Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravím!

 

 

V auto-hifi jsem laik, ale rád bych sám vyřešil problém s chrčícími středobasy v předních dveřích u Octavie I (liftback) jejich výměnou. Rád bych vyměnil pouze středobasy a nechal ve dveřích původní výšky, a to tak, že nebudu muset sundávat tapec - prostě jen výměna kus za kus. Pokud vyměním stávající origo repro za koaxiální, budou mi dál hrát výškové repro ve dveřích? Dá se namontovat MDF podložka bez sundání tapecu?

 

 

Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koaxy samy o sobě obsahují výšky. Pokud připojíš místo origo středobasu koaxy, měl by si výšek příliš! Stávající středobas můžeš vyměnit pouze zase za středobas, se stejnou impendancí a pokud možno stejným výkonem RMS a to s ohledem na nízký výstupní výkon autorádia. Instalaci MDF podložky bez demontáže tapecu neprovedeš! Je to jako by si chtěl vyměnit olej v motoru, aniž by jsi otevřel haupnu :kol-28:   


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli chceš vymněnit jenom středobas tak třeba...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/205-3-16cm/5/1565-GMS-1765N

 

připojíš je pomocí tohoto konektoru...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/52-1-ISO-redukce/186-2-kabelove-redukce/5/1472-Octavia-zadni-predni

 

práce na cca 10min...instalace MDF podložek a kvalitnějších komp. repro je...pokud máš OEM rádio...zbytečnou investicí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fancarhifi: ZÁSADNĚ S TEBOU NESOUHLASÍM!

Pokud má uživatel OEM rádio, z jakého důvodu pak nemá smysl výměna repro? Vcelku levné, přesto kvalitativní komp. repro lze pořídit už za cca 2-3t. Hudební a poslechový přínos oproti papírovým origo bude i tak neporovnatelný, ač nebudou napájeny přes dále dodaný zesilovač nebo po vytlumení dveří! Nemystifikuj prosím neznalé...

K montáži kvalitnějších komponentů není vždy potřeba montáž MDF podložek. Od výrobců jsou k dostání komp. repro i pro standartní montáž namísto origo repro a zvukově jsou mnohdy min. o level dále než originály! To co jsi uživatel do auta namontuje, je odvislé pouze od jeho preferencí, fin, prostředků a sluchových dispozic. Zvuk ve vozidle v žádném případě nedělá rádio, nýbrž koncový prvek, kterým je repro. Samotné rádio dokáže jen jím distribuovaný zvuk různě doupravit nastavením výšek, basů, loudness, propustí apod.!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...K montáži kvalitnějších komponentů není vždy potřeba montáž MDF podložek. ...

 

Tak tu zase ZÁSADNĚ NESOUHLASÍM JÁ!

Mám OEM rádio, OEM repro a JEN jsem vyměnil podložky za MDF a zvuk je o třídu lepší!!!!

 

 

 

.... Zvuk ve vozidle v žádném případě nedělá rádio, nýbrž koncový prvek, kterým je repro....

 

... a tady si silně odporuješ (viz. výše), páč samotné repro nic nezmůže!

Ruku v ruce s ním jde taky bedna ve které je to repro osazené.

Postav sebelepší reprák jen tak na stůl a bude hrát jak sluchátko od telefonu.

 

 

 

Takže já bych Tě opravil na:

 

K montáži kvalitnějších komponentů JE vždy potřeba montáž MDF podložek!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky za další info :kol-50:  Jen doplním, že jsem nakonec, po přečtení mnoha fór a vyzkoušení repro v demopanelu na prodejně, koupil celá kompa JBL CS-6C http://www.ahifi.cz/reproduktory-jbl-cs-6c.html. Na prodejně měly krásně čistý zvuk, lepší než některé o dost dražší. Zatím zkusím čistou instalaci, pokud by mi zvuk nepřišel úplně na 100%, přidám podložky a vytlumím dveře pomocí STP fólie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MDF podložky mají primárně účel předsunout repro z důvodu montážní hloubky dodávaného repro, případně jeho vystředění s ohledem na montážní dispozice! Nezpochybňuji jejich přínos i po zvukové kvalitě, který spočívá ve stabilnějším uchycení montovaných repro a tím částečně zabránění přenosu rušivých vlivů z plechařiny dveří. Avšak ten nejzásadnější vliv na kvalitu hudebního přednesu má komplexní vytlumení, rozuměj vytvoření ozvučnice repro, nikoliv pouze MDF podložka. Tebou popsaný posun o třídu výš jen na základě instalace MDF podložek je příliš subjektivně nadnesený. 

 

fancarhifi: Zřejmě jsi komplexně znalý v této problematice, když užíváš takový tón. Pokud jsi alespoň prodejce nebo se dokonce nějakou upotřebitelnou měrou přímo podílíš na výrobě na jakémkoliv z HiFi komponentů, pak se ti omlouvám za podezíravost. Pokud tomu ale tak není, jsem velmi netrpělivý tvé odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nechtěl jsem, ale budiž...MDF podložky se v tomto konkrétním případě nepoužívají pro předsunutí a ani vystředění reproduktoru.Hlavním důvodem pro instalaci MDF podložky je její tuhost oproti plastovému úchytu od výrobce.Jediným omezením při instalaci je velikost magnetu.

Tady jde hlavně o to aby se zabránilo nežádoucímu pohybu reproduktoru a použití MDF podložky toto eliminuje.S tím úzce souvisí ono tolik diskutované tlumení.Jak jistě víš, vybrace snižují účinnost reproduktoru..proto musí být pevně uchycený a dveře mu vytvoří jakousi ozvučnici, ale ta musí být co nejvíc tuhá.Repro pro domácí poslech taky nevyrábí z kartonu.

 

Z toho důvodu jsem, napsal, že pokud nehodlá zásadně investovat do repro a jejich instalaci tak je zbytečný kupovat kompa za 3k.

OEM rádia jsou pouze pro ty co jsou běžnými uživateli.I základní model od clarion přehraje jakékoli OEM o třídu a to min.

 

Na obr. jsou dveře vytlumené materiálem STP, osazené komp. reproduktory MTX T6S652, které byly zapojené na ext. zesilovač.

post-845-0-79678400-1367426208_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte,

 

mal by som pre Vás pravdepodobne triviálnu otázku, ale nie som si tým istý, tak sa radšej opýtam.

Idem meniť predné reproduktory (konečne). Mám aj redukciu, len na reprákoch je aj pri + aj pri - taký L konektor. Moja otázka znie, či je jedno na ktorý koniec pripojím káble?

 

repro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

...jestli chceš ponechat orig. výškový repro tak ten má integrovaný děl. kondenzátor.Takže vymění jen středobas...např.

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/205-3-16cm/5/1565-GMS-1765N

 

a pro připojení se použije tato redukce...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/52-1-ISO-redukce/186-2-kabelove-redukce/5/1472-Octavia-zadni-predni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chalani zdravím Vás opäť,

 

tieto reproduktory už mám v aute, ale som veľmi nespokojný, pravdepodobne sám so sebou, pretože reproduktory hrajú hrozne (ešte horšie ako origoši) a je viac než pravdepodobné, že ich mám zle zapojené. Ako je vidieť na obrázku, sú to 2x2 ohmové repráky. Použil som 4x redukciu, pre každý reproduktor 2. Viete mi prosím poradiť, ako by to malo byť správne zapojené? Z dverí trčia 2 také konektory, ktoré je možné pichnúť do tých redukcií. Nechce sa mi veriť, že hrajú tak zle. Ďakujem.

 

Ahojte,

 

mal by som pre Vás pravdepodobne triviálnu otázku, ale nie som si tým istý, tak sa radšej opýtam.

Idem meniť predné reproduktory (konečne). Mám aj redukciu, len na reprákoch je aj pri + aj pri - taký L konektor. Moja otázka znie, či je jedno na ktorý koniec pripojím káble?

 

repro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...chyba v zapojení...SL hrají dobře....repro jsou 4ohm a druhý konektor faston je pro připojení vyhybky pro výškový reproduktor.Pro zapojení stačí 2ks redukce...proč 4????

jednu propojíš od rádia na repro...a na druhý faston vyhybku pro výškový repro...za reproduktorem vyřež ochr. fólii...repro hraje do ní a ne do doveří...

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK...poduk máš 4x redukci

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/52-1-ISO-redukce/186-2-kabelove-redukce/5/1327-konektor-repro-Skoda-Octavia

 

...jednu zapoj na konektor od rádia...a na reproduktor...druhou redukci za reproduktoru (proto má zdvojený faston) na OEM výškový reprodukto.Polarizaci není možné obrátit protože každý faston má jiný rozměr.Pak tu fólii a musí to hrát...pak samo záleží na jaké rádio jsou reproduktory zapojené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je právě zle zapojené...na jednom fastonu reproduktoru není + a - ....ale je to jen + a na druhé straně -

 

konektory ze dveří jsou sice 2, ale jeden je od rádia a druhý je k výškovému repro...takže červené kabely redukce budou spolu od rádia a pro výšku na konektoru +

 

černé kabely budou spolu od rádia a do výškového repro a konektoru - reproduktoru...proto ti to zle hraje...zvláště na Symphony...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, moja blbosť. Samozrejme, jedna strana je +, druhá strana je -. Inak sa to ani nedá zapojiť, lebo ako si spomínal, + je hrubší a - je tenší. Koniec koncov, mám to zapojené takto. Podľa všetkého by to malo byť OK, ale fakt to zle hraje. To, že ktorá redukcia ide do ktorého konektora z dverí je jedno nie? V tom prípade neviem, kde by mohla byť chyba.

 

 

post-69115-0-16839800-1374692921_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ano je to jedno...redukce jsou spolu takže jde signál od rádia jak na středobas tak do výškového repro...

 

Proto mi bylo divné to schéma zapojení protože to nejde zaměnit.SL ale jsou dobré repro...slabším článkem bude Symphony...to jsem teď měnil za Kenwood...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/39-1-Autoradia/154-2-autoradia-s-USB-SD-slot/5/1855-KENWOOD-KMM-157

 

...takže žádný hi-end, ale zvukový rozdíl byl znatelný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...