Přejít na obsah

1,8 TSI Spotřeba motorového oleje


Petr.592

Doporučené příspěvky

Tak takovej problem ted resim taky. Oct scsut 1.8 tsi 2009 najeto 230000km oprava hlavy vymena pistnich krouzku zjevne banalita :-) Jenze nastal problem pistni krouzky obj podle vin vozidla! Pistni krouzky nepasuji na pist!!! Ve znacce mi rekly ze se pistni krouzky nedaji obj na stavajci pisty ale musim koupit 4nove pisty cena za kus 5300kc a dale sadu ojnic cena 18200kc??? Nechapu proc bych mel platit za nove veci kdyz by stacilo koupit sadu krouzku a bylo po problemu! Jenze to by nesmela byt konstrukcni vada pistu proto je v tpi napsano optimalizace krouzku a pistu skodovka to vi a pokud je auto v zaruce takto opravi.Co nastava po zaruce s takovym najezdem km?musi si to kazdy uzivatel techto motoru zaplatit sam.Je to normalni???ps.Valce a pisty bez sebemensiho opotrebeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kdo chce více informací o spotřebě oleje může kouknout na ru fórum zde https://translate.google.cz/translate?sl=ru&tl=cs&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fvwts.ru%2Fforum_txt%2Findex.php%2Ft192986-0.html&edit-text=

 

Píšou tam o levnější variantě opravy výměna pouze pístů s kroužky 06H 107 065 BK určené pro BZB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s přípravky od firmy Liqui Moly mají přípravky při úniku oleje a na zlepšení viskozity oleje. Prej to docela funguje. Volal jsem i do centrály do Německa a mluvil s technikem a ten zná tento problém , tak mi doporučil nedříve vypláchnutí motoru před výměnou oleje. Mají přípravky co by měly ty usazeniny na píst. kroužcích rozpustit a pak s novým olejem dát ješte dvě přísady. Mluvil jsem z mechanikem z Brna a prý to dělají běžně a prý to funguje. Tak se chci zeptat jestli nemáte někdo nějakou zkušenost. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s přípravky od firmy Liqui Moly mají přípravky při úniku oleje a na zlepšení viskozity oleje. Prej to docela funguje. Volal jsem i do centrály do Německa a mluvil s technikem a ten zná tento problém , tak mi doporučil nedříve vypláchnutí motoru před výměnou oleje. Mají přípravky co by měly ty usazeniny na píst. kroužcích rozpustit a pak s novým olejem dát ješte dvě přísady. Mluvil jsem z mechanikem z Brna a prý to dělají běžně a prý to funguje. Tak se chci zeptat jestli nemáte někdo nějakou zkušenost. Dík

V servise BOSH mě tuto variantu nabídli, ale s jiným typem přípravku proti úniku oleje, vyměnili olej z 5w30 na 5w40, provedli výplach systému, vyměnili olej.filtr. Po ujetí cca 450km se rozsvítila kontrolka oleje a na měrce byl olej na spodní rysce(po vyjetí ze servisu byl olej na horní rysce). Tudíž usuzuji, že takové přísady do oleje jsou na p***.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce více informací o spotřebě oleje může kouknout na ru fórum zde https://translate.google.cz/translate?sl=ru&tl=cs&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fvwts.ru%2Fforum_txt%2Findex.php%2Ft192986-0.html&edit-text=

 

Píšou tam o levnější variantě opravy výměna pouze pístů s kroužky 06H 107 065 BK určené pro BZB.

Máš namysli pouze pístní kroužky nebo písty a kroužky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v servise a technik mi řekl, že na jakýkoli jiný motor by mi dal záruku 50 000km, že motor žrát olej nebude, ale u tohoto motoru mi ji nedá, že po 10 000km se může stát, že to bude to samé.

Jinak nějakou záruku už nemůžu uplatnit, jak kluci psali dříve?!

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Nema niekto skusenosti ako problem zvysenej spotreby oleja riesi Skoda Auto Slovensko? Mam rovnaky problem a rad by som vedel ci u 6 rocneho auta s 80tis km je mozna kulancia. 

 

Auto je momentalne v servise na vahovej skuske tak dufam, ze dnes alebo zajtra sa dozviem vysledok. Potrebujem aj nejake argumenty v pripade, ze by sa zdrahali k tomu postavit celom. Servisak mi pri preberani auta spominal vymenu piestov, ojnic, capov a kruzkov v cene 2400e (vraj to uz robili).

Editováno: , autor: Sranki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...