Přejít na obsah

Fabie na stavítku ....jak ste nízko :)


sptuner

Doporučené příspěvky

dnes si to dělá dost lidí doma samo,protože ceny jsou hrozně nesmysné :)

vzduch na fabii v tomdle případě vyjde na nějakých 22-25 tisíc + stavítko na kterém to postavíš + práce s tím do udělat ;-) samozřejmně když vemu v potaz nejlepší díly,čili pomalu i ty nejdražší...

dá se ušetřit na všem,ale na úkor kvality...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to vzdávám....nic neni špatně podle všech,co na to čuměli,ale auto prostě nesedí a navíc se na tom nedá úplně normálně ject... :(

Takže o víkendu to sundavám a bude na prodej..Technix,07/12 cca 20tis.km-cena dohodou...

 

Když se neprodá za nějaký slušný prachy,tak se na všechno vybodnu a předělám to na vzduch :D

 

a časem zkusím jinou značku..

a nemáš vyteklý tlumiče??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si jist,zda to uplně 100% poznám,ale řekl bych že ne....

 

napadlo mě,že bych do nich vyjel ještě dalších 5 cm závitu,ale když jsem to zkoumal,tak tam neni maso,kde ho udělat :( závit má pozvolný nástup a pak pokračuje,tak tadle varianta padá :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co od toho kdo chce.Já se snažím to sešroubovat co to dá a mám to v předu od země po lem 56cm a vzadu 58cm a tam musím zkrátit dorazy aby to šlo níž.

Ve předu musím poupravit misky a zkrátit nepatrně dorazy aby fungovalo jak má.

Trochu sem z toho měl obavy to stočit na max ale už na tom jezdím víc jak týden a pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych taky chtěl vidět,ty upravené misky :) Když vyndám malé pružinky,nasadím uložení,tak pružinu vyšroubuju na její délku(jen do tahu,když cejtim že už to táhne pružina,končim se šroubováním)

Ovšem ,nedá se na tom ject,moc to skáče.

Ale když to vyšroubuju třeba ještě o 2cm víš,tak jsem na tom výškově stejně,jako když jsou tam malé pružinky(měření od země) a skáče to stejně.Takže já tam ty malý prostě musim mít.

 

Babo raď :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podvozek je doladěn jak sem psal minule. Vzadu jsem zkrátil doraz aby to tolik neskákalo a kleslo to už jen nepatrně takže asi vyndám tu štelovací matici což bude cca 1cm dolů a předek nachám na max jak je,jen sem zkrátil doraz o 1cm.

A tady jsou fotky:miska mezi pružinou a uložením post-30895-0-39769100-1371101050_thumb.j

 

             před úpravou měla vnitřní průměr 50mmpost-30895-0-74997100-1371101014_thumb.j

 

             po úpravě je průměr 58mm post-30895-0-48747800-1371100990_thumb.j

 

             na autěpost-30895-0-71956200-1371100999_thumb.j

 

 

ps:omluvte kvalitu fotek,mám ještě parní telefon :kol-48:

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: Riper
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

kolko mozem ist dolu s pruzinami bez toho aby som musel menit tlmice?

 

Obecně se doporučuje snižovat sportovními pružinami maximálně 40mm a potom si už koupit komplet. 40mm je i takový ideál. Vyrábějí se samozřejmě i s vyšším snížením, ale to degraduje funkci tlumiče a více než tlumič pracuje doraz.

 

Sportovní pružiny Škoda Fábia se samozřejmě vyrábějí

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samozřejmě jde tam hodit cokoliv. Důležitá je ale potom skutečná funkce podvozku, která už při tomto snížení bere za své. 

 

Člověk to tak nevnímá dokud neřešení nějakou extrémní situaci. Druhá věc je, že se pocitově rychle adaptujeme a nedokážeme to porovnat s pocity předtím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je samozřejmě věc druhá. Za teplého počasí se podvozek choval dobře, nic špatného se nedělo. Jen v zimě jsem měl pocit, že auto víc plave a klouže, ale otázka, zda na to měl vliv podvozek, pneu nebo extrémní mrazy a mlha k tomu :)

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Podvozek: TA-Technix


Vzdálenost od země k lemu: předek 60 cm, zadek 58,5 cm


Vzdalenost od stredu kola po lem : předek 33 cm, zadek 31,5 cm


Kola: 195/50 R15


 


Doplňující info: předek na doraz (pružinky na místě), zadek asi 2 cm zbývá, příští rok 205/45 R16 a doladění.. tyčky stabilizátoru o 2 cm kratší (250) jelikož při origo 270 dřel při brždění stabilizátor o poloosu 


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To je samozřejmě věc druhá. Za teplého počasí se podvozek choval dobře, nic špatného se nedělo. Jen v zimě jsem měl pocit, že auto víc plave a klouže, ale otázka, zda na to měl vliv podvozek, pneu nebo extrémní mrazy a mlha k tomu :)

 

 

To se asi nedá přesně říci, ona se i ta silnice mění vlní atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Podvozek: AP Sportfahrwerke


Snížení: neměřil jsem serii

Vzdálenost od země k lemu: na orig. kolech jsem nemeril, ted na 17" jsem nikdy nestal na rovine, tak to bylo od 57-58,5mm vpredu a zadek 59(hodne hrube)-upravim to tu az budu na rovine :kol-48:

Kola: drive 205/45 R16, ted 205/40 R17

 

Doplňují info: nastaveno na pohodu(zhruba 3,5cm od konce zavitu, ale to je stejne nic nerikajici udaj)-jezdim 50% horsi cesty a obcas dost nalozeny kufr..tycky stabiku origo(AP ma drzaky na original delku), vpredu si obcas strejchne poloosa o nosnik a rezat nosnik se mi u tohohle moc nechce, takze niz nepujdu :kol-31:

Za zhruba 30tkm spokojenost, paradoxne mi to prijde prijemnejsi jak serie :kol-61:

 

DSCN3987.jpg

 

DSCN3984.jpg

 

F3_zpsf975c10a.jpg

Editováno: , autor: Q-Ball
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

aké máte skúsenosti s geometriou po znížení ? nie je tam moc veľký odklon? ja som bol na geometrii, mám predok znížený len pružinami o 3-4cm, tlmiče billstein.. a už mám odklon 2° Chcel som na leto kúpiť štelovák, len mám strach že to dám ešte nižšie a bude tam už katastrofálny odklon 3-4°

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...