Přejít na obsah

Nejdou otevřít 5. dveře


Bemo

Doporučené příspěvky

Tak vyskúšaj to relé.Nech ti niekto stláča mikrospínač a ty meraj na elektronike na čiernej 6-pólovej svorkovnici priechodnosť medzi kontaktami 5 a 6.Môžu byť vadné ešte káble od relé k motorčeku.Zabudol som,najprv odpoj poistku 31 ak budeš merať pri napichnutej svorkovnici.

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, vyzkouším a poreferuju :)

Tak vyskúšaj to relé.Nech ti niekto stláča mikrospínač a ty meraj na elektronike na čiernej 6-pólovej svorkovnici priechodnosť medzi kontaktami 5 a 6.Môžu byť vadné ešte káble od relé k motorčeku.Zabudol som,najprv odpoj poistku 31 ak budeš merať pri napichnutej svorkovnici.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prosím nevíte někdo jak se dostat do kufru když prasklo lanko od ovládání od řídiče??? nevím v jakých místech prasklo zda v kufru nebo přímo u té páčky. Ještě sem se nedostal k tomu abych to nějak prozkoumal tak jen zbírám info abych to udělal napoprvé a nemusel rozdělávat a skládat pul auta jelikož nemám garáž. Je to Fabia combi rok 03

Díky za odpovědi :help: :help: :help: :help:

Editováno: , autor: Hawran
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otvoríš zadné dvere, odistíš zadnlú operu sedadla a vlezeš do kufru, na spodu v strede je plastový kryt ako je zámok, ten vytrhneš a uvidíš oranžový zámok na jednej strane je malá oranžová páčka z neho a ňou to otvoríš

Ok díky mrknu na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mě to taky zlobilo a nakonec jsem přišel na to, že to dělaj dveře řidiče. Byl tam v háji mokrospínač a protože nechodil nedal příkaz řídící jednotce o odblokovaní zadního mikrospínače. Musel jsem otevřít jen máčkou zevnitř nebo jiný dveře který byli OK.

Tak uvidíš za vyzkoušení nic nedáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem se dnes po dlouhé době dostal k řešení "záhady" otevírání kufru...

Proměřil jsem kdeco a všechny součásti se zdají být OK (viz. poznámky ve schématu) - jediné co mi vychází je chyba v ŘJ.

Podle schématu je po sepnutí mikrospínače v madle pin č.6 na XS5 ukostřen a tím by měl být poslán impuls k sepnutí relé XP1 (pin č. 5 a 6), které ovládá motor odskoku dveří. Bohužel u mne vše funguje, až do momentu sepnutí relé...

Dá se nějak vyčíst z ŘJ jednotky, kde je chyba, nebo ověřit ještě jiným způsobem? Případně jaké jsou možnosti opravy? :feve:

post-2916-1246135182_thumb.jpg post-2916-1246135535_thumb.jpg post-2916-1246135639_thumb.jpg

Tak vyskúšaj to relé.Nech ti niekto stláča mikrospínač a ty meraj na elektronike na čiernej 6-pólovej svorkovnici priechodnosť medzi kontaktami 5 a 6.Môžu byť vadné ešte káble od relé k motorčeku.Zabudol som,najprv odpoj poistku 31 ak budeš merať pri napichnutej svorkovnici.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nechal auto pri oprave spojky otestovat primo v servisu a rekli mi v podstate to co uz jsem nameril a predpokladal sam (viz. obrazek v mem predchozim prispevku) - ze je chyba v jednotce komfortky :( Za kolik by se dala sehnat pouzita jednotka 6Q1 a co by obnaselo jeji prekodovani? Vzhledem k tomu, ze nefunguje "pouze" jedno spinaci rele by se teoreticky dala oprava resit primo na desce jednotky, ale tohle asi nikdo tusim nikdy nedelal a asi ani delat nebude, je tak? :help: Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel sem podobny problem ze me nesli otevrit pate dvere. Po rozebrani vseho mozneho jsem nezjistil nic. Pak sem nikde vycetl ze kdyz se s autem rozjedes na rychlost vetsi nez 5 km/h tak RJ zablokuje otevirani kufru tj. odstavi el. ovladaci tlacitko na kufru (asi aby te nikdo nevybral na krizovatce). K naslednemu uvolneni tlacitka dojde az po otevreni dveri ridice. To signalizuje mikrospinac v zamku dveri ridice. Taaaakze pokud by nefungoval tenhle mikrospinac nedostala by RJ informaci ze si otevrel dvere a neuvolnila by tlacitko v 5. dverich. To byl presne muj problem, tak treba to bude taky nejaka takova ptakovina ;-)

Hodne zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tip. Akorat nevim nevim - pokud by to bylo mikrospinacem, tak by predpokladam nefungovalo ani rozsviceni svetla ve dverich a vnitrniho osvetleni po otevreni dveri? Osvetleni se normalne rozsviti po otevreni dveri ridice i spolujezdce, tak fakt netusim :feve:

Mel sem podobny problem ze me nesli otevrit pate dvere. Po rozebrani vseho mozneho jsem nezjistil nic. Pak sem nikde vycetl ze kdyz se s autem rozjedes na rychlost vetsi nez 5 km/h tak RJ zablokuje otevirani kufru tj. odstavi el. ovladaci tlacitko na kufru (asi aby te nikdo nevybral na krizovatce). K naslednemu uvolneni tlacitka dojde az po otevreni dveri ridice. To signalizuje mikrospinac v zamku dveri ridice. Taaaakze pokud by nefungoval tenhle mikrospinac nedostala by RJ informaci ze si otevrel dvere a neuvolnila by tlacitko v 5. dverich. To byl presne muj problem, tak treba to bude taky nejaka takova ptakovina ;-)

Hodne zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

j@ja@:

To čo opisuješ sa volá uzamykanie po rozjazde, deje sa tak pri prekročení 15km/h a je to klasické uzamknutie všetkých dverí vrátane kufra, ak máš mikrospínač nad značkou. Dá sa to nakódovať samozrejme len u áut s origo centrálom a to si ešte nie som istý či to vedia všetky jednotky centrálu. Dvere sa znova odomknú buď to po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania,alebo po otvorení niektorých dverí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak záhada s otevíráním kufru konečně (díky Ramonovi :)) vyřešena! Původně naplánovaná výměna BSG nebyla potřeba, protože se ukázalo, že moje jednotka nebyla na tuhle funkci vůbec nakódovaná :feve: Všechno proběhlo výborně, až na tu brutální bouřku na dálnici během cesty zpátky... Ještě jednou díky, Ramone :palec2:

post-2916-1247687613_thumb.jpg

No myslel som,že už sa ani neozveš. :) Dal si si pekne načas s tou opravou. Asi máš niekedy toľko času,ako ja.Elektroniku mám presne takú doma.Neviem odkiaľ si,ale ak by si chcel,o dva týždne budem na morave.Môžem ju doniesť a aj nakódovať.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Rad by som prispel do tejto temy. Mam totiz taktiez problem s 5. dverami. Mam mikrospinac nad SPZ, problem je ze niekedy sa kufor otvori, a niekedy nie. Vtedy pomoze len packa pri sedadle. Neviem, zatial som v tom nenasiel ziadnu logicku postupnost. Fabiu som kupil uz s dorobenym dialkovym + alarm od metasystems. Taktiez sa mi zda ze podla vybavy (cislo cez VAG-COM) bolo original centralne namontovane len na 4 dvere (v tomto som si nie isty). Neviem, zial, ako je to zapojene. Cital som tu o tom uzamykani pri rychlosti 5km/h...neviem ci to je pravda, urcite vsak nemam nakodovane aby sa pri prekroceni 15km/h zamkli dvere, a takisto viem, ze mam problem s mikrospinacom vo vodicovych dverach. Ma niekto nejake napady? Co by trebalo skontrolovat? Dakujem vopred vsetkym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Fabia (dlouhá); otvírání páčkou u řidiče. Stává se, že dveře špatně otrvírají- vypadá to, jakoby mechanismus v karoserii otevřel zámek ve dveřích, ale dveře trochu odskočí a stejně zůstanou zaháknuté za "oko", jakoby málo odskočily. Celý jsem to rozebral ale na nic nepřišel :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia (dlouhá); otvírání páčkou u řidiče. Stává se, že dveře špatně otrvírají- vypadá to, jakoby mechanismus v karoserii otevřel zámek ve dveřích, ale dveře trochu odskočí a stejně zůstanou zaháknuté za "oko", jakoby málo odskočily. Celý jsem to rozebral ale na nic nepřišel :feve:

Příteli okřídleného šípu,

Je možné, že mechanismus zámku( v kufru) do kterého zajíždí dveře kufru, se nějakým způsobem uvolnil a tím může mimo jiné docházet k tomuto jevu. Dále může být více ohnutá páčka v mechanismu zámku, která je součástí ovládání v kufru. Již se to také tady řešilo. Pohledej. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...