Přejít na obsah

Climatronic


taktik

Doporučené příspěvky

No nevím jestli to je minulosti.

Začalo mi to nějak blbnout, když zařadím zpátečku tak je poznat že má ventilátor jiný zvuk, někdy se mi stane že po zařazení zpátečky se klapka zavře až po rozjezdu dozadu. Dnes se mi dokonce zavírala i při normální jízdě dopředu, nevíte jestli to může dělat automatická klima, že si pomáhá s chlazením tím, že zavíra tu klapku aby nasála teplý vzduch z venku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nevim jestli to muze mit nejakou spojitost s firmwarem klimy, ale prijde mi, ze si otacky vetraku zijou svym zivotem, ikdyz je nemam nastavene na Auto. dam je napr. na stupen 2, jedu ya chvilku se podivam a jsou na stupni 4.

dalsi vec, uplne vypnu vetrak, a zvedam od nejnizsich otacek po nejvyssi. u stupne 3 se mi samo rozsviti Auto, nasledne 4.stupen se vypne, u 5. stupne tam zase blikne auto.

 

na podzim az pojedu na gumy, tesneni a potunit to nastaveni posilovace jim reknu at se na to mrknou, protoze se to chova jak se tomu zachce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ne, ale to že auto režim se zapíná v některých stupních otáček. Když totiž zmáčkneš auto (tlačítko) tak společně s ním se ti spustí i A/C a pak musíš to A/C (jiným tlačítkem) vypínat.  Pokud chceš nastavit jen auto, můžeš právě voličem otáček větráku, stejně tak ho vypnout. To je normální funkce. To že si větrák mění sám o sobě otáčky když není v režimu auto je samozřejmě vada bych řekl.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak já už mám přehraný soft (kvůli jinému problému  - asi dvakrát se stalo že climatronic netopil ačkoliv měl) a to vypínání zapínání režimu auto otáčkami ventilátoru to dělá furt. Zde výtažek z manuálu.

Automatický provoz

Automatický provoz slouží k udržování konstantní teploty a k odmlžování skel

uvnitř vozidla.

Zapnutí automatického provozu

› Nastavte teplotu mezi +18 °C a +29 °C.

› Ofukovací otvory 3 » strana 57 a 4 nastavte tak, aby proud vzduchu směřoval

mírně nahoru.

› Stiskněte tlačítko AUTO 12 » obr. 61, na displeji se zobrazí AUTO.

Automatický režim opustíte stisknutím tlačítek pro rozvod vzduchu, popř. přidáním

nebo ubráním otáček ventilátoru. Teplota je však stále regulována. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samočinné zapnutí/vypnutí AUTO v určitém poměru teploty k otáčkám při procházení stupňů ventilátoru je divné, ale to by mě tak neštvalo. Spíše mi vadí ten druhý popsaný jev, že občas i s vypnutým AUTO si to samo přidá/ubere otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidá / ubere otáčky protože pořad dodržuje nastavenou teplotu!

 

Což by měl dělat a dělá v režimu automatiky, to je správně, ale proč to (a navíc jen někdy), dělá i v režimu bez auto se tady řeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mění to otáčky, protože tam máš pořád nastavenou teplotu.. Zkus dát teplotu úplně na "Low" nebo "Hi" a pak ti to ty otáčky které nastavíš držet bude.. Je to prostě automat a tak drží ty teploty... Jen když máš auto, tak to vidíš že to reguluje víc, protože drží teplotu v celém autě, natož když to máš v manuálním režimu, mění to jen někdy, protože drží teplotu tam kde to máš zrovna nastavené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak je ten režim Auto trožku zcestný, jestli to ve výsledku zmanená jen "více auto / méně auto".

A jinak ani při Lo to vždy nedrží na nastavené hodnotě, taky občas sám ubere / přidá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...