Přejít na obsah

Climatronic


taktik

Doporučené příspěvky

Když jsem přivezl nové auto, tak trochu jsem se drbal, že jsem si nepřiplatil za climatronic, dnes, když to tady čtu, tak jsem již rád, že mě odpadly alespoň nějaké starosti. Jediné pozitivum climatronicu je vzhled, jinak je manuál pro nenáročného uživatele dostačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎8‎/‎6‎/‎2017 na 19:15, SkodaRapid napsal:

Tak se zda, ze to prehrani SW nepomohlo :(  Dneska venku 23 stupnu, mraky, uvnitr nastaveno 21, uvnitr strasne dusno a vubec nefoukalo, tak jsem to nastavil na 19 stupnu a porad to vubec nefoukalo. Az po chvilce jizdy to zaclo hodne foukat studeny vzduch, pak zas uplne prestalo a pak zase zaclo hodne foukat a tak se to stridalo. Pak jsem zastavil, skocil do obchodu, vratil se, nastartoval a uz to zase fungovalo normalne. Nevite cim by to mohlo byt?

 

No mne se ted objevil stejny problem. Znicehonic na Auto prestal foukat vzduch. Pomohly mi pouze dve veci. 

1. ostriknout sklo, to se aspon na chvili znovu rozjelo ikdyz za minutku to zase prestalo

2. nastavit manualne na uroven vetraku 6. to sice fungovalo super, ale zase jet celou cestu v takovym vetru neni uplne prijemny.

 

Objevilo se to pouze pri jedne jizde, po zastaveni to uz pak fungovalo v poradku. Rezim jizdy byl uplne stejny jako kdyz se poprve ta zavada objevila.

 

Krom toho mam i dalsi problem, ze klima strasne smrdi a to prosim jsem byl v unoru na service a klimu jsem tak nejak vic pouzival snad jen 2 mesice (cerven - srpen). V mezicase mi v dubnu skoncila zaruka, takze pokud to bude na vymenu te klpaky a clovek tam necha 7ku i s praci, tak to bude vybornej vstup do obdobi po zaruce. :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no stejne je to hlavne necham vydesinfikovat a tu klapku poresim, az pokud by se to nejak casto melo opakovat. zatim se mi to objevilo jednou a jinak to furt funguje normalne. takze to necham uplne chcipnout a vymenim to potom.

 

jinak ma nejaky vliv na chovani te klapky fakt, jestli je A/C pustene nebo vypnute? nebo by se to melo chovat v obou pripadech stejne?

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta klapka V71 myslim ovlada recirkulaci vzduchu + naporovy vzduch. Kdyz ostriknes okno, tak se to na chvilku prepne na recirkulaci vzduchu (aby ti to v interieru nesmrdelo okenou), tak proto to mozna chvilku jelo.

 

Mne pokud to blbne, tak se to rozjede, kdyz zpomalim na 20km/h a min, nebo kdyz to dam na max otacky. Jeste nedavno jsem ten problem registroval tak max jednou tydne, ted co druhy den..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi, mám R. SB 2016/12 ale kopresor je ten aušus Sunden made in PL, píská/vrčí to asi po 35min zapnuté klimy. To mám teda reklamovat a trvat na tom ať dají to Denso jo ?

Jinak nechápete, proč tam Škoda furt dává aušus, když ví, že to nefunguje ?

 

Editováno: , autor: bobanHTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes vyměněná klapka V71 (8Z1819453B - 4151Kč). Celková cena i s prací 4738Kč (sleva 10% na materiál). Doufám, že už to bude fungovat. Ze zvědavosti jsem se podíval na ten původní a vypadá OK, žádné kolečko není prasklé nebo tak. Tipuju to teda jedině na ten potenciometr. To je asi jediná věc, která tam mohla jednou fungovat a jednou ne. Byl dost od té vazelíny a pokud je vodivá...

 

P_20170817_175420.jpg

P_20170817_175108.jpg

P_20170817_175117.jpg

P_20170817_175224.jpg

P_20170817_175230.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zlodejina. Motorek a kousek plastu za 4000,- Kdybych na netu nekde nasel alternativu za polovinu ceny, tak bych to koupil jinde, ale co jsem nasel, tak to meli jeste draz.

 

Edit: Ten novy je Made in Czech Republic, Mlada Boleslav (alespon to pisou na krabici:D ).

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komplet i s praci v autorizaku. Sami mi tam k tomu dali 10% slevu na material ze sekove knizky. Kdyby mi tam nedali tu slevu, tak jsem mel v penezence nachystany stejny kupon na 10% slevu.:)

 

Kdyz jsem to zkousel jinde (neautorizak), tak v jednom pripade chteli jeste vic nez v SA a v druhem pripade to bylo jen o 50Kc levnejsi a 2-3 dny cekaci doba.

 

Trochu me stve, ze jsem se nezeptal, jestli tam nebyl nejaky bordel (listi?). Co kdyz se to jen zadrhavalo o nejaky bordel ta klapka a pritom je to Ok? 

 

Tak ci tak jeste nevim na 100% jestli je to opravene, to se ukaze casem. Vcera jsem jel jenom kratkou jizdu a fungovalo to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zlodějna. Tam se pokazí potenciometr za 30 Kč a tím, že AS neopravuje, ale jen vyměňuje, tak to stojí skoro 5000 Kč i s prací. Bohužel takový typ potenciometru není běžný a je vyrobený speciálně pro ŠA (VW), tak ho ani nikde neseženeš, aby sis to opravil sám. To samé platí případně i pro ty kolečka.

Hold na něčem vydělat musí, kdy ty auta dle jejich tvrzení prodávají "skoro" bez zisku :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, SkodaRapid napsal:

Komplet i s praci v autorizaku. Sami mi tam k tomu dali 10% slevu na material ze sekove knizky. Kdyby mi tam nedali tu slevu, tak jsem mel v penezence nachystany stejny kupon na 10% slevu.:)

 

Kdyz jsem to zkousel jinde (neautorizak), tak v jednom pripade chteli jeste vic nez v SA a v druhem pripade to bylo jen o 50Kc levnejsi a 2-3 dny cekaci doba.

 

Trochu me stve, ze jsem se nezeptal, jestli tam nebyl nejaky bordel (listi?). Co kdyz se to jen zadrhavalo o nejaky bordel ta klapka a pritom je to Ok? 

 

Tak ci tak jeste nevim na 100% jestli je to opravene, to se ukaze casem. Vcera jsem jel jenom kratkou jizdu a fungovalo to..

 

ok diky, ja tam jedu ve stredu, tak uvidime s cim prijdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...