Přejít na obsah

EGR ventil - porucha


RudoD

Doporučené příspěvky

jak jsem psal pokud tyto příznaky nejsou u provozu na benelín (čili nebudou se nadále chyby zapisovat do paměti závad), tak je potřeba udělat novou kalibraci LPG, jejíž součástí, když ta kalibrace probíhá, tak je že se v určité fázi zapínají všechny spotřebiče (světla, i dálková, ventilátor na plno, mlhovky apod.) aby LPG jednotka uměla dávkovat plyn i v režimu volnoběhu se zvýšeným odběrem proudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chlapci dám to sem, nech nezakladám nové vlákno. Môže mi niekto ukázať, najlepšie na foto kde sa na motore 16V 55 kW nachádza EGR ventil? Info o aute je v podpise. Prešiel som celú sekciu motor, ale podľa obrázkov z DP ani s ETKY sa neviem dopátrať kde sa nachádza. Cítim sa ako de..., ale snáď sa nájde niekto kto to menil na 16V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no...asi už ne...nemáš tam záslepku?

Neviem, nie som prvý majiteľ, ale takmer na 100% viem, že s motorom sa nehýbalo. Toto by chcelo niekoho, kto vie o týchto motoroch viac ako my a vie naisto či a kam sa ten ERG ventil dával/nedával.

to houmr: to vieš, čím neskorší ročník, tým viac osekaný ;)

Editováno: , autor: Lukynoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Neviem, nie som prvý majiteľ, ale takmer na 100% viem, že s motorom sa nehýbalo. Toto by chcelo niekoho, kto vie o týchto motoroch viac ako my a vie naisto či a kam sa ten ERG ventil dával/nedával.

to houmr: to vieš, čím neskorší ročník, tým viac osekaný ;)

Verze BBY a BKY uz EGR nemeli. Mel jsem verzi BBY a motor vypadal uplne stejne, neboj nic Ti tam nechybi. Hlavne je tam rozdil oproti AUA v tom, ze to ma ctyri zapalovaci civky primo nad svickama a bez zapalovycich kabelu, vicko na civkach tam taky nema byt, je to origo stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

:help:

Ahojte páni!

V máji 2008 som menil EGR ventil na svojej Fábii 1,2 HTP Kombi. V apríly 2009 z nového ventilu ERG ( aj s prácou za 7 600,- Sk vypadla nejaká plomba ( hliníková, podobná protimrazovej poistke na bloku motora napr. u Faťasa o priemere 2 cm) jej výmena aj s prácou u kámoša stála 1 euro. No od vtedy mi pri nízkych rýchlostiach, na 1 - 3 prevodovom stupni v motore niečo buble, ako keby sa tam varila voda. Po ustálení rýchlosti na jednom prevodovom stupni a po pridaní / zvýšení rýchlosti už už bublanie nieje. Kontrolka nesvieti žiadna, spotreba a akcelerácia je normálna. VAG nevykazuje žiadnu chybu. PORAĎTE PLS!!! :)

Editováno: , autor: Jimmi2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, nevíte jestli jde nějak elektronicky odpojit EGR ?

Mam ho už dva roky zaslepenej na motoru 1.4 16V 55Kw BBY, jen ta kontrolka na mě furt svítí ale popravdě mě to nechává klidným, akorát už mě nebaví furt vysvětlovat když někoho vezu co s tim autem mam! :)

Jinak před zaslepením škubal mezi 1800- 2500ot/min., pak jsem ho zaslepil a je klid....se spotřebou to nijak nehnulo a na STK prošel na 1* :palec2:

Žádné divočiny jako přechod do nouzového řežimu atd. jsem za tu dobu ani jednou nepozoroval! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak obnovuji toto téma. Je to sice kamarádova ibiza ale HTP 47kw rok 2003 s EGR, auto je zespod hrozně líné (já měl předtím Fobii 2006ku 47kw a ta jela jak raketa a to měla hodně přes 200tis) on má poctivých 73tis.

K tématu. Kouopil to a hlásilo to EGR a teď presně si nevzpomenu, a samozřejmě na volnoběh nastartoval a auto se začalo dusit a občas zdechne, ale dá se říci že drží kolem 500ot jak kdyby mělo umřít. Po vytáhnutí konektoru jede úplně v v poho ale nejspíš v nouzáku jede tak na 80%. Ale jinak vše OK. Dal se novej zapojilo se to a OK. jelo se to projet a nic moc, pripojila se diagnostika, zahlásila opět tu stejnou závadu vymazlo se to a v poho. Opět se to jelo projet, vypl se motor a dělá to opět to stejné co předtím jak kdyby to mělo umřít na volnoběh po nastartování, jakmile se to trochu vytočí jede "normal" . No každopádně zahlásilo to chybu EGR ale jinou, chyba rozdílné data EGR nebo tak něco. Odpojí se EGR, znova zapojí a 1. start dobrý, ale další už špatný. Jak kdyby se to potřebovalo spárovat?? Docela to nechápu kde mlůže bt chyba, vzhledem k tomu že EGR je v pasivním stavu zavřené, tak počítám s tím že když je zapojené tak otvírá i když nemá. Kde hledat chybu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...