Přejít na obsah

Nejdou otevřít 5. dveře


Bemo

Doporučené příspěvky

hledal sem a rozebíral sem, díky tomu vím, že povolné nic není. Ohnutá páčka se mi taky nezdá, protože zámek se páčkou odjistí, dveře se uvolmí (jsou ve stavu jako když nedovřete dveře), ale spíš se mi zdá jakoby je mělo něco vytlačit o kousek dál- do otevřené polohy.

Co jsem vypozoroval- stává se, že se dveře otevřou ale jakmile zabouchnu dveře třeba u řidiče, tak dveře opět zaskočí do té nedovřené polohy. To mě navádí právě k tomu že je chyba v něčem co ty dveře vytlačuje do (drží v) otevřené polohy. Napadá mě ten "pružný doraz" vedle zámku, nebo plynové vzpěry, ale nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hledal sem a rozebíral sem, díky tomu vím, že povolné nic není. Ohnutá páčka se mi taky nezdá, protože zámek se páčkou odjistí, dveře se uvolmí (jsou ve stavu jako když nedovřete dveře), ale spíš se mi zdá jakoby je mělo něco vytlačit o kousek dál- do otevřené polohy.

Co jsem vypozoroval- stává se, že se dveře otevřou ale jakmile zabouchnu dveře třeba u řidiče, tak dveře opět zaskočí do té nedovřené polohy. To mě navádí právě k tomu že je chyba v něčem co ty dveře vytlačuje do (drží v) otevřené polohy. Napadá mě ten "pružný doraz" vedle zámku, nebo plynové vzpěry, ale nevím....

Tak jinak,

otevři kufr, vytáhni koženkový kryt zámku, demontuj plasty okolo zámku, fixem si obkresli původní polohu zámku, povol ty dva šrouby zámku a posuň celý zámek o cca 4 mm dolů směrem do kufru a dotáhni opět ty dva šrouby. Nyní zavři kufr a znovu se jej pokus otevřít. Myslím si že by to mohlo pomoci. Takto jsem postupoval i u sebe. Chce to prostě zkoušet. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím. Jestli už se to tady někde řešilo, tak se omlouvám :)

Mám problém s dveřmi kufru u fabie I bez centrálního zamykání. Když zatáhnu za táhlo na otevření kufru, tak dveře jen "povyskočí", ale nejdou otevřít. Buď jsou na to potřeba 2 lidi, jeden drží táhlo a druhý otevírá kufr, nebo to řeším tak, že nacpu plastový konec klíče mezi dveře a nárazník a zatáhnu za táhlo, pak se odemknou. Prosím Vás o radu jak to spravit. Díky moc :)

Editováno: , autor: Pan.Tau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastaviť zámok piatych dverí. Tak, že kovové ucho na ráme auta, do ktorého sa zacvakáva zámok na piatych dverách, treba posunúť smerom dovnútra rámu o pár milimetrov a musí byť v rovine. Koľko treba posunúť, to je potrebné vyskúšať otváraním dverí. Priskrutkovaný je dvoma torxami. Dvere vlastne odskakujú tak, že ich vytlačí pružina v tom valčeku, na ktorom je navrchu guma na ráme auta pri tom kovovom uchu- vpravo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Pani pomoc postihol ma na mojej fabii s komfort systemom a dialkovym ovladanim tento problem.Dvere sa nedaju od zabuchnutia pri otvorenom centrali otvorit(lanko mam zrusene kvoli kradezi).Naposledy to nejak zblblo,sam od seba sa odistili,dvere zabuchol som a uz ani za toho to nejde otvorit.Poistku c 31 som skontroloval.Osvetlenie kufru nesvieti,cize mikrospinac zavretia je hadam v poriadku.

Chystam sa to znvnutra otvorit a premerat.Myslim,ze cez VAG by sa mali dat skontrolovat funkcia mikrospinaca otvorenia a indikacie zavretia.Chyta ma katastroficka myslienka o odidenej centralnej jednotke,alebo kabelazi.Akoze rele zvladnem vymenit,ale dufam,ze to nie je poskodena elektronika.Apropo da sa centralna jednotka vymenit?Kazda rada vitana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Ahoj,

 

tak u mě právě taky nastal problém s dveřmi. Je nějaká finta, jak zaseklé dveře otevřít?? Mám je na centrál, žádná vnitřní páčka na dveřích není, páčka u řidiče nefunguje. Dveře vyložené jen visí asi na zámku, nejdou totiž pořádně zabouchnout ani otevřít.

 

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás pánové. Mám problém s otevíráním 5tých dveří. Zatáhnu za páčku a 5té dveře neodskočí úplně a pak nejdou otevřít. Přitom, když jim někdo pomůže, otevřít jdou dobře. Co s tím? Zkoušel sem více přitáhnout bowden, promazat zámek i protikus, promazal sem i pant dveří nepomohlo. Ptal sem se, zda lze koupit samotný pružinový mechanismus, který odtlačuje kufr, ale prý se prodává jen s celým spodním dílem zámku, což stojí 500,- a to mi přijde jako drahá zkouška. Napadly mě plynové vzpěry, ale ty normálně dveře drží a ty nejsou taky nejlevnější. Co s tím? Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam ted dobre fotky, ale zkontroluj si, jestli ti spravne pri otevirani dosedaji tato dve mista na sebe.

Obcas se stavalo, ze se ta oznacena cast na obr. c1 prihnula a pak jen blbe/nedostatecne ovladala oznacenou cast na obr. c.2.

Na te oranzove casti pak bylo videt, ze ji to jen škrtá.

 

Stacilo opatrne prihnout zpet a vse bylo ok.

 

post-9-0-84565600-1367088204_thumb.jpg post-9-0-11134600-1367088210_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

pro: hlavacek - když se podíváš na zámek v kufru ne na dveřích, je tam takový váleček, který pruží. Podívej se zda z vrchu mu neodpadl jeho díl. Je to kroužek o průměru 18 - 20 mm. Mně také uletěl a kufr se neotvítal pouze mikrospínačem. Vyrazil jsem si z gumy tloušťka 3 mm daný průměr a nalepil jsem ho na ten váleček chemoprénem. Opět krásně otvírá. Snad Ti i Vám ostatním můj poznatek pomůže. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Problém přátelé vyřešen. Plynové vzpěry to nebyly, až byly unavené hodně. Vyměnil sem je, 290,-/ks, origo. Ale byla to správná poloha dolního kusu zámku.Tak jak sem tu četl. A proč sem na to přišel tak pozdě? Horní část zámku je na pevno, s tou se nehne. Ale spodní má plošné matice zevnitř kastle uchycené a když se dolní část zámku povolí (vořech T40), a lehce se klepne do této části, "odlepí" se matice od kastle a lze seštelovat spodní část zámku jak výškově, tak stranově. To jsem provedl, zatáhl a vše chodí jak má. Děkuji všem za rady!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
V 12. 12. 2007 na 16:29, Bemo napsal:

Zdravim pani,dnes sa mi vobec nedari otvorit 5.te dvere zvonka.Zvnutra v pohode packou otvorim ,ale ked chcem zvonka,akoby boli zamknute.Je tam daky mechanizmus,ktory sa poskodil alebo vyvliekol,popripade co by mohla byt zavada?Za pomoc vopred dakujem..

 

V 13. 12. 2007 na 9:40, luckymann napsal:

Zdravím všechny :) Po přečtení dněšního příspěvku mi teprve teď došlo, že mi vlastně nejdou otevírat dveře kufru jinak než páčkou od řidiče, ačkoliv podle návodu by u vozidel s centrálním zamykáním (což já mám...) měly jít otevřít i zvenku spínačem nad SPZ! :feve: Jak je to tedy doopravdy? :)

post-2916-1197535061_thumb.jpg

Děkuji za návod, měl jsem ten samý problém. U mně nefunguje signalizace dveří na obou pravých dveřích, takže 5 dveře jsou tím pádem  nefunkční. Vždy jsem to sváděl na spolujezdce.že neumí stisknout spínač a já jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Díky...Je to vůbec zajímavá závada,když nastavíte lanko,vyzkoušíte,jestli jdou ty páté dveře otevřít a po pár km už zase otevřít nejdou! Když zkusíte tahat za páčku,tak vidíte,jak se vzadu otevírací mechanizmus hýbe...A problém je v tom,že vpředu u páčky není ten bowden zajištěný,ale taháte ho páčkou společně s lankem.Teď ještě dostat se k tomu spodnímu šroubu.Tohle auto má sedačky  přirezlé ke kolejnicím a nejde s nimi hnout.Ten spodek té páčky vypadá podobně.Namazal jsem je konkorem a olejem,takže uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte mám podobný problém, začali mi pred pár mesiacmi blbnúť 5 dvere, na 3 až 4. stlačenie mikrospínača sa dal otvoriť kufor, dovtedy sa dalo počuť ako mikrospínač spína a snaží sa potlačiť páčku.. pred týždnom mi to prestalo fungovať úplne. Nejde vôbec otvoriť, premeral som mikrospínač, ide doň cca 4,5V, tak som skúsil ´dalej, demontoval som spodný zámok( so servo motorčekom, premeral som kabeláž a tam mi ukázalo 0V, nedalo mi tak som prepípal multimetrom , pípalo to a a dávalo signál, akurát som nenameral žiadne Volty iba odpor. Tak som napojil servomotorček na 12v baterku a pekne išla... skúsil som dalej horný zámok ( ten oranžový na 5.dverách demontovať a premerať tam tiež išlo napätie na diagnostike ukázalo  zapnutie a vypnutie spínača... Poradte mi prosím kde može byť ešte chyba lebo už som bezradný... 

Otázka je či má mať kábel do servomotora nejaké napätie alebo nie... darmo som stláčal mikrospínač žiadne napatie som nenameral... stále 0v bude to kabeláž ?

 je to fabia combi 2005 mám iba elektrické otvaranie mikrospínačom na kufrových dverách, lanko tam vobec nemám...

poistku č 31 som pozeral, prečítal som celé fórum ale nikde som nenašiel moj problém....

 

Editováno: , autor: Canto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...