Přejít na obsah

1,8 TSI Spotřeba motorového oleje


Petr.592

Doporučené příspěvky

Dotaz na ty, co si měněj olej sami a maj diag. Koukněte se do Přístrojů, Rozšířené měřené hodnoty, na porovnání ujeté vzdálenosti od servisu a teplotního zatížení oleje. By mě zajímalo, jak je na tom u vás olej po cca 15000km, ať už máte LL nebo ne.

 

Moje poslední měření říká od servisu 12800km, teplotní zatížení 26500km, a to jsme na 5W40. Zatím do 1l/15tkm, svíčky na TSI extra čisté, ale podle hororů na netu čekám, kdy to půjde na CDAA nahoru ...

 

kolko km ma najazdeny ten CDAA motor?1l na 15k je zaciatok problemov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem podejce vozidel..zcela náhodou jsem přišel k Octavia 1,8 TSi Laurin K. r.v.2009 koupeno nové v ČR serviska vedena...1 majitel ujeto 110 tis.K.m. po dvou měsícíc od prodeje zákazníkovi mi volal...listopad 2015.že stále dolívá olej a má zvýšenou spotřebu. Domluvili jsme se tel. na váhové zkoušce. Vyšla u unifikanovaného serv Škoda na 2,2 lit. na 1000 Km. Nafoceny svíčky..3 válec nechápu proč pálil. Chtěl po mě 55 tis.Kč...  stálo mne to 20 tis. Výdělek - 18000,- Majitelku tohoto vozu jsem nedohledal..auto krásné...jelo bezvadně...cítit nic nebylo...nehavarováno...ale ZMETEK...JE ZCELA ZBYTEČNÉ SE TADY BAVIT CO POMŮŽE....POUZE SE TEN KONSTRUKČNÍ PROBLÉM MOTORU ODDÁLÍ.....Zmetek jasné ? a už by se to mělo zveřejnit...potkává to další a další lidi....Škoda....nic....tiše z toho vyšla....Ve finále. Jsem přes auta...řeknu Vám toto to co vyrobili je trestné...sleduji tuto rubriku a patří to do černých ovcí TV. Podotýkám že loni to řešili spolehlivě pouze Škodováci svým servisem...výměna pístů, čepů. ojnic a rozvody suma  58000....80000 Kč. Prakticky generálka motoru s novými komponenty...jiné díly které nikdo tehdy neměl...pouze oni... Dnes už se toho chytli i jiní. Bylo by to na dlouho ale nechci fórum unavovat... ztrašně mne zklamali v přístupu k zákazníkům...vědí totiž přesně kde se stala chyba....měli ty vozidla svolat a inovovat na SVÉ náklady...to nemá s olejem atd...nic společného....konstrukční vada. A mám své informace kterým věřím. Mějte se pěkně.

 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je další časovaná bomba, stejně jako Dieselgate, Audi/VW se poslední roky moc nedaří. Popsáno mnoho stran na netu, zákazníci se bouří, ale Audi/VW strká hlavu do písku. USA vyřešili, zbytek světa RoW buď kulance dle rozhodnutí koncernu a nebo se pose ...

 

Všichni zainteresovaní ví, kde je problém, ale přiznat to je drahé ... Bohužel Audi/VW nebylo sto nabídnout náhradu pístu s pořádnými kroužky za normální cenu, místo toho si zákazníku zakup ještě i ojnice ... Jde o problém celé druhé generace řady motorů EA888, kdy "umělci" modifikovali kroužky, viz shrnutí v pdf.

 

Kdo byl původní OEM dodavatel tohoto průšvihu na linku nikdo nepřizná, ale mluví se o Kolbenschmidt - KS. Bohužel ale tohle je chyba konstrukce Audi/VW, KS dodal co si zákazník objednal. Jestli jim i vyvíjel, měli si to lépe ohlídat, zvlášť když se parametry sundavaly. Cest na úpravu je několik, to, co jsem zatím viděl mě nejvíc přesvědčil Alexej z Moskvy, kterej cpe písty z BZB s 21mm čepem do CDAA. Písty jsou opět od KS, a je vidět, že evoluce pístních kroužků, jak KS tak přímo OE pro Audi/VW měla několik stupňů, více zde


Taky už k tomu více nemám. Současné "experimenty" s olejem FullSaps 5W40 dělám jen proto, abych budoucí problém co nejvíce oddálil a ne vyřešil. Z principu odmítám LL oleje, a proto mě překvapuje, jak je dle výpočtu budíků teplotně zatížený olej v TSI již po 10-15t km (tady to kolega potvrzuje dle tribo rozboru již po 5tkm)

 

Takže ten požadavek na skouknutí hodnot tepelného zatížení oleje a skutečně ujetých km berte hlavně jako zájem o věc obecně, jak si vedou ostatní TSI, co olej nežerou a jezdí i na ten bezva LL olej. Myslím, že ti, co dosud na to nekoukali, budou asi nepříjemně překvapeni...

VWUSA.COM_SSP_436_2.0L_TFSI.pdf

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz ti tu nekdo psal vyse, na tu hodnotu nema absolutne zadny vliv to, jaky olej tam nalejes, to motor nema jak poznat. Vypocitava se to vyhradne podle stylu jizdy, poctu studenych a teplych startu, delky jizdy a podobnych parametru. A je to tam prave proto, aby to lidi s LL, co jezdi prilis "narocne", poslalo na vymenu oleje treba uz po 15tisicich, jak se to treba pravidelne stava me, pac jezdim velmi malo a jen kratke trasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to sviňárna, musel jsem kvůli tomu auto prodat. Nebylo v mých silách každej měsíc dolejvat dva litry oleje. Přitom najeto něco přes sto tis km. Motor si bral olej už od novoty, ale ne moc, tak kolem půl litru a víc na 15 tis.km. Od 50tis km se to začalo zvedat. Zanevřel jsem proto na 1,8 TSI, kterej byl jinak naprosto skvělej co se týče svezení, výkonu atd.  Teď chrochtám s dvoulitrem, no jediná deviza je spotřeba, která je o dva litry níž. To beru, to se mi líbí. A pak ten fakt, že nemusím dolejvat deci oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost, holandská cesta řešení problému, vyráběj si vlastní písty s 3mm olejovým kruhem. Ale i potom do toho chce lejt 5W30 ... Hm, ten motor má ještě mnoho možností ...

 

Jsem zvědav, jestli toto bude mít nějaký výsledek, a nebo jen vyberou poplatky B)

 

By mě zajímalo, kdyby se porovnaly skutečné ekologické dopady Dieselgate s touhle TSIgate, která by na tom byla hůř ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Další velmi zajímavá informace k oleji, vztažená k Rusku ale i pro nás to má zásadní dopady. V 2013 rozeslali dealerum VW info, že pro "ruská" specifika

  • nestabilní kvalita paliva
  • zácpy na silnicích = běh na volnoběh
  • krátké jízdy v městkém provozu
  • velmi rozdílné a tvrdé teplotní režimy pro většinu ruských oblastí

doporučují pro celou první i druhou generaci EA888 = 1.8TSI a 2.0TSI oleje 0W30, pozor, pouze ve specifikaci VW502.00/505.00, tady konkrétně Castrol Professional A3

 

Zároveň VW vydalo TPI 2033784/3, týkajících se problémů s tlakem olej při méně než -15 stupních.

 

Věřím, že klidně mohli vzít tu samou viskozitu s LL specifikací, ale asi věděli, co je důvod a nemohli to říct naplno ...

 

Věřím taky, že pro naše podmínky bez extrémních mrazů není 0W30 nutná, ale zásadní je ta VW502.00. Tím bych LL olej nepoužíval u těhle motorů ani pro pevný intervaly ...

https://www.drive2.ru/b/2895694/

http://vagparts.ru/catalogs/VAG/G055167M4.html

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to splašil, tady je podobnej dopis ruskejm Škoda dealerům. Prdel je, že pokud zákazník nesouhlasil s nalitím oleje podle VW502.00, tak mu měl servis udělat záznam do servisky. Jestlipak potom měli všichni fix interval 15tkm? ... To by člověk blil ... Ale vymysleli to hezky, vzít si za argument ruský mráz ...

Skoda_Letter.jpg0_cec57_8c366b9d_XL.jpg

 

tady stejné info pro Seat ... http://www.seat-club.ru/showpost.php?p=445699&postcount=41

http://forum.auto.ru/oil/249918/#post-249930

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, proč tedy nezvolili tu samou viskozitu s VW504/507, a proč oficiální TPI zmiňuje jen problém kvůli mrazu? Nejde jen o VW, jde o jeho dodavatele olejů ...

 

V tom dopise dealerum je mráz až na konci, jde hlavně o ruská specifika ... myslím, že ty se nechaj krásně uplatnit kdekoliv jinde, viz dohady o kvalitě paliv u nás vedených tady na foru ... Jasný, je to konspirace, teď už je ale stejně pasé ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, rayx said:

Jasný, proč tedy nezvolili tu samou viskozitu s VW504/507...

 

Tak to muze souviset s tim, co tam take zminuji, kratke jizdy, trvale zacpy. Pri takovem jezdeni LL v podstate ztraci vyznam a auto cloveka stejne posle na vymenu daleko drive. Ale to opravdu jen hadam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VW má svoje normy, tak proto je divný, proč v doporučujícím dopise je kromě viskozitní třídy a VW normy pro pevný interval jasný požadavek na ACEA A3/B4, to nemá se zimou nic společnýho, Rusko je zem veliká, co maj na severu, nemaj na jihu ... No a to samý ta serviska, chachacha ... No, víc k tomu nemám, obrázek si udělá každý jaký bude chtít :)

 

Abych byl objektivní, tak ještě doplním. Požadavek ACEA v doporučujícím dopise uvedla nejen Škoda a pravděpodobně Seat dle info z ELSA (tím tedy nejspíše i pro ostatní značky), VW mělo v dopisu mít pouze ACEA normu pro benzín a to Castrol EDGE Professional A3 0W30, VW Standard 502.00/ 505.00... Vše se týká jen ruského trhu. Ale, všechy značky přestože na svých stránkách, tištěných manuálech k vozidlům mluví také o LL a možnosti prodloužených intevalů, tak dle vyjádření VW pro ruský trh neposkytují službu programu LongLife, tedy v Rusku maj všichni, nejen 1.8 TSI, jezdit jen na fix servis a tomu odpovídající oleje. Důvody? Sirnaté palivo atd ... Pročpak neupravěj manuály a ostatní info pro koncového uživatele?

ELSA.jpg

 

Jeden z příkladů tady, ta kouzelná formulka, kterou vysvětlují proč není LLservis v Rusku dostupný je "На территории Российской Федерации техническое обслуживание автомобилей Volkswagen по программе LongLife не предусмотрено производителем" tedy není poskytován výrobcem ... Potom asi není třeba dopisy doporučovat dealerům, co maj zákazníkům do aut lejt a dávat to do ELSA ...

 

Vím, že je to trochu OT, ale LL je kromě samotné konstrukce druhou příčinou, proč tyhle TSI papaj olej ... viz doporučení na stránkách UK, který nemaj takovej problém s kvalitou paliv ...

Flexible Service Regime (LongLife Service)

We recommend this service if you are likely to drive more than 25 miles a day, and if you tend to drive in the following way:

  • Regular long distance driving
  • Driving at a constant speed with minimum vehicle and engine loading, and minimal towing
  • Economical driving
Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/22/2016 at 10:11 PM, rayx said:

Vím, že je to trochu OT, ale LL je kromě samotné konstrukce druhou příčinou, proč tyhle TSI papaj olej ... viz doporučení na stránkách UK, který nemaj takovej problém s kvalitou paliv ...

 

A nejaky relevantni zdroj pro toto tve tvrzeni? Vubec nikdo nikde neprokazal, ze tyto problemy souvisi s olejem (jakymkoliv) nebo se jim da prechodem na pevny interval vyhnout. Naopak jsou lidi, co se o to snazili a rozpadlo se jim to stejne. Stejne jako je porad mraky lidi, co maji LL, puvodni stare pisty, najeto 200tisic a jsou v pohode.

 

To doporuceni z UK s tim nema vubec zadnou souvislost, je to jen logicky zaver. Pokud nekdo jezdi malo a kratke trase, pripadne jezdi jako prase ci zavodnik, tak pro nej LL neni vhodny proto, ze jeho vyhody nijak nevyuzije a v konecnem vysledku ho to vyjde draz, pac meni olej stejne casto ale ten olej je drasi. A ne proto, ze se mu pak rozpadne motor.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady si snad každý může za sebe tvrdit skoro co chce... Správně jsi tedy citoval můj názor a to, že "LL je kromě samotné konstrukce druhou příčinou, proč tyhle TSI papaj olej". LL má své plus ale také mínus, a já se tady stále bavím jen o druhé gen. EA888, kde se domnívám, že to nepřineslo nic dobrého ...

 

Kdo myslíš, že ten podklad ohledně LL pro můj názor poskytne? Samotný VW a nebo snad jeho dodavatelé olejů? Jediné, co jsem udělal je, že jsem dohledal a poskytnul oficiální údaje, které jsou vztažené pro ruský trh, a mysli si co chceš, z toho si dovoluji udělat závěr i pro ostatní trhy. Specifické podmínky trhu, které jsou jak v dopise dealerům tak v servisní literatuře zmíněny, mohu klidně naroubovat kam chci, takže to, že koncern sám k tomuto kroku u těchto motorů na ruském trhu přistoupil, asi o něčem svědčí. Prostě klimatické podmínky v celém Rusku se nenechají jednoduše označit za "artktické" a kvalita paliv je problematická rovněž nejen v Rusku ... Přesto tam doporučují co doporučují, konečná volba je ale vždy na uživateli ...

 

LL tady rozebírat nechci, ale to, že se dnes leje všude a pouze ne, pokud majitel/řidič při servisu vybere možnost oleje pro pevný interval, snad taky o něčem svědčí ... Snad jsou všichni uživatelé natolik informovaní aby věděli, jak maj v servisu při výběru oleje a následném užívání/používání vozidla postupovat ... Spoléhat se jen na ukazatel servisu vypočítaný podle uložených map z testování koncernu, který má vše otestováno na 100%, je taky jen víra ...

 

No a o nějakém rozpadání motoru tu přece nebyla řeč, přece víme, co se v nich děje, že? ... Takže za mě ještě jednou, nebavím se tady o vyřešení konstrukčního problému, ale o oddálení problémů způsobených touto konstrukcí, což jsem napsal už v červenci ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...