Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravím Ťa fancarhifi,

 

dnes som vybral reproduktory z dverí a overil som, či sú káble správne zapojené. Zapojenie bolo v poriadku. Následne som odstránil izoláciu za reproduktorom a namontoval som ho naspäť. Bol som veľmi zúfalý, pretože sa mi už nechcelo hľadať, čo môže spôsobovať ten otrasný zvuk. No keď som všetko umiestnil na svoje miesto a zapol som rádio, s otvorenou papuľou som počúval tie tóny vychádzajúce z dverí. Ako keby bol celý audio systém vymenený. Nemám v tomto skúsenosti, ale ani vo sne som nepredpokladal, že odstránenie izolácie, ktorá je vlastne iba kúsok špongie, spraví takýto markantný rozdiel. Nastalo výrazné zlepšenie a teraz som už spokojný :) Nič nepíska, nevŕzga, nekope a basy sú veľmi príjemné. Ešte raz díky moc za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím. Řeším nyní podobnou věc, rád bych vyměnil repro ve dveřích v OI a výškáče nechal.

Diskuse už je pár let stará a odkazy už nefungují.

Poradil by mi někdo nějaké repro a případné příslušenství, abych mohl vyměnit repro ve dveřích a nechat výškáče. 

Nebo případně i set, kde jsou i výškáče. 

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tento problém má snadné řešení....záleží jen způsobu realizace.

 

1) výměna jen středobasového reproduktoru...

http://www.fancarhifi.cz/Phonocar-2076-d968.htm

 

s použitím připojovacího konektoru...

http://www.fancarhifi.cz/Octavia-zadni-predni-d1472.htm

 

montáž reproduktoru může být na stávající plastový rámeček nebo můžeš použít MDF redukci...

http://www.fancarhifi.cz/Octavia-I-d1723.htm

 

2) skoro stejný postup jen s použitím výškového reproduktoru tzn. komponentního setu....

http://www.fancarhifi.cz/Dragster-DSB6-d2321.htm

 kvalitnější...

http://www.fancarhifi.cz/Focal-Auditor-R-165S2-d2367.htm

 

každopádně bych doporučil dveře vytlumit....

http://www.fancarhifi.cz/VBF-Noise-Protection-15-d2325.htm

 

OCT1.jpg

OCT Ampire.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahoj,prosil bych o radu. Zakoupil jsem pred rokem repro apm fire 2.16 na doporučení,s original radiem to byla pozitivní změna. Jen měli delší magnet,ohnul jsem tedy plech stahovacky a prorizl folii ve dveřích aby repro šlo namontovat takto hluboko. No ale ted k vánocům jsem dostal radio Kenwood kmm304bt, jake bylo překvapení,když zvuk je horší nez s origo radiem. Nejen ze repro nestihá tomuto radou,budiž,ale malo to basuje,a to mam basy na max. Dveře nemam vytlumene. Je možné to nějak zlepšit? Zapojene jsou ohledne polu správně.  Nebo vadí,ze za reprem není cista díra bez folie,když jedem v ni udelaljen otvor pro magnet? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám podobný problém s podobným rádiem - Kenwood KMM-124. Mám Škoda SoundSystem repro a když dám hlasitost už na 30 z 35 a dám basy na více než +3, rádio vůbec nestíhá, dost slyšitelně zkresluje a basy taky nic moc. Blaupunkt co jsem tam měl předtím hrál lépe. Budu zkoušet updatovat firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil ten DriveEQ a pak jsem si ještě pohrál s nastavením výšek a zvuk to opravdu výrazně zlepšilo, přibylo hodně basů a i ty škodovácké sound system repra hrají celkem posluchatelně. Nechápu moc co ta funkce dělá, ale je to nebe a dudy. Takže díky za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem dneska vyměnil výškáče za lepší a vyřízl v místě reproduktoru ten molitan ve dveřích a zvuk se neskutečně zlepšil, basů je fakt několikanásobně více, úplná spokojenost, dokonce hrají i dost hluboko. Ale to rádio mě pořád štve, volume 30/35 a už to začíná zkreslovat, a to to není žádná extrémní hlasitost. A to když ho testovali na Ahifi tak uvedli kvalitu zvuku 10/10 a výkon jako 9/10, i v porovnání z dražšími modely.

Asi se ti s tím nepodařilo nic vyřešit, co? Uvažuji že si od někoho půjčím nějakého Pioneera a porovnám.

Editováno: , autor: OndeXx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recenze dobré, autohifi web ho doporučoval, tak jsem si říkal že to bude sázka na jistotu. Update FW taky nepomohl, nic se nezměnilo. Pokud ani tvoje rádio, které stálo 2200kč nehraje nijak lépe, tak tam dávají asi nějaké nekvalitní koncové zesilovače, nebo co já vím. Na origo reprech se mi zdálo dost hlasité, protože řezaly do uší tak tomu nešlo "ohulit", ale teď mi to volume prostě chybí.

Editováno: , autor: OndeXx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, OndeXx napsal:

Tak jsem dneska vyměnil výškáče za lepší a vyřízl v místě reproduktoru ten molitan ve dveřích a zvuk se neskutečně zlepšil, basů je fakt několikanásobně více, úplná spokojenost, dokonce hrají i dost hluboko. Ale to rádio mě pořád štve, volume 30/35 a už to začíná zkreslovat, a to to není žádná extrémní hlasitost. A to když ho testovali na Ahifi tak uvedli kvalitu zvuku 10/10 a výkon jako 9/10, i v porovnání z dražšími modely.

Asi se ti s tím nepodařilo nic vyřešit, co? Uvažuji že si od někoho půjčím nějakého Pioneera a porovnám.

...nevím co máš za rádio, ale teď jsem měnil KENWOOD za Pioneer...a nesrovnatelné...musím teda podotknout dveře vytlumené a repro MTX...

IMG_20190219_085907.jpg

rts652_550_1577fc18e70b5c4b7fb4360a3fd9b4e0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Kenwood KMM-124. Vybíral jsem rádio hlavně podle výkonu a kvality zvuku, která "prý" měla být u tohoto modelu dobrá. Nepotřeboval jsem 2din, ani bluetooth, cd mechaniku, šlo mi jen o to ať to má Aux, USB a dobrý zvuk. Výkon je stejně u všech rádií psaný 4x50W, resp. okolo 4x23W RMS takže jsem myslel že dražším rádiem si ve výkonu nepolepším.

milosk: Divím se že ti ty Mac Audia hrajou tak zle. Chce to vyřízlou mít fólii ve dveřích v místě repra. Plus já jsem ještě zalepil tu díru v tom plastovém rámečku, aby ten tlak středobasu neutíkal mimo dveře. A mezi repro a rámeček jsem si udělal z tenkého mirelonu podložku, bez ní drnčel.

Editováno: , autor: OndeXx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KENWOOD není špatný rádio...ale ve spojení se subwooferem...samotné nemá moc výrazný zvuk.Pioneer má lepší možnosti nastavení zvuku...pokud je jen na reproduktory bez SW.Funkci LOUDNESS má možnost nastavení ve třech krocích....LOW...MID...HIGH...a pak funkce SUPERBASS.U některých modelů je i DSP.

Měl jsem model DMX-110BT/KDC-8141BT a teď Pioneer MVH-A200BT a Pioneer má určitě navrch...KDC-8141BT jsem teda měl na SW takže to tolik nevadilo...zvukově to bylo v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám že jde o špatné rádio, ale překvapilo mě to zkreslení. Předcházející TravelPilot E, se kterým jsem auto koupil, měl kvalitnější zvuk (měl i vyšší výkon, 4x25W RMS/DIN) a mnohem podrobnější EQ. Samozřejmě šlo o hodně staré rádio, takže žádný Aux či USB, což jsou funkce které potřebuji. Mít alespoň ten Aux, tak bych si ho nechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...