Přejít na obsah

Tónování autoskel


_Denis_

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

poněvadž tady nikde není aktuálnější a duchaplné téma na fólie, založím nové.

 

V blízké době, až budu pojízdný, budu 100% řešit tónování oken. Přední dle předpisů se 70% propustností (verze Prima bohužel tónovaná okna nemá), zadní zřejmě s 35% propustností, tmavší už asi ne.

Problémem je, že netónovaná okna s fólií mají fialový nádech, zatímco originální tónovaná s fólií jsou tak šmrncovně lehce do zelena. 

Máte někdo tip na tónování autoskel v MS kraji, kde by byla na výběr šedozelená fólie? Vím, že taková existuje, no na internetu jsem nic duchaplného nenašel, většina nabízí pouze ty obyčejné šedé/černé...

 

Díky předem a rovnou se třeba, bude-li se vám chtít, pochlubte se svými díly  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem moc rád, žes mi napsal zkušenost, neboť jako na potvoru, jakmile jsem po několikadenním hledání založil toto téma, do 5 minut jsem na tyto stránky narazil také :lol::'>

..dle popisu " Vzhled: černá barva s mírným nádechem do zelena. " to vypadá nadějně - kvůli tomu bych vážil i tu cestu do Zlína. Máš zkušenost konkrétně s tímto odstínem, nebo jsi si nechal dělat jiný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...měl jsem černý, ale vypadal na autě nejlíp a byl v nejvyšší kvalitě se zárukou 10let...teď už i přeměřují zdarma propustnost skel a májí na přední alternativu pro případ origo zatónování, tuším, že i dojíždějí k zákazníkům, zkus tam zavolat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se koukám na tvou bývalou Fábuli, tak ale předpokládám, že už tónovaná (zelená) okna z výroby měla, že? Tam není zelenkavá fólie potřeba, ale ten divně nafialkovělý odstín netónovaných oken Octavie mě docela prudí   :kol-32:

Nicméně díky za tip, rozhodně, nenajde-li se nikdo se šedozelenými fóliemi blíže k Ostravě, ozvu se jim (až to bude aktuální) :kol-47:

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem si všiml, že ty zelenkavé fólie dělá firma llumar. A ten dodává jen do Prahy, Brna a Zlínského kraje - čili se asi bez cesty do Zlína neobejdu. Dobré však je, že něco podobného existuje :)

Zkusil jsem jim už podat dotaz, zda je fólie opravdu do zelena, nebo zda tak soudí pouze na základě zkušeností. Protože pokud v tom hrají roli jen zkušenosti z aplikací, fólie vůbec do zelena není, ale ten odstín dělá to původní zelené tónování. Tak uvidím, co mi odpoví..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem díky za reakce, výběr je velký, no de facto jen Vařecha nabízí ty nazelenkavělé fólie a o to mi jde :)

Jinak nevíte, jak je to s atest štíky, které se lepí pod fólii na okna?

Někdo je má, někdo ne. Mi se to nelíbí a nechci to tam. Dá se s nimi domluvit, nebo to ukládá zákon? Certifikační kartička s potvrzením atestu by měla stačit, ne?

U zadních oken, čert to vem. Ale nechám-li si tónovat netónovaná přední boční okna na zákonem povolenou 70% propustnost, ten štítek tam mít nechci, nemusí být na první pohled jasné, že auto nemělo tónovaná okna a to tónování se 70% propustností stejně není na první pohled vidět....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ben06 ....sluneční pruch na čelním skle je jediná úprava, která je zákonem povolená, viz stránky Vařecha...

 

_Denis_...stačí ti pouze kartička, určitě se s nima domluvíš...já tam koncem května pojedu asi taky zatmavit moji oktu a uvažuju nad folii na hufnu proti kamínkům...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orig pruh je jasný, nalepený už bude asi problém i když podle definice zorného pole co jsem někde četl by měl projít ale to si protiřečí s tím že na čelním skle nesmí být nalepeno nic a výklady stk bývají podle jejich nálady, vím že Vařecha říká že to projde a v jeho kartičce je uvedený, mám pruh kvůli problému s očima Tour je bez orig pruhu teď jsem připojistil okna tak po případné výměně bude s šedým pruhem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mám právě dojem, že také fólie je přípustná, ale máš pravdu, že zákon jasně stanovuje zákaz lepení čehokoli, vyjma dálniční známky na určené místo. 

Také jsem už přemýšlel, že by nebylo od věci, kdyby mi sklo hned ruplo, abych jej mohl vyměnit za tónované  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

štítky ti dají nebo nedají kam budeš chtít, kartičku vypíšou dle potřeby, já teď řeším jestli strhnout protisluneční pruh na čelním skle před stk

 

 

ben06 ....sluneční pruch na čelním skle je jediná úprava, která je zákonem povolená, viz stránky Vařecha...

 

_Denis_...stačí ti pouze kartička, určitě se s nima domluvíš...já tam koncem května pojedu asi taky zatmavit moji oktu a uvažuju nad folii na hufnu proti kamínkům...

 

 

Já jsem taky měl pruh.. uprostřed asi 10 cm, po krajích trochu širší.. Přišel jsem na technickou a technik mi dal do ruky nůž abych to sundal, jinak můžu rovnou z té stk vycouvat.. že povolené je jen origo tónování.. tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čau všem chtěl bych se s váma podělit o moje zkušenosti s firmou která se zabívá autofoliemi. Jelikož jsem nenašel žádnou veřejnou diskuzi nebo recenze. Hodim to alespoň sem.

 

Měl jsem domluvené s p. Pulišem ze Štětí, že mi udělá folie na celé auto za dobrou cenu na nabídku jsem kývl a přijel k němu ve smluvený den a hodinu (9,00h). Úplně nejdřív mi řekl že na předek folii nemá, že mu nepřišla a udělá tedy jen zadní část. Řekl jsem OK nedá se nic dělat. Práce to byla údajně na několik hodin tak mě p. Puliš odvezl domu a ozve se až bude hotovo. Co poté následovalo se pokusim napsat v bodech:

 

14:00h volám p. Pulišovi - reaguje až na mou sms jestli je vše v pořádku. "Chvilku mi nešel proud, ale už dělám"

 

15:00h píšu sms jestli má nějaký odhad kdy by mohlo být hotovo. odp - "Počitám tak kolem páté"...vyvalil jsem oči a doufal že to bude opravdu v pět

 

17:00h hovor - "ještě to nemám, ale už to dodělávám"...tady mi to začalo vadit jelikož jsem už potřeboval auto

 

18:00h hovor - "Pane Puliš nevím co jeu vás chvilka a je to další hodina a stále nic" - "Ještě chvilku už to dodělávám" "To jste mi řikal před hodinou už to nechci potřebuju auto"

 

19:00h má sms "Nenecham ze sebe dělat blbce okamžitě mi přivezte auto !!!"

 

V 19:30 p. Puliš přijel s tím že má hotovo a začal se omlouvat, že i ta druhá folie byla jiná a že ji musel shánět (sháněl ji mym autem...najeto asi o 80km víc), pak že mu asi 3x vypadl proud atd...Folie jsem zkontroloval a zdálo se vše v pořádku. Nevím jak je to možné ale ráno na zadních okýnkách v kufru viditelné bubliny v tu chvíli jsem myslel že mě trefí šlak. Přátelé ani si nedovedete představit jak mi bylo když vím že celý den má moje auto nějakej kr... Napadli mě ty nejhorší možnosti a byl jsem odhodlaný jít na policii pokud by do 20:00 p. Puliš nepřijel

 

Chápu, je možné že vypadne proud, ale tady bylo trochu moc náhod najednou. Ty zkur...bubliny opraví ale předek si už necham udělat jinde. Ponaučení pro mne je takové že příště se opravdu nevyplatí šetřit i když tohle člověk opravdu neví. Pokud tedy můžete vyhněte se panu Pulišovi ze Štětí. Jiestě je možné žě někdo má jiné, lepší zkušenosti, ale za mě teda palec dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych mu nezaplatil, at si je klidně strhne před tebou!! Každopádně dělal jen zadek, to by trvalo kolik? cca2-3h? Ale spíš bych mu nezaplatil z toho důvodu že si v mém autě vozil prdel...Kolik tě to stálo?Proč si nejel raději na Mělník?Kde to dělal, jestli venku pod stromama tak to bude moc pěkné. Už s tím asi nic neuděláš ale u folií si raději připlat. Dneska už to dělá kde jakej šmoula na vesnici koukám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stálo mě to cca 2tisíce a vůbec sem to platit nechtěl. Ostatní okna vypadaj dobře, ale prostě mě nas*al a je to tak dneska to opravdu dělá kde kdo. Na ten Mělník asi pojedu s předkem. Je to jen moje blbost, dobře mi tak. Jsem s nim domluvenej že mi to dneska předělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...