsem byl Olomouc-Hranice-Frýdek Místek-Český Těšín a zpět a průměrná spotřeba byla 5,1 l/100 km ( podle PP). No a to jsem měl na tachometru

i 160 km/hod (samozřejmě po dálnici a v tom vedru s klimou na plno). Je potřeba jednou za čas motor pořádně protáhnout.Fakt je ten, že nejezdím brza-plyn a snažím se jezdit plynule, dodržovat předpisy bez žádné divočiny. Tankuji jedině Shell a myslím si, že kvalita benzínu taky oblivní spotřebu. Jinak před Rapidem jsem měl Roomstra 1,4 TDI 59kW a dlouhodová průměrná spotřeba 4l/100 km (od natankování do natankování  s najetými  přes 30 000 km).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pred dvema tydnama jsem jel taky delsi trasu asi polovina po dalnici, klima celou cestu a rekl jsem si, ze protahnu poradne motor. na dalnici jsem zkousel nekolikrat max. rychlost. s klimou do 180 to porad zrychlovalo a pak se to seklo, motor tocil 4 tis. a dal uz jenom z kopce, nebo ze bych vypl klimu. zbytek cesty 130-160 pak uz jen okrsky a mesto. vsechny rozjezdy pekne svizny, mimo mesto s vytacenim do 6tis. celkem kolem 200km za 5,6. ale neodpustim si poznamku k benzinu. kdyz jsem zacinal jezdit, tak jsem nekolik let tankoval jenom shell. az jsem musel jednou nouzove tankovat jinde a to byl teprve rozdil! zajimavy je, ze k tomuto zaveru jsme prisli s lidma co znam nezavisle. obyc n95 je asi nejhorsi co se da u znackove pumpy koupit a ten jejich vpower95 je srovnatelna s normalni n95 u jine pumpy, docela to chapu. pokud u nich beres obyc. 95 a pak si priplatis na vpower, tak poznas rozdil, jenze stejne tak ho poznas, kdyz bez priplatku natankujes n95 jinde. kvalitka je jinde, ale nebudu nikomu delat reklamu, kazdej na to musi prijit sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš,já v práci jezdím S 1.2 TSI jen na N95 od Shellu (sice jsou to jízdy jen po městě,ale už přes 61 tkm) a  nemůžu říct,že by to jelo nějak jinak,než třeba kolegova 1.2 TSI s benzínem od OMV,nebo Agipu. Na Feldě bylo dokonce na ten Shell najeto přes 250 tkm bez problémů. Zajímal by mě však nějaký srovnávací test benzínů. Většinou jsem viděl testy nafty a tam český Shell byl opravdu nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...