Přejít na obsah

Škoda Rapid Spaceback


Ady2410

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Srovnávací test Rapid Liftback 1.2 TSI vs Rapid Spaceback 1.2 TSI

attachicon.gifRapid vs Rapid.pdf

 

Pěkné srovnání, skoro by mě zviklali na Spaceback. Já jsem teda od začátku chtěl Liftback a nějak jsem Spaceback ignoroval, speciálně po tom, co jsem tuším od prodejce zaslechl, že Spaceback "tak levně neuděláme". Ale to bylo ještě v době, kdy jsem zvažoval různá skladová auta, atd., tak nevím jestli jsem to pochopil správně. Ale už jsem tu četl, že snad na Spacebacky zatím nedávají prodejci takové slevy, takže jsem možná slyšel dobře.

 

Spaceback mi půjčill prodejce v autosalonu abych si zkusil 77kW, protože Liftback v této verzi neměl. Za sebe mohu ke srovnání dodat pár vlastních postřehů:

 

1. První věc, která mě zaujala na první pohled je místo na hlavu vzadu. Já mám 190cm, takže rozdíl je v tom opravdu citelný.

 

2. Výhled zadním oknem a parkování je příjemnější se Spacebackem. Já jsem zvyklý na hatchback a občas kombi, takže jsem měl přirozenější pocit. Navíc auto končí hned za oknem.

 

3. Mnohokrát bylo zmíněno, že Rapid Liftback má být nástupcem OI/Tour, který musí splňovat požadavky českého chalupáře tj. velký kufr, relativně velká světlá výška,... Také bylo zmíněno, že Spaceback se Škoda snaží stylizovat do role auta pro mladé sportovní lidi (v autosalonu například stojí s nosičem a koly na střeše). Co už zmíněno není, ale objevuje se to v mnoha zahraničních recenzích třeba v Británii je, že sedany jsou oblíbené především v Americe, východní Evropě a Asii, zatímco hatchbacky v západní Evropě. Rapid Spaceback tedy má být taková "westernized version" liftbacku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem porovnávat v autosalonu space a lift a mám to následovně. Space je ve stylePlus hezčí jak lift. Fakt stylovka. Jinak se mi více líbí elegantnější záď liftbacku. A když má liftback nějakou elegantnější barvu tak je z něho i celkem pěkné auto.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voice taktak já taky koupil liftback a mohl jsem koupit spaceback ale u mě zvítězil lift a tvrdím že je hezčí ale 100lidí 100chutí tak se nečerti :kol-28: každému si líbí něco jiného já bral lift třeba kvůli kufru a taky vzhledově se mi více líbí a to mám 31let takže mě spaceback neuchvátil svým deasingem jak škoda říká že to je dělané pro mladé rodiny asi tak sem chtěl říct každému si líbí něco jiného a prostě liftback je hezčíííí :kol-24:  :kol-24:  :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host amissus

Mi je ještě méně a také mě SB neuchvátil, ale je z rodiny, takže je taky krásný, no ne? :D

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voice taktak já taky koupil liftback a mohl jsem koupit spaceback ale u mě zvítězil lift a tvrdím že je hezčí ale 100lidí 100chutí tak se nečerti :kol-28: každému si líbí něco jiného já bral lift třeba kvůli kufru a taky vzhledově se mi více líbí a to mám 31let takže mě spaceback neuchvátil svým deasingem jak škoda říká že to je dělané pro mladé rodiny asi tak sem chtěl říct každému si líbí něco jiného a prostě liftback je hezčíííí :kol-24:  :kol-24:  :kol-24:

Já se vůbec nečertím, já jenom konstatuju. Prostě po designové stránce je hezčí spaceback. Nehodnotím velikost kufru, ani plasty v něm. Celkový tvar se prostě povedl líp. Ale jak píšeš 100lidí dá 100názorů. Kdo ale tvoří design a může tyto auta nezaujatě zhodnotit, tak ti potvrdí to co píšu já. Ale naštěstí jsou dvě varianty a vybere si každý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host amissus

Ještě se mi u SB líbí prostor pro hlavu zadních cestujících, to je také celkem jinde oproti liftbacku. Já jsem ale prostě na sedanové konstrukce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech kto chce hovori co chce, ale liftback je obycajna dazdovka (uzka a dlha), spaceback aspon opticky sa zda lepsi. No tiez to nie je ziadna vyhra, hlavne na to kde sa to pcha do segmentu. Som rad, ze nakoniec sice bol vo vybere spaceback, ale po sadnuti do interieru a pozreti si istych veci do zutekal. Chlapci nic v zlom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mne treba pri pohledu z boku, resp z boku zezadu teda jednoznacne vic zaujme liftback oproti fabioidnimu spacebacku. kdybych chtel hatchback, tak si pockam na pristi Fabii a do Rapidu bych asi vubec nesel. Linie liftbacku se mi libi vic. Kvalita materialu a zpracovani je adekvatni cene a tomu pro jakou cilovku je tento model udelan. To co v interieru je, je vyrobeno dle meho nazoru kvalitne a tezko by clovek u jinych znacek nasel lepsi zpracovani.

 

korejci se mi nelibi jednak vzhledem, coz je hlavni duvod proc bych to v zivote nekoupil, ani motorove, jelikoz tam cpou obstarozni motory. no a ty jejich reklamni tahaky jako 7 leta zaruka a pod., to si staci procist diskuzni fora a clovek vidi, kolika lidem ty vymeny v ramci zaruky pak zamitnout z nejakych nesmyslnych duvodu... zlata skodovka v tomhle... omlouvam se za OT.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mně se více líbí Liftback - proto jsem si ho také objednal.

Spaceback mně s tím useklým zadkem připadá nějak uměle "odroubovaný"

 

P.S. A proč si za stejné peníze kupovat menší (zavazadlově) auto?

Editováno: , autor: MBDusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...