Přejít na obsah

SII Chiptuning 2.0 TDI CR 103 kW


Crake

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Mám dotaz k čipování. Myslíte, že úprava motoru 2,0TDI CR s DSG od CIMBU motorsport bude bezpečná?

Podle stránek je tam navýšení 35kW - není to až moc? Šli byste do toho?

Díky za odpovědi.

Editováno: , autor: Crake
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, snad jsem nehledal špatně, ale téma které by se zaobíralo chiptuningem superbu II s motorizací 2.0TDi CR (103kW) s DSG jsem nenašel!

 

Máte s chipem tohoto motoru nějakou zkušenost, jaké navýšení je reálné, jakou firmu doporučujete, jsou opodstatněné obavy zvýšení opotřebení motoru, převodovky, dalších součástí vozu, zvýšení/snížení spotřeby, akce na chiptuning, atp.

 

Někde jsem četl, že DSG je už takhle na 320Nm kroutícího momentu u tohoto motoru na vrcholu svých možností.. tudíž bych se o ni asi bál, protože automat to už není bůro, ale dvacet, třicet tisíc  :kol-32:  Jenže se nabízí otázka, je DSG u motorizace 2.0TDi se 125kW jiná?  :kol-44:  :kol-28:  předpokládám že nikoli...

 

Dobře mi vychází chiptuning.cz kde chtějí za 123kW "optimal" respektive 128kW "maximal" 6.000,- a navíc mají akce 30% respektive 50% takže by pak chip vyšel na trojku, což je hodně dobré, firma má dobré reference, já s nimi osobní zkušenost nemám, ale působí věrohodně, profesionálně...  :kol-31:

 

Díky každému, kdo se přípojí k tématu a přispěje jakoukoli upotřebitelnou radou ..  :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

téma co hledáš je tady:

http://forum.skodahome.cz/topic/92999-je-tady-nekdo-kdo-uz-ma-chipnutyho-supa/

já mám to co co ty a už to mám rok načipované a dělali mi to v Kladně,je to přesně ta firma "powertec" o které píšeš,upravovali mi teď už třetí auto a vždy spokojenost,můžu jen doporučit.v odkaze co jsem ti tam dal se dá dohledat co jsem konkrétně psal,abych se neopakoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdárek, já psal a aj graf jsem dal na dieselpower forum. Mám chipnutého superba 103 kw a ten rozdíl tam je dosti velikej, hlavně pokud tam má člověk větší kvalt. Mám ho již rok a vše v pořádku a maximální spokojenost. Také jsem prvně sháněl kdo jak a levně chip udělá, ale nakonec jsem po všech recenzích atd. zajel za tdifunem - protože, nakonec vyhrál rozum. Člověk koupí auto za stovky tisíc a řeší pak levný chip .. no nevím nevím, není lepší být v klidu a zajít k profikovi, což tdifun podle vlastní zkušenosti je. Pak už záleží na člověku, jestli se strachovat o auto, bo odjet krásně spokojenej )

Hau domluvil jsem )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, snad jsem nehledal špatně, ale téma které by se zaobíralo chiptuningem superbu II s motorizací 2.0TDi CR (103kW) s DSG jsem nenašel!

 

Máte s chipem tohoto motoru nějakou zkušenost, jaké navýšení je reálné, jakou firmu doporučujete, jsou opodstatněné obavy zvýšení opotřebení motoru, převodovky, dalších součástí vozu, zvýšení/snížení spotřeby, akce na chiptuning, atp.

 

Někde jsem četl, že DSG je už takhle na 320Nm kroutícího momentu u tohoto motoru na vrcholu svých možností.. tudíž bych se o ni asi bál, protože automat to už není bůro, ale dvacet, třicet tisíc  :kol-32:  Jenže se nabízí otázka, je DSG u motorizace 2.0TDi se 125kW jiná?  :kol-44:  :kol-28:  předpokládám že nikoli...

 

Dobře mi vychází chiptuning.cz kde chtějí za 123kW "optimal" respektive 128kW "maximal" 6.000,- a navíc mají akce 30% respektive 50% takže by pak chip vyšel na trojku, což je hodně dobré, firma má dobré reference, já s nimi osobní zkušenost nemám, ale působí věrohodně, profesionálně...  :kol-31:

 

Díky každému, kdo se přípojí k tématu a přispěje jakoukoli upotřebitelnou radou ..  :kol-27:

Prosímtě šel bych do toho taky kde jsi četl o té slevě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maj to na facebooku, když se ti ta jejich stránka líbí, každý den, prý náhodně vybere systém jednu motorizaci, jedno auto a na to je 50% ... jinak prý mívají 30% sem tam na veškeré motory.. ale těch 50% by bylo fajn vychytat... předevčírem jim tam vysela octavia 2.0TDi CR (103kW) psal sem jim, ale nechtělo se jim to uplatnit i na superba, byť se jednalo o motorizaci stejnou...

 

Jinak ale myslím, kdyby se nás dejme tomu tu na fóru pár našlo, dejme tomu tak 5 lidí kteří by o to měli zájem, pravděpodobně by se sleva dala vyjednat i tak.... nějaká hromadná individuální cena.. na to by podle mě rádi slyšeli.. tak kdyby jsi o někom ještě věděl, mohli bychom to dát nějak dohromady a jednat s nimi ..  :kol-31:

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek, atk nechci aby to znělo jako nějaká reklama, ale když jsem byl já u tdifuna, což nemám zrovna nejblíže  aviděl jsem jak se musí odblokovat antituningová ochrana a trošku ten profesionální přístup, na brzdu před i po a  hlavně člověk tam zavolá a chlap ví očem je řeč. JÁ bych nějakým slevomatom a akcím vživotě auto nedal, nato to auto mám rád, kor když člověk ví, jak dlouho se na něho musí pracovati ))

Za mne jedině tdifun, pak možná nějaký starý golf na slevu :-)

Ono stačí zavolat - tel na netu a člověk se doví co a jak, také jsem prvně dosti otravoval, než tam zajel :-)

Editováno: , autor: frenkyyy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čoveče, cenu už ani nevím ., byl jsem tam vloni. na dieselpower forum je aj někde graf, tak můžeš mrknouti. Já jsem teda maximálně spokojenej, jde to citelně znát a auto je alespon bezpečnější na předjíždění a spotřeba při svěžejší jízdě stejná. Já bych do toho šel znova, hlavně mne nešlo o tisícovku dát vícero, hlavně jsem chtěl, aby autu nějaký garážník neublížil, je toho plné forum ..) a aj v servisech jsem se ptal a také říkaly, že už v dnešní době je to alchymie, pokazit se to dá rychle, ale dobrý chip není jen tak. Další auto bych jedině zasej zajel k funovi, aj když to nemám zrovna nejblíže - celodenní výlet )) Fakt mu brnkni a uvidíš co řekne, já otravoval mooc a aj jsem tam byl o víkendu, ale stálo to zato )

hau domluvil jsem ) :kol-27:

Editováno: , autor: frenkyyy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele co jsem koukal na toho tfifuna... ma tam cenovku od 9 tisic... takze tenhle konretni motor bude tak za desitku... taky to rozhodne nechci sverovat nejakemu garaznikovi ale ten chiptuning.cz me prijde jako seriozni firma ktera tomu rozumi..

Navic cena by byla s tou akci za trojku... pripadne pokud by klapla nejaka ta hromadna slevicka... takhle uz to mame 3 auta ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, za 3 Ti to udělá aj borec v Břeclavě, zaplatíš a neodjedeš )) Lidi já když jsem viděl, jak se mosí odblokovat antituningová ochrana, mosí se otevřít a rozdělat řídící jednotka , pak propojit atd... , strašná alchymie, tak radši třebas 9 a odjet jak 4 tisíce a čekat co se stane po 10 tis kilometrách. Já na chip od tdiufuna mám 27 tis km a max spokojenost a hlavně se tým dá dosti posráti, stačí když přečtete na dieselpoweru a různých pokeců o chipování, jak někteří dopadly, že pak oprava stála několik desítek tisíc ..., ale jak se říká každý strůjcem svého osudu, tak za mne jedině tdifun a dieselpower a hlavně klid v duši, kor když člověk spoléhá na auto tisic kilometrů mimo domov )

Editováno: , autor: frenkyyy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, já byl teď v týdnu u Motorpowera. Přístup perfekt a hlavně tomu dost rozumí. Auto jsem proto svěřil jemu. Chtěl jsem aby to jelo o trochu víc a hlavně na dálnici a při předjíždění to nemělo ten projev jak mačkáte pedál plynu až na zem a auto se pomalu rozjíždí. Naměřili jsme na brzdě před úpravou 113 kW a krouťák 320 Nm, takže motor šlapal jako víno. Prý i ve vysokých otáčkách měl ještě výkon, takže filtry atd v pořádku. Má najeto 60 000km. Musí se vyndat jednotka, rozdělat a přehrát uvnitř soft, což nejde po kabelu ale musí se na to mít speciál vybavení. Motorpower si k tomu na 45 min sednul a ladil soft. Pak jsme to dali do auta a naměřili 139,9 kW a 394,9 Nm, takže paráda. Auto je teď živé, na dálnici krásně zrychluje a při předjíždění na okreskách mám jistotu a to vše při stejné spotřebě. Nástup výkonu je hezky od spoda a není to nijak přehnaně vyhnané na začátku aby držela spojka. Můžu jen doporučit SGS Motorpower z Třebotova ;-)

 

Edit: Já nemám DSG, ale není problém to udělat i pro DSG, umí s ním pracovat i na brzdě, takže můžete sami zkusit a věřím, že budete spokojeni

Editováno: , autor: GeorgeTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zkus tdichip. Je to mistr, ekvivalent motorpowera. Chce za to 9600. Nabizi i online ladeni za chodu motoru, ale to by sis musel neco priplatit. Mas auto za statisice a chces setrit na chipu? Tak se na to radeji vykasli a jezdi s origo softem. Pokud mas auto v zaruce, kdyby se s motorem cokoliv stalo, da ti na nej zaruku. Ale lpravdouvou, ne jak pisi kolikrat tluchuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že řešit peníze nemá smysl v tomhle případě! Máš auto za několik set tisíc, tak proč tam nalejvat nějakej levnej chip kterej nemusí být ani nalazen přímo na tvůj vůz a pak ti odejde něco na motoru co bude stát 10x víc než ten původní chip. Když už chipovat, tak u profíků a samozřejmě to nebude za 3000,- v akci, taková cena mi přijde podezřelá. Důležitá věc je taky ta záruka tu ti asi jinde za tak málo peněz nenabídnou a i když to můžou říkat, tak pak se s nimi budeš jen dohadovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl u Motorpowera a byl jsem hodně zklamaný z toho co mi naměřil,jak jsem zde už psal,tak mi auto čipovali v Kladně u  Powertecu a hodnoty co mi garantovali,že mi udělali se vůbec neshodují s tím co mi teď naměřil Motorpower,tak že mě nakonec čeká si to nechat u něj znovu upravit aby to mělo smysl.Sice jsem psal,že s tou firmou v Kladně jsem byl spokojen,tak na to teď nevím co bych měl psát,pocitově to auto se samozřejmě po jejich úpravě zlepšilo,ale ten výkon co mi udělali je nakonec jen o polovinu toho co mi garantovali a tak kdo přemýšlí o tom čipování tak si to opravdu rozmyslete a jeďte k někomu kdo to opravdu umí a hlavně když něco udělá tak to dokáže prokázat přímo měřením na brzdě,jako v případě Motorpowera.je to nakonec vše jen o penězích,jelikož já jsem to jednou zaplatil u Powertecu a teď mě to čeká ještě jednou u Motorpowera a tak raději zaplaťte rovnou víc za pořádný čip než to pak dělat na dvakrát nebo ohrozit funkčnost motoru

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...