Přejít na obsah

Plzeňáček

Doporučené příspěvky

tak ty jsi asi kouzelník :-)

vždyť ta baterka je na délku asi o 5cm větší, ještě jsem ten obal nevyhodil, tak to tam možná zkusím nějak nacpat. Podle mě to ale na zimu moc nepomůže. Když to necháš přes noc venku, tak to stejně vymrzne. Mě spíš napadá jestli to není spíš ochrana proti vodě???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Taký mam problém s baterkou. Mám tam alarm Jablotron s GPS a ten žere baterku jako kráva trávu :))) Originál jsem vyhodil už dávno, mam tam teď Vartu 74 Ah, co je na délku 28 cm. Přemýšlím jestli se tam podaří nacpat tu vetší, co má na délku 31 cm.  Superb II 2008, krátký, Elegance 2.0 TDI, 103 Kw. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já tam mám taky dodělávaný alarm Jablotron s GPS a jsem v poho,nemyslím si že by měl tolik žrát baterku!to budeš mít asi někde jiný problém,buď se zabudováním,nebo jedině že by se v něm něco porouchalo,jinak když se podíváš do parametrů toho alarmu tak tam určitě píšou jaký má mít odběr.

Jinak já jsem tam dal baterku vartu 77 Ah,jak jsem už psal víše.tu jsem tam ale dával jelikož originál byla hodně slabá a od té doby co jsem ji vyměnil tak jsem úplně v poho a tost často jezdím krátké vzdálenosti a používám jak výhřev sedadel tak i výhřev obou oken jak předního tak i zadního a baterka stále drží a je dostačující!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi to bude tím, že auto používá manželka a ta moc toho nenajezdi. Zkoušel jsem nabit baterku na nabíječce ale stejně po chvilce provozu v autě vybila. Asi už je po ní. Tak budu muset koupit novou a občas brát auto někam na delší cestu aby se nabila baterka. Děkuji :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nemáte prosím radu jak vyměnit baterku na Supu. . Stojím před panelákem a potřebuji vyndat baterku abych jí mohl nabít. Potřebuji radu jak jí vyndat aby nehoukal alarm a jak zamknout auto. Předem moc díky za radu. Alarm mám z výroby origo.

Editováno: , autor: kodiakk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevři haupnu, dej řežim SAFE (dvakrát po sobě zmáčkni zavření)-auto nebude "hulákat".

Nebo otevři auto, vyndej baterku a všechno pak pozamykej rúčo

Jak u SII zamkne "růčo" dveře bez elektriky? Dvojím zmáčknutím DO se právě SAFE (nelze otevřít dveře zevnitř) deaktivuje, defaultně je aktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím navrhnout řešení:

- nastavit centrální zamykání tak, aby se odemykaly jen dveře řidiče ( v Maxidotu->Komfort -> Centrální zamykání)

- zamknout

- odemknout DO, měly by se otevřít jen řidičovi dveře - ověřit

- otevřít kapotu, odpojit baterii a vyjmout (před odpojením baterie zjistit kód rádia/navigace)

- zavřít kapotu

- zamknout dveře řidiče klíčem (zámek je pod záslepkou viz návod)

- zkontrolovat uzamčení vozidla

 

při vrácení baterie opačný postup - před zapojením baterie zapnout zapalování

potom je třeba provést znovu všechna uživatelská nastavení, případně zadat kód rádia/navigace

 

Takhle by to mělo fungovat. Dej vědět, jak to dopadlo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem znalec na Superba druhé generace, pokud má ale zámek na dveřích, jako že Lancelot píše že ano, tak bych to udělal klasicky, jak to dělám já (a asi ne jenom já) - odemknu auto, otevřu kapotu, zamknu auto tlačítkem v interiéru, vyndám baterku, zavřu kapotu, zavřu dveře řidiče a ty zamknu klíčem. Nic nehouká, auto je zamknuté.

Je to vlastně skoro ten samý postup, jako píše Lancelot. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nemáte někdo fotku jak jste tam nacpali tu 85Ah? Mám Sup 2 a taky bych jí tam rád nacpal ale vychází mi to tip top. Baterku mám v prostoru motoru. Díky

 

Edit: tak se tam v pohodě vejde tato! http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-octavia-ii-facelift/baterie-elektrika/bezudrzbova-baterie-skoda-12v-85ah-450a-economy-id:5766.eshop

Editováno: , autor: bez_nicku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ad #39 Hudra a "bez_nicku"

osobně nechápu, jak jsi tam Vartu 85Ah nacpal... Já to řešil před rokem, původoní v zimě začala odcházet kvůli častějšímu používání nezávislého topení. Koupil jsem auto jako roční vůz a myslím, že původní majitel se o baterku moc nestaral. Rozhodl jsem se to řešit také Vartou 85Ah, ale ještě před koupí jsem si vyrobil ze čtvrtky přesnou maketu krabice a pokoušel jsem se ji tam dostat..... Marně! Tak jsem rád, že jsem ji nekoupil. Pak jsem místo ní vzal Silver Dynamic 77Ah od Varty standardních rozměrů a jsem zatím VELMI spokojen!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což o látku snad nejde, látku jsem se rozhodl v případě nouze vyhodit a mít baterku nekrytou, ale pod ní je plastový nosník i ten jsem byl rozhodnutý případně upilovat, ale zkušenost, jak jsem tam do toho prostoru musel rvát tu papírovou imitaci 85Ah baterky mě přesvědčila, že je blbost se o něco takového snažit.... 

Dost jsem uvažoval o dodělání druhé baterky do kufru, protože auto používám i jako "karavan" pro cestování 2 členné posádky na měsíčních výjezdech za poznáním, ale potřeba instalace pyrotechnické rozbušky - respektive cena instalace mě přesvědčila, že zkusím Silver Dynamic a zatím spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...