Přejít na obsah

Štart-stop systém-vypnutie?


foter

Doporučené příspěvky

Mám s tím sice minimum najeto, ale nevadí mi. A že v zácpě (dopravní) ušetří dost paliva je fakt. Vyzkoušel jsem si to na jedné, mé neoblíbené cestě. Jde o to předvídat a počet zastavení se zkrátí minimálně na 50%, i když se před vás někdo nacpe, když si necháváte větší rozestup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, také jsou situace kdy mu nedovolím zbytečně zdechat, např. před vjezdem do garáže než se otevřou vrata odepnu pás a nezdechne... na křižovatce kde v dálce svítí zelená a kolona stojí místo aby jela, když k ní dojíždím, vypínám start stop, nebo zapnu vyhřívání čelního skla... podobně dalších plno situací.... nebo holt tu chvilku podržím spojku i když mám vyřazeno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milý Clinte a Pawouku, už to tu někdo psal... až budete mít někdy možnost jezdit autem se všemi těmi jak Clint píše blbými asistenty, tedy autem v plné palbě jak se říká, pochopíte....,(možná prozříte)....to co teď ani nemůžete pochopit...  a raději píšete o ušetření sebe sama....  už to tu někdo psal... proč tedy nejezdíte dodnes Škodou 105 ?

 

popravdě a upřímně, přál bych Vám ty všechny blbé asistenty vyzkoušet. a hlavně si je užít.. ne na 10 km, ale na delší dobu... a delší vzdálenosti, pak byste mluvili (psali) úplně jinak, o tom  jsem přesvědčen....i když je pravda že je to všechno subjektivní a lidi, co jsou bez trochy technického talentu či elementární zručnosti nejenže nevyužijí těchto asistentů, ale hlavně ani nebudou vědět že v autě jsou.... nicméně Vás dva mezi ně nechci a nemůžu řadit, to byste nechodili na fóra tohoto typu a nevyjadřovali se fundovaně k tématům (i když výjimky potvrzují pravidlo, jsou tu i tací např. repík bi****a)...   beru jako spousta chlapů auto jako hračku (proto i můj nick, který mi byl přidělen již zhruba před dvaadvaceti lety) a brát auto - dobře vybavené auto, jako věc která musí bavit nikoli obtěžovat a pokud se něco tváří jako že to obtěžuje, je třeba si k tomu najít cestu, být pozitivní a brát to jako milou věc a hračku...

 

 

 

 

 

*) omlouvám se za slovní průjem, studoval jsem kdysi filozofii... krásná toť věda...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně napsáno, ale základní myšlenka je, že mě nesmí tito asistenti otravovat - nemám rád, když se auto snaží být v některých věcech "chytřejší", než řidič (já), což evidentně v některých věcech není... Nerozumíme si v jedné věci - chápu, že pokrok se nezastaví (a je to dobře) - někomu různí asistenti vyhovují, ovšem někomu ne a ten již nemá možnost nebýt otravován jejich neustálým vypínáním. Nevím, co je na tom nepochopitelné.
Ad plná palba - výbavu si vybírám v rozsahu dostačujícím mému využití vozidla. Plná palba mě nikdy nevzrušovala (jako někoho). Nepotřebuji ji, nevyužiji ji, a nemusím se jí všude chlubit (český zvyk).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tvém textu červeně - pro přehlednost...

 

Pěkně napsáno díky snažil jsem se,ale základní myšlenka je,že mě nesmí tito asistenti otravovat to ale záleží na tobě, zda se necháš nebo ne - viz moje věta výše: pokud se něco tváří jako že to obtěžuje, je třeba si k tomu najít cestu, být pozitivní a brát to jako milou věc a hračku...- nemám rád,když se auto snaží být v některých věcech "chytřejší",než řidič (já),což evidentně v některých věcech není... věř tomu že to tak mnohdy může být, nevěřím tomu, že kdokoliv z nás je schopen vnímat a sledovat tolik věci současně.. Nerozumíme si v jedné věci - chápu,že pokrok se nezastaví (a je to dobře) - někomu různí asistenti vyhovují,ovšem někomu ne a ten již nemá možnost nebýt otravován jejich neustálým vypínáním. asi si opravdu nerozumíme, není třeba je vypínat, je třeba se s nimi skamarádit - viz opět moje věta výše: pokud se něco tváří jako že to obtěžuje, je třeba si k tomu najít cestu, být pozitivní a brát to jako milou věc a hračku... Nevím,co je na tom nepochopitelné. to opravdu nevím, co na tom nechápeš... :-)

Ad plná palba - výbavu si vybírám v rozsahu dostačujícím mému využití vozidla a to je přesně ono, nedovedeš to objektivně posoudit pokud to v autě nemáš... jen si myslíš, že je to k ničemu (pominuli nemalé finance,co to vše obnáší) a tak to neobjednáš, budu se opakovat, myslet neznamená vědět. Plná palba mě nikdy nevzrušovala (jako někoho) mě taky ne, ale je to příjemné, určitě by mě nevzrušovalo ani jezdit sockou a okna otvírat kličkama, škrabat skla od sněhu, klouzat se v zatáčkách na sněhu a mokru, bát se o sebe a blízké, které převážím v autě, atp.. Nepotřebuji ji jak to můžeš vědět? nikdy nebudeš vědět jakou to má chuť dokud to neochutnáš...dívat se na TV na Pohlreicha nebo Babicu ti chuť přiblíží nebo udělá, ale to je vše...,nevyužiji ji to samé, dokud neokusíš, nevíš... také jsem si myslel, že parkovací asistent nikdy nevyužiji, parkovat umím (mám učitelák na autoškolu) a až když mi ho do auta přidělili, pochopil jsem jaká je to super věc, a nemusím se jí všude chlubit (český zvyk) nejde o chlubení, jde svým způsobem o propagaci či osvětu něčeho nového, Pohlreich a Babica se nechlubí že umí vařit, ale ukazují co vše lze.... tedy hodně podobně.... mimochodem, závist je také hodně česká záležitost a myslím si, že daleko více rozšířená.... filozoficky vzato, chlubení a závist spulu souvisí, doplňují se a mnohdy překrávají, těžko potom rozeznat co je co :-)

 

Pěkný den

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fascinuje mě, jak můžeš vědět, co a jak jsem kdy vyzkoušel, nebo nevyzkoušel. Ty to nevíš, tak to nesuď. Myslet, neznamená vědět... Že? A ano, výbavu si vybírám podle toho, zda mě k něčemu bude, nebo nebude a finanční stránka v tom zajisté hraje také určitou roli. Nevyhodím tisíce za věc, která je mi k ničemu a nevyužiji ji. Od toho se také odvíjí, že se nepotřebuji kamarádit s něčím (a také s někým), co mě vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je pěkná debata, opravdu. Je vidět, že Hravec strávil u odpovědi poměrně dost času a dal si záležet. Snaží se vysvětlit, proč je dobré mít auto v plné palbě a ptá se, proč my s Pawoukem raději nejezdíme stodvácou.

 

Ono je to tak, že když si pořizuju nový vůz, mám určitý strop, tím myslím finanční, do kterého se chci vejít. Pak přemýšlím, které věci jsou pro mě nezbytné, ty si do auta zvolím a pak věci, které by mi mohly k něčemu být a ty zvolím po důkladném uvážení, zda je opravdu využiji a zda se mi investovaný příplatek za ně vyplatí. Pokud zjistím, že parking asistent (věc technicky zajímavá, umí točit volantem, umí zaparkovat) využiji jen okrajově, protože si raději zaparkuji tak jak já sám chci, nevyužiji, nebudu za něj utrácet a do auta si ho nedám. Zde se naskýtá otázka, proč ho nevyužiji a proč raději parkuji sám, že?  Je to z důvodu, že v práci třeba parkuji skoro denně u plotu bez vyznačení stání, že parkuju doma za plotem u svého domu a pokaždé jinak s ohledem na auto manželky, také proto, že kolikrát parkuju u nákupního střediska přes dvě stání, aby mi jelimani neobouchali auto dveřmi, nebo si nechávám opravdu velké mezery mezi stojícími vozidly.

 

Co třeba hlídání jízdních pruhů? Mohl jsem ho vyzkoušet v O3, na dálnici mi začal brát volant z ruky, bylo to opravdu velmi nepříjemné a já za jízdy pátral, jak to jen deaktivovat, nepřišel sem na to (auto půjčené jen na projížďku). Když jsem pustil volant, chvilku to řídilo samo a pak napsalo, abych převzal řízení. Nejsem zvyklý na dálnici při přejíždění z pruhu do pruhu pouštět blinkr, takže tohle bych do auta také nechtěl.

 

Start stop, jak píše Pawouk, proč něco stále vypínat, když to může fungovat obráceně (pokud chci - zapnu) Nechci, nebude mě otravovat.

 

Rozpoznání únavy? K čemu? Jezdím kratší trasy, do práce 35km. To se určitě neunavím. Na dovolenou? Sám vím, kdy se cítím unaven a předám řízení manželce, nemusí mi to hlásit, abych udělal přestávku atd.

 

Pochopím spoustu důležitých věcí, třeba vyhřívané přední sklo (parkuji venku a to by mi v zimě denně pomohlo), nebo nezávislé topení, super věc, přijít do předehřátého auta, ale třeba panorama sklo bych si klidně za 35tis odpustil.

 

Co v autě pochopím a chci jsou bezpečnostní asistenti, ABS, ESP, Airbagy atd....tohle ale člověka neomezuje, neví o nich, pokud nedojde k výjimečné situaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co dodat?, myslím že si rozumíme.... 

 

nicméně já jsem psal (pominuli nemalé finance, co to vše obnáší) a snažil se objasnit to, že když na to zrovna nemám, netvrdím že je to blbost a také že jsem psal že je to samo sebou všechno subjektivní....

 

netvrdím že bych si vše, co v autě mám objednal a chtěl zaplatit jen abych si to objektivně vyzkoušel... také jsem psal, že až když mi ho do auta přidělili - od jisté doby nekupuji nová auta, jak jsem tu již psal, moje je novinářské a mělo najeto 641 km a bylo staré 5 měsíců a za cenu nového s hodně omezenou výbavou proti stávající plné výbavě...

 

nicméně s jídlem roste chuť a moje příští auto bude určitě minimálně stejně vybavené....

 

... mimochodem, už mám domluvenou aktivaci XDS,a aktivaci asistenta dálkových světel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...