Přejít na obsah

Plzeňáček

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Menil som už trikrát baterku. 

Mal som aj raz vadnú baterku, ktorá mi išla do mŕtva asi 3x. Až tak, že mi nefungoval ani centrál. 

 

Len tak na pobavenie.... 

Aj minule som riešil výmenu riadiaceho obvodu vo vysávači kvôli tomu, že mi odišiel riadiaci obvod. Autorizovaný servis mi povedal, že musím vysávač poskladať naspäť a doniesť ho. 

Oni vyberú dosku plošných spojov, kde je osadený riadiaci obvod a dajú novú dosku. 

Keď som sa opýtal prečo ho mám poskladať a prečo mi nedajú dosku a ja si to urobím sám, tak vraj kvôli tomu, že zákazník nemôže zasahovať do súčiastok, ktoré môžu byť pod elektrickým prúdom. Z dôvodu ochrany zákazníka pred úrazom elektrickým prúdom to musia urobiť oni. 😄😄😄

 

Takže neveril by som všetkému čo píšu... 

 

Inak, vraj na Superbe 3 musíš robiť výmenu baterky pod stálym prúdom. V opačnom prípade zablokuješ celé auto. 

 

No na S2... Jedine prečo to píšu je to, aby nevznikol nejaký neočakávaný skrat a odpálil by si si riadiacu jednotku. 

No ak nie si dement, tak nemáš čo pokaziť. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil dát tuhle 77Ah

https://www.battery.cz/autobaterie-exide-premium-77ah--760a--12v--ea770/?gclid=Cj0KCQiAhs79BRD0ARIsAC6XpaXrFF4Ai8SPzNF8geb05oYTso3Qlfh_IpJuJB4Oi5PlYFZ8GJ8cg3saAnwPEALw_wcB

po dobití mi ukazoval voltmetr 13.8 Voltů. Po montáži a ujetí cca 30 kilometrů rovných 13 Voltů. Není to málo na úplně novou baterku ?  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Heřman99 napsal:

po dobití mi ukazoval voltmetr 13.8 Voltů. Po montáži a ujetí cca 30 kilometrů rovných 13 Voltů. Není to málo na úplně novou baterku ?  :-)

Mám pocit, že si neměřil správně. Měřit se má po 1 hodině od ukončení nabíjení (jízdy), aby se ustálily elektrochemické procesy v baterce. Naměřit bys měl viz např. odkaz

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute chlapi. Mam jednu otazku ohladom nabijania baterky priamo v aute. Mal som tu nabijacku z Lidlu, nejaka ta lacnejsia varianta za cca.15 eur (nie presna ta v odkaze, ale jej starsia verzia, kedze ju mam uz nejaky rok doma) - ULTIMATESPEED® Nabíjačka autobatérií ULGD 5.0 B1 - Lidl-Shop.sk (lidl-shop.sk) 

No teraz sa mi zda, ze uz asi klakla, kedze po pripojeni na baterku svieti komplet cely displej a nezacina vobec nabijat. Tak chcem kupit novu a videl som, ze maju aj lepsiu a drahsiu variantu - ULTIMATESPEED® Nabíjačka autobatérií ULGD 10 A1 - Lidl-Shop.sk (lidl-shop.sk)

Len by som sa chcel opytat, ked nabijam takouto nabojackou, musim stale najprv odpojit baterku od kontaktov a az tak nabijat, alebo mozem nechat baterku pripojenu na palubnu siet a len nabijat?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahojte..vie mi niekto. z vas poradit? cital som forum...no neviem si na toto odpovedat.

Mam baterku Exide a nikde neviem najst kedy bola vyrobena..je na nej iba taka ozanzova okruhla nalepka, kde je 13E a podtym malymi pismenami 981AB404.

Da sa z tohto vycitat datum vyroby??? dakujem vam velmi pekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by se to dát vyčíst, akorát to rozkódování těžko sehnat. Výrobci akumulátorů povětšinou nařídili/doporučili prodejcům toto zákazníkům nesdělovat,  pod hrozbou sankcí a i případného vypovězení dodavatelských smluv. Toto je informace od jednoho "nejmenovaného" oficiálního prodejce VARTA, BOSCH, EXIDE, BRIT akumulátorů. Někteří výrobci aku si měsíc a rok výroby značí na póly baterií, ale tohle si vyžádali někteří  výrobci nových aut pro dodávky prvovýroby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Exide používa nasledujúci kód:

 

- Zabudni na prvé dve písmená

- Nasledujúce tri písmená sú mesiac (napr. C = marec) a deň (28) v mesiaci

- Vynechať písmeno K

- Posledným číslom je rok, v ktorom bol vyrobený (napr. 5 = 2005) 

 

Rok

0 = 2010

1 = 2011

2 = 2012

3 = 2013

4 = 2014

5 = 2015

6 = 2016 atď

Mesiac

A = Jan

B = február

C = mar

D = apríl

E = máj

F = jún

G = júl

H = aug

I = sept

J = október

K = nov

M = DEC (L sa nepoužíva, aby nedošlo k zámene s I)

 

Exide sa vyrába tam kde Bosch a Varta...

Rovnaká baterka, iné nálepky. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...