Přejít na obsah

Nefunguje klima OII FL - oprava kompresoru


cabko

Doporučené příspěvky

Ahojte, mám problém s klimatizáciou. Mám panel Climatronic, ako na priloženom obrázku. Po stlačení AC mi klíma nechladí, nezvýšia sa otáčky motora, nezapne sa ventilátor na chladiči. Diagnostika nič nepíše, tlak za kompresorom je stále 8,5 baru a je jedno či LED v tlačítku AC svieti alebo nesvieti. Bol som s tým včera v servise kde mi povedali že chladivo neuniká, systém je natlakovaný. Po naštartovaní motora a zapnutí klimatizácie sa ale tlak v systéme nezvyšoval. Chlapík mi ukázal hlavu skrutky na konci hriadeľa kompresora, že by sa mala točiť spolu s kompresorom ale ona stála na mieste. Povedal že na 100% je zadretý kompresor a že povolila bezpečnostná spojka, preto sa tá skrutka netočí spolu s remenicou. Je vôbec možné že sa kompresor zadrie pri 86 tis. km ?? Máte niekto podobnú skúsenosť?

post-78244-0-30456900-1366096658_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zistil som že mám povolenú skrutku v strede remenice na kompresore klimatizácie. Snažil som sa ju dotiahnuť ale nešlo to úplne a tak sa kompresor stále netočí. Keď motor beží, ten stredný "trojuholník" sa točí spolu s remenicou ale skrutka stojí na mieste. Nepomohlo by privarenie skrutky k tomu trojuholníku?

post-78244-0-02246700-1366182317_thumb.j

Editováno: , autor: cabko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tá skrutka je určite kvôli montáži ale počas prevádzky sa postupne uvoľňuje... písal to aj ferda25 v nejakom vlákne že sa to stáva pri dieselových motoroch... len neviem ako to vyriešiť lebo skrutku nemôžem doťahovať kvôli tomu že keď ju doťahujem tak točím celým kompresorom

Editováno: , autor: cabko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemáš jenom spálený dráty z klimatronicu?

 

ne, nemám. Včera som rozobral spojku na kompresore a zistil som to čo je na obrázku :). Na spojke čo spája remenicu s hriadeľom kompresora sú zodraté drážky. Drážky na hriadeli kompresora vyzerajú byť v poriadku. Skúšal som otáčať hriadeľom a ide voľne otáčať rukou...Idem objednať novú spojku a snáď tá klíma bude fungovať ďalej...

post-78244-0-24730400-1366267879_thumb.j

post-78244-0-09266600-1366267914_thumb.j

post-78244-0-79966100-1366267957_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne toto isté som riešil minulý týždeň. Bol som v jednom servise so zameraním len na klimatizácie a už sa tam s tým stretli. Vyriešili to tak že to dotiahli vzduchovou pištolou ktorou sa doťahuju skrutky na kolesách, samozrejme sa im zlomil imbus. Ako dlho to vydrží mi nevedeli povedať ale zatial to funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti asi dlho nevydrží lebo hriadeľ kompresora je teraz poháňaný cez tú dotiahnutú skrutku resp. trením medzi hriadeľom a čelom toho náboja. Stačí ak skrutka trošku povolí a prestane to točiť hriadeľom. Ja som si objednal z ebay-u ten komplet unášač. Predávajú ho Nemci za 55,4€ aj s dopravou, ešte som to videl na jednej Talianskej stránke ale tam to bolo drahšie. Servisy v takýchto prípadoch menia celé kompresory lebo ten unášač nie je ako náhradný diel a pritom to môže byť takáto banalita. Mám pocit že výrobca vyrába ten unášač úmyselne zo slabšej ocele, nech za zničia drážky v náboji a nech sa kupuje čo najviac kompresorov...Tento týždeň by mal ten unášač doraziť tak som zvedavý či sa mi po jeho namontovaní rozbehne klíma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vedel by si mi poslať link na ten Ebay a daj potom vedieť ako si dopadol. Inak v tom servise mi ešte povedali že ak by sa to uvolnilo môzu ešte tú skrutku privariť k tomu trouholníku.

Vraj to tak už raz spravili a odvtedy s tým bol pokoj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš a mňa pokladali za blázna v treťom príspevku keď som ju chcel privariť :) link na ten unášač je tu: http://www.ebay.com/itm/290884411769?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649. Na obrázku majú maticu ale ja som ich poprosil aby mi poslali namiesto matice skrutku. Zatiaľ mi to ešte neprišlo ale boli veľmi ochotní a nemali problém vymeniť maticu za skrutku. Ak nemáš ebay alebo paypal a chceš ten unášač tak ti ho môžem objednať. Poštovné 15,50€ ešte plus k tej cene 39,90€. Keď príde balík tak dám foto. Kde si bol v servise?

Editováno: , autor: cabko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten kompresor jako stáloběžný má stejně jako ostatní použité na OII pojistku v případě, že se přidře/zadře kompresor klima a tím pádem dojde k trvalému mechanickému přerušení/střižení unašeče mezi řemenicí a kompresorem...kdyby to takhle ty kompíky neměly, pak by se ti střihnul kompresor a řemen by se ti v nejlepším případě jen roztrhal a zůstal bys bez elektriky, v tom horším případě by se ti někam mohl zamotat a zkáza by mohla být horší...když si to necháte zavařit natvrdo tak se nedivte, že Vám časem místo kompresoru odejte i příslušenství okolo...

 

nevím jak to má koncern vychytaný u všech motorů co se dávaj do OII, ale zažil jsem i případ když se roztržený řemen příslušenství zamotal do rozvodů a to vedlo samozřejmě k destrukci motoru...nic příjemnýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš a mňa pokladali za blázna v treťom príspevku keď som ju chcel privariť :) link na ten unášač je tu: http://www.ebay.com/itm/290884411769?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649. Na obrázku majú maticu ale ja som ich poprosil aby mi poslali namiesto matice skrutku. Zatiaľ mi to ešte neprišlo ale boli veľmi ochotní a nemali problém vymeniť maticu za skrutku. Ak nemáš ebay alebo paypal a chceš ten unášač tak ti ho môžem objednať. Poštovné 15,50€ ešte plus k tej cene 39,90€. Keď príde balík tak dám foto. Kde si bol v servise?

 

Ďakujem za ponuku aj link, cez Ebay nakupujem už zopár rokov. Ešte počkám či ti to pomohlo a potom sa rozhodnem. 

V servise som bol na začiatku Serede na Bratislavskej ulici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes mi dorazil unášač z Nemecka. Namontoval som ho a klíma beží ďalej :kol-142:  V servise mi povedali cenu 460€ aj s prácou (výmena kompresora+kondenzátora+sušiča), takto ma to stálo 55€. Uvidím koľko to vydrží ale veľmi sa teším že sa to podarilo :)

post-78244-0-15343600-1366830776_thumb.j

post-78244-0-69811700-1366830790_thumb.j

post-78244-0-50572700-1366830827_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten kompresor jako stáloběžný má stejně jako ostatní použité na OII pojistku v případě, že se přidře/zadře kompresor klima a tím pádem dojde k trvalému mechanickému přerušení/střižení unašeče mezi řemenicí a kompresorem...kdyby to takhle ty kompíky neměly, pak by se ti střihnul kompresor a řemen by se ti v nejlepším případě jen roztrhal a zůstal bys bez elektriky, v tom horším případě by se ti někam mohl zamotat a zkáza by mohla být horší...když si to necháte zavařit natvrdo tak se nedivte, že Vám časem místo kompresoru odejte i příslušenství okolo...

nevím jak to má koncern vychytaný u všech motorů co se dávaj do OII, ale zažil jsem i případ když se roztržený řemen příslušenství zamotal do rozvodů a to vedlo samozřejmě k destrukci motoru...nic příjemnýho...



áno kompresor beží stále spolu s motorom a má poistku ale tá poistka bola neporušená. Keď sa privarí skrutka k unášaču, tá poistka bude naďalej fungovať. Akurát remenica už nebude poháňať kompresor cez ten tisíchran ale cez skrutku. Otázka je koľko tá skrutka vydrží... Editováno: , autor: cabko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes mi dorazil unášač z Nemecka. Namontoval som ho a klíma beží ďalej :kol-142:  V servise mi povedali cenu 460€ aj s prácou (výmena kompresora+kondenzátora+sušiča), takto ma to stálo 55€. Uvidím koľko to vydrží ale veľmi sa teším že sa to podarilo :)

Ako sa ti podarilo vymontovať tú skrutku zo stredu, nebol s tým problém? Netočilo sa to celé keď si ju vyberal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bol problém... Použil som na to takúto svorku http://www.naradicko.sk/prislusenstvo+680/zverak-stolny-svorka-dytron/, touto svorkou som pritlačil jeden cíp toho unášača o remenicu, druhý cíp som pritlačil blickami a druhou rukou som vykrútil skrutku. Naspäť to ide bez problémov lebo unášač už drží ten ozubený náboj. Len si treba dávať pozor aby si náhodou nenaštartoval motor s tou svorkou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dnes mi během jízdy jízdy začal najednou pískat "klínový"  řemen  pronikavým a stále vyšším a vyšším tónem pod dobu cca 20 vteřin. Ihned jsem vypnul klimu, ale nevím, zda to mělo vliv nebo to už končilo. Dál jsem ujel cca 50 km bez toho, že by se ozývalo nějaké hučení či jiné zvuky, což mi trochu překvapilo, protože u služebáků Š OI/II jsem zažil jak poruchu unášeče po povolení centrálního šroubu, tak i zadření kompresoru a to vždy se značným zvukovým efektem... Ale i tak mám obavy o kompresor, protože už klima nešla a i vzhledem k tomu, že mám taky Delphi z r. 2008 (viz VW výzva nahoře).  Ale kvůli bouřce a tmě se budu moct podívat až ráno.

Dotaz: uspěl někdo z členů fóra s reklamací v rámci kulance u Š MB s tímto kompresorem?! Vůz (Š OII/1,9 TDI/2008) je zatím servisován jen ve značkových servisech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

trošku oživím,.......chtěl bych poděkovat uživateli cabko za radu jak opravit kompresor, ušetřil jsem 6 tis. za nový kompresor a stálo mě to jen 1000kč a hodinu ležení pod autem. klima valí...super. ještě jednou děkuji za příspěvek. 

Editováno: , autor: Paras_12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak dalsie ozivenie, podakovanie Cabkovi za tuto temu, presne ten isty pripad, ten isty kompresor. Pricina strhane drazky na unasaci, momentalne objednany novy, tak dufam ze bude klima po vymene fungovat dalej... najvacsia pakaren je tam stredna sroba co drzi unasac k hrideliu, tam mi uslo par peknych slov :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím. Taktiež ĎAKUJEM za veľmi užitočnú radu od "cabko", kde vo vw servise chceli za výmenu kompresora  a veci okolo toho 750 €... Po prečítaní tohto fóra, za 20 eur kúpená a vymenená spojka kompresora na záhrade = 30 min roboty pod autom a ušetrené 100-ky €... Dík :) Klíma funguje ďalej. Kompresor Delphi 5N0 820 803 E. nová spojka  THERMOTEC KTT020055. 

 

Pre Tomsub: kompresor netreba demontovať z auta. Ja som to menil na Tiguane 2014, odpojil som akurát hadicu od interkulera, spodný kryt a podblatník šiel dole. 

spojka kompresora Delphi.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, kupil som tiez unasac na kompresor klimy,tri sruby som povolil ale ta stredova sa mi stale toci.Neviem ako mam osku kompresora pridrzat , aby sa netocila a aby som mohol stredovu srubu povolit?ak aj unasac podrzim tak stredova sruba sa toci s oskou. Bude mi pasovat stredovy otvor na novom unasaci?

 

IMG_20190413_120416.jpg

IMG_20190411_174104.jpg

IMG_20190411_174137.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Skús zhora zapacit srubovak medzi remenicu a tu spojku,mne to tak fungovalo.Spojka sa zapriecila o hriadel komoresora a srubu sa podarilo odsrubovat.vymenil som novú a klíma funguje.Ako dlho ešte bude neviem lebo bol asi dôvod prečo tu spojku ulomilo.Kuompresor sa asi zadrhava.

20190521_131235.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka za odpoved uz to mam opravene,jednoducho mi to mechanik odkrutil vzduchovou pistolou,prisiel vysruboval a bolo to,novy unasac vymeneny,klima funguje.

Editováno: , autor: Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje - viz pravidla fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...