Přejít na obsah

světla renovace H7


burdda

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci 

Mám Roomster 1,4 tdi BNM 51 KW STYLE a mám ho po bouračce jedno světlo je nové druhé staré a to staré samozdřejmně svítí mín a i jinou barvou je vypálená ne čočka ale parabola renovuje to někdo a kolik by to stálo mám světla H7 s čočkou pevné 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, řeším velký nebezpečný problém a to se světlometama, které už skoro vůbec nesvítí. Když mě dojede auto, tak krásně osvětluje silnici předemnou a já na silnici vidím stín svého auta, po předjetí už zase skoro nic nevidím. Když zapnu dálkové světlomety, tak svítí značky, ale silnice osvětlená skoro není. Dokonce jsem si všimnul, že mě oslňují, snad už všechna proti jedoucí auta, jak mě to málo svítí, tak mám rozšířené zorničky, potom stačí jakékoliv protijedoucí auto a jsem oslněn. Když jsem vezl tchána, tak byl v šoku, jak mě to špatně svítí, má Fábii 3.

 

Mám roomstra r.v.2007 s pevnýma projektorama (původní), zamlžené čočky a mírně zažloutlé krycí sklo, žárovky Osram night breaker unlimited H7, staré 1a čtvrt roku, zrovna jsem je kontroloval a vypadají jako nové, světla jsou seřízena na regloskopu.

 

Co udělat se světlomety aby svítily?

Edit: jediné správné řešení je číslo 2, zakoupit nové světlomety.

 

1. Vyčistit staré čočkové světlomety? Už to někdo dělal? Nebývá vypálný chrom v parabole s čočkou?Jak rozdělat, čím vyčistit, jak a čím slepit, dělá to někdo? Kdo to dělá a za kolik? Dá se koupit nové krycí sklo?

Edit: chrom v parabole je v pořádku, ale vše uvnitř světlometu je zaprášeno, světla jsou na třech místech volně otevřena, bez jakéhokoliv filtru, nové sklo nejde zakoupit.

 

Vyčištění čočky ale ne zrcadla - paraboly. Vyjmout žárovky a zapnout dálkový, tím se odklopí colnka a mělo by jít očistit celou čočku. Je to možné?

Ale čím čočku vyčistit, štětečkem s vatou, dřívko omotané hadrou a navlhčené isopropylalkoholem? Bude to stačit?

Edit: čočku jsem čistil otvorem na žárovku, dřívko, hadra, isopropylalkohol, výsledek = skoro žádný rozdíl, čočka je zaprášena z obou stran.

 

Renovace čelního krytu. Sada na renovaci krytu světlometu http://www.autolesk.cz/shop/renovace-svetel/mala-sada-na-renovaci-lesteni-a-ochranu-svetlometu/

Je to funkční? Neodstraním tím i tvrdou svrchní vrstvu UV laku na krytu světlometu? Ten vosk se bude muset nanášet minimálně 1x za 3 měsíce, jinak kryt znovu zoxiduje? Nebo se ten kryt, bude muset stejně jednou za čas přebrousit a přeleštit?

Edit: podle zde nahraných fotek uživatele Mipal, jde vidět, že je kryt i po renovaci do žluta, nehledě na to, že jsou všechny vnitřní plochy, tedy i čelní kryt, zevnitř zaprášen.

 

2. Koupit nové světlomety s čočkou? (investice cca 4500,-Kč + výměna a seřízení) jak svítí nové? Za jak dlouiho se čočky zase zamlží? Má to cenu? Dělal to někdo? Poznám to vůbec?

Edit: poznat to jde a celkem dost, ale zázrak se nekoná, světla se časem zapráší a čelní kryt znovu degraduje. Potom nezbývá nic jiného, než znovu zakoupit nové světlomety.

 

Redukce zamlžení čočky. Podle všeho je zamlžení čočky způsobeno jak jsem si myslel, vypalováním žárovky (černá špička, zlatá, stříbrná, atd...). Takže teoreticky by stačilo novou žárovku nechat vypálit třeba doma, zapojenou na zdroj stejnosměrného napětí okolo 12V. Je to správná úvaha?

Edit: zamlžení není od žárovek, ale od prachu, díky otevřenému návrhu světlometů a chybějícím filtrům nasávaného vzduchu.

 

3. Koupit nové základní světlomety s parabolama (investice cca 4500,-Kč + výměna a seřízení + úprava elektrinstalace) jak svítí? Má to cenu? Dělal to někdo? Jak moc se upravuje elektroinstalace? Jak je to časově náročné? Mohl by někdo napsat postup?

Edit: vzhledem k tomu co jsem se tu dočetl tak možnost číslo 3 jsem zavrhnul, složitá úprava elektoinstalce, problémy se světelnou houkačkou a nepřesvědčivý světelný výsledek světlometů.

 

4.HID ne!!!!!!!!!  Už jsem o tom začal přemýšlet, ale svědomí zatím vyhrálo.

 

Děkuji předem za každou radu, snad to pomůže i dalším postiženým řidičům.

Aleš.

 

Stav světlometů.

Zdá se mi to, nebo světlomety svítí i hodně nahoru?

P1293752.thumb.JPG.03dd76b804a8ae0797fa51f1947c9ebb.JPGP1293750.thumb.JPG.55e8645b2f440507f401877fe9ee610a.JPG

 

Potkávací a dálkové nastavené na 0

P1293753.thumb.JPG.1176a7bd9e01bdab30fa593f3757e2a3.JPGP1293754.thumb.JPG.950b48eb10eaed3f30ec4e050892f2d1.JPG

 

Potkávací a dálkové nastavené na 3

P1293755.thumb.JPG.a64cd9d3aa069ba879748f7153af65f3.JPGP1293756.thumb.JPG.378c91cfc00fd23c11ceedb3cf467b1d.JPGP1293758.thumb.JPG.db4cfbad8c5574c671ebb8acc62b87a0.JPGP1293759.thumb.JPG.9aecdf1f0ec07e3ae9ac9409330e862d.JPGP1293760.thumb.JPG.ad36e6a8cd56fc36c5b42c83dbf54326.JPG

 

Světla po výměně

received_275723839861716.thumb.jpeg.bc1ea90f7517661322fb3e52f83a0487.jpeg

 

p.s. Toho kdo ty světla navrhnul a schválil, bych dal zavřít až by zčernal, za obecné ohrožení.

 

Editováno: , autor: ales-r
edit. zamlžené čočky, světla jsou seřízena na regloskopu, žárovky 1a čtvrt roku, povídání :(, foto, proběhla výměna světlometů.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes jsem renovoval jeden světlomet, nejprve 400, 800 ,1000 a nakonec pod vodou 2000 smirgem... Dolestil jsem to K2 pastou a vypadá mnohem lépe... 

Zároveň jsme vyměnil i zacmouzene H7 za nějaké "lepší" německé ohodnocene Autobildem koupené v globusu 90kc/ks. 

Svítí to podstatně lépe :)

IMG_20180310_134812.jpg

IMG_20180310_144154.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Renovácia je pekná, ale myslím si, že u teba bude skôr iný problém, a to vypálená odrazová plocha vo vnútri projektorov.
Ja osobe by som na tvojom mieste zvážil tú štvrtú možnosť, ale nie nejaké HID kúpené na Ali, ale kvalitnú retrofit prerábku svetlometov. Pozri sa na tento web a aj ich prerábky na Facebooku. Bude ťa to stáť viac, ale podľa fotiek ktoré majú na Facebooku, stojí to za to. Keby neboli v Prahe, tak už mám svetlá svojej Fabie dávno prerobené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Před dovolenou jsem nakonec zkoupil nové světla s čočkou a vyměnil je. Byla to operace na cca 3 hodiny. Povolení podběhů, demontáž krytu motoru a demontáž všech šroubů co drží přední nárazník (ten jsem nesundával). Nové světla svítí mnohem lépe. Poté jsem se dal do demontáže starého světlometu, veškerý vnitřní povrch byl zaprášen, čočka je skleněná a pouze zaprášená, odrazová plocha je netknutá a zaprášená. Vše stačí pouze očistit a složit zpět. Co je problém, tak čelní průhledný kryt, který je zničený a nelze zakoupit nový, Světla se do budoucna zapráší znovu kolujícím vzduchem, není tam žádný filtr vzduchu, svěla jsou normálně otevřena, na cca třech místech.

received_275631336537633.jpeg

received_275631566537610.jpeg

received_275648769869223.jpeg

received_275723839861716.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...