Přejít na obsah

O2, 1,9TDi - rytmické klepání z přední části - jen v tahu


rubikon

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

prosím o radu, zde na fóru jsem řešení již hledal, ale nenašel jsem nic k tématu.

 

Při mírném zátahu se z přední části podvozku ozývá rytmické klepání. Nejvíce slyšitelné  asi na IV. stupeň při rychlosti cca 80 - 100 km/hod. Dělá to při přímé jízdě, nebo mírných zatáčkách. Když sešlápnu plyn více, slyšet už to nejde (možná je to ale tím, že hluk motoru klepání překřičí). 

Při přezutí na hliníková kola je hluk menší, plechové disky asi více rezonovaly.

 

V servisu na to koukli, ale jen na zvedáku zběžně a vše prý ok.

 

Děkuji za nápady a tipy.

 

Zdraví 

 

rubikon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

ja mam nieco podobne tiez som bol v servise a nic nenasli len hadali co by to mohlo byt mne sa to prejavuje tiez ked mam zaradeny 3 alebo 4 stupen a na malich otackach take hrkanie z prednej napravy a asi z lavej strany a aj ked idem po miernych nerovnostiach tak  pocujem take hrkanie ako keby sa nieco o nieco opieralo ale nic nieje viditelne povedali my ze to moze robit pletenec na vifuku a ze mam aj prevodovkovy sinenblok mäky tak to skusim vymenit ale moc tomu neverim lebo to su take zvlastne pazvuky a tiez mi trosku puka lavi klb ale to su ine zvuky som zvedavy ako pochodim potom napisem ci pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 let později...
V 9. 2. 2014 na 18:56, rubikon napsal:

Marecek: to je fajn, že jsi to vyřešil. U mne pořád neví nikdo co to je. Klepe to pořád stejně už cca 50 tisíc km. Nějak už jsem se s tím smířil :-)

Ahoj, chtěl bych oživit tohle téma, přišel jsi nakonec co způsobovalo na tvé octavii to klepání? Mě se teď objevilo přesně to samé co popisuješ a nikdo si neví rady co by to mohlo byt. Na litých kolech je zvuk o poznání mírnější.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...