Přejít na obsah

Štart-stop systém-vypnutie?


foter

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ozi: já sem teď jezdil s O3 bez start stop systému, vím zcela určitě, že tam nebyl, pač na tom tlačítku startování motoru kontrolka nebyla, nic jsem nevypínal a auto nezhasínalo....takže dělají.

 

Jinak můj názor je, že je k to akorát "vopruz", když si představím popojíždění v kolonách, asi by mi hráblo. (vím že se to vypíná)  Jinak i baterka musí dostávat dost zabrat...když si představím, že ráno vlezu do vymrzlého auta, venku -20, já vyjedu ze dvora, po 50-ti metrech zastavím, pač dávám přednost na křižovatce, jezdí dost aut, povolím spojku a chcíp. A zase, start studeného motoru, který se samozřejmě po padesáti metrech nestačil zahřát a možná šel ještě na systič....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

start stop - moje veliká láska a spokojenost.... záruka na autě je 4 roky 120 tis. v tu domu už bude auto u jiného majitele, takže nějaké závady či mouchy neřeším....

 

nějakou spotřebu či ekologii neřeším, prostě zajímavá a příjemná věc....

 

to clint: trochu víc si o tom přečti, co píšeš je zbytečná obava, dokud není auto vytopeno nebo v létě vyklimnatizováno start stop není aktivní.... mimo to, pokud víš že budeš popojíždět nebo chceš aby motor po vystoupení z auta běžel - vypneš start stop tlačítkem u řadící páky... je tam víc pravidel, i při silném sešlápnutí brzdy motor nastartuje, nebo když při stání z kopce pustíš brzdu a máš tam neutrál, motor nastartuje (kolona z kopce), nebo zapneš vyhřívání čelního skla nebo nějaký jiný spotřebič a auto nastartuje.... podobně je dáno kdy se naopak motor nevypne.... rovněž pokud má řidič nezapnutý pás, je start stop mimo provoz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně to u O III funguje trochu jinak a hlavně start je okamžitý, krátký a rozdíl mezi odjezdem z křižovatky u auta s a bez žádný, tedy časově úplně i úkonově stejný....

 

příjemné je to třeba i v tom, že to nutí vyřazovat na křižovatce rychlost, nestát na spojce, příliš brzo před dojezdem nemačkat spojku (záležitost 80 % ženských), auto napíše ekotip, že vymáčknout spojku až pod 1 300 ot./min. 

 

myslím si že vliv na spotřebu nebude až tak znatelný...  

 

závěr: příjemné je prostě to ticho na křižovatce i když nemám 1,2 TSI 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož pravda, s TSI nemusíme řešit ticho, to už tam je. V exempláři OIII 1.6 TDI, s kterým jsem měl možnost jet, to ovšem bylo všechno jinak = špatně. S/S si dělal co chtěl. I úplně studený motor po ujetí asi 300 m a zastavení na křižovatce vypnul. Asi nějaká sw chybka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi na mnoho faktorech, ktere ovlivnuji, jestli dojde k vypnuti motoru, ci nikoliv. Nejen teplota, napeti baterie, zda je ridic upasovan, odber spotrebicu atd atd :)

 

Vypnout trvale to nejde, coz je nejvetsi skoda :(

 

Jediny motor, kde to ma smysl je 1.6TDi, ten motor ma priserny zvuk, vubec snad neni odhluceny...proste des, nejradsi bych ho neslysel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...