Přejít na obsah

Štart-stop systém-vypnutie?


foter

Doporučené příspěvky

Tož pravda, s TSI nemusíme řešit ticho, to už tam je. V exempláři OIII 1.6 TDI, s kterým jsem měl možnost jet, to ovšem bylo všechno jinak = špatně. S/S si dělal co chtěl. I úplně studený motor po ujetí asi 300 m a zastavení na křižovatce vypnul. Asi nějaká sw chybka.

Mě to vypíná "aktivuje" start/stop taky i u studenýho motoru..ale né pokaždý..nemůžu si na to zvyknout vypnout to u nastartování..přes VAG to údajně jde deaktivovat, ale prý to už zpět aktivovat už nikdy nejde..tak nevím jestli to mám vypnout natvrdo, mám totiž auto ještě v záruce..

Editováno: , autor: mattyB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš a já bych spíš napsal, že se mi na to ještě nepodařilo přijít...stejný problém jako u xenonů a jednotek, které k tomu nejsou určené. Mohu jen prozradit, že dokážu vypnout trvalý podsvícení tlačítka výstražných blinkrů, celkovou intenzitu světel celého vozu, atd. a analyzuju jednotku dále..

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Myslíte, že by to šlo vypnout přes tyhle možnosti?

 

post-80737-0-45464800-1459072350_thumb.j

post-80737-0-34583400-1459072354_thumb.j

 

 

Případně mohl by někdo říci něco více k tomuto?

 

Disable/memorize/invert Start & Stop:

- module 09-Cent. Elec.
- enter Security Code (20113)
- Adaptation on Channel 34:
subtract 4 to the value --> Start&Stop always disabled
add 32 to the value --> memorize last status (the Start & Stop status at engine startup will be the one at last engine shutdown)
- test & save

In addition of these values, if you add 64 to the value, the Start & Stop button light will be reversed: off if Start & Stop is disabled, and on if Start & Stop is enabled.
 

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Myslíte, že by to šlo vypnout přes tyhle možnosti?

 

attachicon.gif01.JPG

attachicon.gif02.JPG

 

 

Případně mohl by někdo říci něco více k tomuto?

 

Disable/memorize/invert Start & Stop:

- module 09-Cent. Elec.

- enter Security Code (20113)

- Adaptation on Channel 34:

subtract 4 to the value --> Start&Stop always disabled

add 32 to the value --> memorize last status (the Start & Stop status at engine startup will be the one at last engine shutdown)

- test & save

In addition of these values, if you add 64 to the value, the Start & Stop button light will be reversed: off if Start & Stop is disabled, and on if Start & Stop is enabled.

 

 

Tak přesně tohle by mně také zajímalo, ideálně ta 2. nebo 3. možnost, tedy Memorize nebo Invert Start/Stop - ozval se ti někdo/podařilo se ti to vyzkoušet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak programovatene rele po dlouhem cekani dnes doruceno.  Podle mne nejlepsi reseni pro kutily, Nejmene prace.

Tady sem davam video, kde uvidite vhodny princip pro start-stop.

 

 

super, jednoduché a účinné.  A co se bezpečnosti těchto zařízení tak buď klidný  , radia, dvdčka, navigace   jsou mnohdy vyhotoveny víc amatérsky než celá čínská produkce   dohromady.   A  zrovna  před měsícem   tady v brně   shořelo RSko  (ještě v záruce ) od   bolera.  A to ani nemrzlo, či nebylo parno. V dobách, kdy žádné ŘJ v plechovkách  nebyly  jsme dělali otáčkoměry,    palubní voltmetry, rádia,  apod. a  za celou dobu   se ani mě, ani mým kamarádům žádný problém nestal. Jistě stát se může - ale to riziko je shodné  se vším ostatním.   Jsi  v každém pádě  myslící a šikovný , palec nahoru. Já SS mám, vypínám, když potřebuju ručně, ale    tvůj návod použiji, včetně   přístupu k  tlačítkám, kam chci dát ovládání od vrat od garáže.

Editováno: , autor: rcm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak ten konektor je dobra podpasovka:) vymyslime slozitosti, diaognostika, rele atp.

Dnes odzkouseno. Na baterce se nachazi primo senzor na start/stop. Stacu vytahnout konektor a hotovo.

Pri zastaveni se zobrazi na maxidotu ikona preskrtleho SS a motor nezhasne. Po rozjeti ikona zhasne.

Konektor je viz obrazek.

post-79848-0-86111600-1467445828_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle odpoved a rekci jsem cekal :) ale taky je mozne, ze je to senzor pouze pro start/stop a pro nic jineho. Ale myslim ze ten senzor sleduje, vykon beterie, teplotu aj. pro optimalni vyuziti a nabijeni atp. Ted otazka co se vyplati. Beztak jde cca po 3 letech baterie do kopru. To musi kazdej zvazit sam zda se trapit se start/stop nebo mit hlidanou baterii.

http://de.bosch-automotive.com/de/parts_and_accessories/motor_and_sytems/start_stop_system/sensors_10/sensors_11

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...