Přejít na obsah

Autoradio a nizke napajeci napeti


Doporučené příspěvky

Zdravim forum a potreboval bych poradit s nasledujicim problemem:

mam autoradio Blaupunkt Melbourne SD27 v Octavii 1 rok 98. Fungovalo cca 4 roky. Ted jsem zjistil, ze nejde zapnout-jen problikava. Tak jsem ho vymontoval, zapojil primo na zdroj 12V a zjistil ze radio bezi jak ma. V aute jsem zjistil, ze kdyz radio zapnu tak na napajecich pinech 6 a 8 konektoru autoradia  spadne napeti na cca 9V. Tak jsem si rekl, ze je asi v haji baterie, ale ta ma 13,7V - ve stejnou chvili kdy na pinech 6 a 8 je jen 9V. Z ceho je teda napajene autoradio - je tam jeste nejaky regulator? S nastartovanym motorem napeti vsude cca 13,7V. S baterii zadne potize nejsou, starty OK.

Diky za jakoukoliv radu nebo nakopnuti spravnym smerem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pin 6 NENÍ napájení autorádia!! Je to pin s napětím pro podsvícení. A ten regulovaný je, to ano.

Napájení je na pinu 4 - spínané +12V a 7 - stálé +12V. U některých neorigo rádií to bývá obráceně.

 

Takhle jsou zapojené piny pro origo rádia:

 

post-57881-0-64579400-1367900435_thumb.j

 

 

a takhle ve Tvém rádiu:

 

post-57881-0-80164800-1367900464_thumb.j

 

čili 4 a 7 obráceně jak jsem psal výše.

 

 

 

 

PS: Pořád mi vrtá hlavou jak jsi ho připojil přímo na zdroj a vyzkoušel, když v autě jsi napájení mylně měřil na pinu č.6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...