Přejít na obsah

Štart-stop systém-vypnutie?


foter

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Mohli by ste prosím niekde popísať postup podľa ferdy? (zmena teploty?)

Môj starý HEX-CAN s VCDS nekamaráti s O II a nový kábel VCP zas s VCDS... A ten VCP od čínskych súdruhov neviem aktivovať aby zobrazoval popisy (signalov, parametrov atd). Mám k tomu i dongle ale...zatiaľ nemám odvahu spraviť čistý install a spustiť to.

Ale tá "predinštalovaná" vezria s fake ovladačom pre dongle funguje, ale bez popisov.

Stačilo by mi keby dakto napísal ktorý register a aké hodnoty.

Ď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

 

dneska jsem pátral jak na SS a prošel spousty diskuzi. Nakonec jsem šel cestou zvýšení napětí, vyčetl jsem tady příspěvky že tato cesta není v některých případech funkční. Zamyslel jsem se na podstatou a napadlo mě ze 12v nastavit je nedostačující, jeden článek má nominální hodnotu 2,1V x6 je 12,6V. Správná funkce dobíjení drží hodnotu 13,8-14,2V. Tudíž i na volnobeh bez puštěných spotřebičů se pohybujeme nad 12V. Zkusil jsem tam nastavit 15V a zatím to vypadá že jsem na dobré cestě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2017 na 11:29, Pawouk napsal:

Může někdo potvrdit/vyvrátit níže uvedené ? OIII FL s adaptivním tempomatem a DSG. Letmo jsem se díval do manuálu a nic jsem tam k tomuto nenašel.

 

59b8f9f9361d6_Start-Stop.thumb.jpg.8f0ac351bf73c64336a86ecd7225f66f.jpg

 

Sice je to uz hodne stara otazka, ale nikdo neodpovedel kladne ...

 

 

U mne toto funguje od zacatku. Mam jen adaptivni tempomat (bez sledovani znacek, pruhu apod.) a DSG. 

 

Prijedu na cervenou, zastavim, auto se vypne. Pri rozjeti/pohybu auta predemnou se motor nastartuje. 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, AlikP3 napsal:

Sice je to uz hodne stara otazka, ale nikdo neodpovedel kladne ...

U mne toto funguje od zacatku. Mam jen adaptivni tempomat (bez sledovani znacek, pruhu apod.) a DSG. 

Prijedu na cervenou, zastavim, auto se vypne. Pri rozjeti/pohybu auta predemnou se motor nastartuje. 

 

 

Ale jo, řešil jsem to, asi někde v jiném vlákně. Tehdy (8-9/2017 s fungl novou O3 MR2018) jsem byl asi jeden z prvních, který rozpoznal, že to tak funguje. A měl jsem k tomu kladné vyjádření.

 

Mám tedy ten velký senzorový panel s kamerou pro značky, Lane Asist atd.,, a funguje to tak, jak je popsáno. Ale nemám s tím žádný problém, SS mám většinou aktivní, ten mě nějak zásadně nevadí, jestli motor běží nebo ne ani neslyším. A je to celkem funkční, motor startuje jen když se auto přede mnou rozjede (pokud na to tedy čekám).

 

Je zajímavé, že ti to také funguje, možná to bere i data z radaru ACC. A nebo jen právě z radaru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Napadla mě ještě jedna možnost - nešlo by to nějak propojit s automatickým zamykáním dveří? Je to kontrolka+tlačítko hned vedle S/S a samo to spíná po rozjetí nad určitou rychlost, takže synchronizace s deaktivací S/S by byla naprosto ideální. Možná by to šlo propojit jen na úrovni kabelů a namusel by tam být akční člen typu relé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Asi už to znáte, ale pro jistotu

 

https://www.stualarm.cz/z12809-start-stop-deaktivace-vw-audi-seat-skoda-do-obd-ssm-vw02

 

https://www.stualarm.cz/z13328-start-stop-pamet-vw-audi-seat-skoda-plug-play-ssm-vw01pnp

 

https://www.stualarm.cz/z12225-start-stop-pamet-vw-audi-seat-skoda-ssm-vw01

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Patrik1971 napsal:

To akoze tuto stupidnu a neoverenu metodu nasupes do kazdej jednej temy o deaktivacii start stop systemu?


Nechápu, že jseš "profesional", elektronice vůbec nerozumíš a nechápeš, jak funguje. Tato metoda je spolehlivě ověřena x majiteli aut. Kdokoliv jí může snadno ověřit, pokud umí rozpojit jeden konektor ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem odpověď od profika na dotaz ohledně mojí baterie.

 

Pravděpodobně bude v baterii pokročilá sulfatace a zvýšený vnitřní odpor. EFB je sice baterie pro start-stop nicméně jde pořád o obyčejnou olovokyselinovou baterii. Napětí na svorkách musí být nejméně 12,50V. Cokoliv pod je špatně. Jestli jsem správně četl tak jste dobíjel EFB+ baterii na režim AGM? EFB+ dobíjet stejně jako obyčejnou autobaterii. Ohledně dobíjení, nemá náhodou vaše auto rekuparaci? Režim dobíjení tomu odpovídá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Taky se mi to tak jeví, pokud to čtu a snažím se používat logické myšlení. Dle toho  vyjádření tiskového mluvčího Škody Auto a.s., bych měl spíše obavu, že mi ty zmiňované určité systémy nebudou fungovat v případě  toho tzv. inteligentního dobíjení, spíše tedy nedobíjení baterie. Nějak si sám sobě pan Jína odporuje, nebo se dost nešťastně vyjádřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne bych predpokladal, ze v palubni siti O III a i dalsich vozu , opatrenych inteligentnim dobijenim, je pocitano s velkym kolisanim napeti, takze kazda jednotka bude mit svuj napajeci obvod, kde bude drzet potrebnou vysi napeti bez ohledu na aktualni stav site. Samozrejme jen v intervalu kolisani inteligentniho dobijeni. Tzn, ze pri odpojeni konektoru, se hodnota stabilniho napeti nachazi v tomto intervalu, nebude zasdy problem s jednotkami a jejich zminovane narazove pozadavky na odber, preci uz od zacatku automobilismu  resi prave akumulator. Ten neslouzi jen n nastartovani, ale i k dodavkam energie behem provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedánvo v práci OIII odešla baterka, bylo auto odmítalo nastartovat (baterka 10.1V), nahodilo se přes kabely, vytáhnul se konketor u baterky a auto bez jediné hlášky a problému ujelo asi 130km s veškerými komfortními i bezpečnostními spotřebiči. Po příjezdu auto opět nenastartovalo (baterka kapacita 00nic). Takže ikdyž baterka nemá dostatečnou kapacitu na to aby nastartovala motor (1.2 TSI, to má minimální odpory), tak má nejspíše dostatečnou kapacitu na to, aby vykryla potřeby sítě auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem zažil ještě u staré OII. Auto nenastartovalo, přijeli, nahodili ho. Byla neděli, baterku nechali. V neděli mně pomohl soused a po cestě 250km jsem zastavil v garáži, zkusil nastartovat a ani ťuk. Autu "drnčely" při pokusu o start budíky. Na druhou stranu šlo o bezproblémovou jízdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Našel jsem na Aliku tohle propojení které deaktivuje start-stop, stávající metody které šly u starších ročníků na mne nezabíraly, koupili by jste si to

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001012474153.html?spm=a2g0s.9042311.pcrcomd.9.27425c0f9CuV3A&gps-id=pcOrderList&scm=1007.30114.175594.0&scm_id=1007.30114.175594.0&scm-url=1007.30114.175594.0&pvid=0c225fa2-3886-4627-9098-e3a233942aa4&_t=gps-id:pcOrderList,scm-url:1007.30114.175594.0,pvid:0c225fa2-3886-4627-9098-e3a233942aa4,tpp_buckets:668%230%23131923%2348_668%23888%233325%2312_20114%230%23175594%230_20114%233258%2310449%23845_668%232846%238113%231998_668%232717%237566%23832__668%233374%2315176%23760

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nic neřeš. Vytáhni ten konektor u baterky a máš to hotový. Dvě mouchy jednou ranou. Vypnutý ten debilní start-stop a taky vypnutý to "inteligentní" dobíjení a baterka bude furt dobitá na 100 %.

Já to udělal hned po koupi O3 2.0 tdi (2018) a mám už 40 tisíc km klid. Žádný tragédie, jak píší někteří teoretici, se nekonají a vše je ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...