Přejít na obsah

Dodělání vysouvacích clon proti slunci na zadních dveřích


GeorgeTDi

Doporučené příspěvky

Zdravím vás, chci se zeptat jestli jste někdo dodělával do auta ty vysouvací clony (roletky) proti slunci na zadních dveřích, konkrétně na superbu combi?

 

Asi se to nedá napasovat na stávající výplně dveří, nebo se dá jen změnit ten horní díl? Popřípadě nevíte někdo o volných výplní dveří v látce, černé a se stříbrným dekorem?

 

Díky Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Na tohle jsem koukal, ale nelíbí se mi to. určitě budeš muset vyměnit ty tapecy. Hledal jsem na netu, ale nikde jsem nenašel. Jen někdo prodával bez roletek z důvodu za výměnu práv tapeců s roletkama. Takže jiné řešení není. Novej tapec stál asi 8 tisíc, to je dost mastný! Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysouvací rolety by se mi také líbí, ale toho předělávání a hlavně peněz za to je pro mě dost. A jestli - jak píšeš - spojí tapec 8k, tak to není nic pro mě.

Já to u svého kombi řešil asi před čtrnácti dny instalací okenních slunečních folií (klasika jen 2/3 vozu). Sice to nemusí vyhovovat každému, ale já jsem moc spokojený. Na děti tolik nepraží a v případ zanechání něčeho cennějšího v autě je to o poznání hůř vidět.

 

:kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky dodělané folie do podobného zatmavení jako originál sunset, ale možná by to ještě trochu potřebovalo přitmavit. Ale tak to oželím taky. Byla by to další věc, co se může rozbít, utrhnout nebo něco takového a pak to opravovat by asi stálo zase raketu. Kolik máš to zatmavení prassate prosím, popřípadě máš foto?

Díky Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, folie jsou 3M, štítky pod folií jsou označené 3M FX-35 (že by 35% propoustnost? - to popravdě netuším). Na oko je to tmavší než orig. Sunset.
Já právě nechtěl úplně ty nejtmavší folie, ani ty nejsvětlejší, tak mi tam nainstalovali něco mezi a jsem spokojený. Udělám nějaké fotky a dám sem na fórum. 

 

Dan


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Dane, dík za info. Já tam nechal dát SunTek HP 35 a propustnost je 38% myslím. Líbí se mi proti sunsetu ,že to není do zelena ale je to tmavá barva. Jen jsem přemýšlel nechat dát na boční okna u kufru třeba folie s 20% propustností. Přijde mi, že by to ještě chtělo trochu ztmavit, ale zase nechci ten ostrej přechod mezi předními a zadními dveřmi, aby to auto pak nevypadalo jako pohřebák. Taky sem hodím nějaké foto.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo ty štítky (FX35 co tam mám) zrovna měli, tak mi je tam dali... třeba mají fakt jen 20% propustnost.... :-) 

Já právě objednával odstín způsobem: ani světlý ani ty nejtmavší, chci ty "mezi"

Jinak 100% je to 3M, s ničím jiným tam nedělají.
Pokud stojí auto proti tmavšímu pozadí, tak do něho není prakticky vidět. Pokud vzadu sedí děti, tak si jich z venku ani nevšimneš (jsou vidět pouze siluety, proti tmávému pozadí ani to ne). Nebo pokud nezatáhnu roletu v kufru, tak je to skoro jedno. Viditelnost ven je ale dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Hodím sem info, třeba se bude někomu hodit

 

dodělával jsem roletky do zadních dveří SII, sundat tapecírunk víc foto

 

nejlépe když se Vám podaří sehnat tapce ve stejném dekoru když máte hliník tak v hliníku nebo když je dřevo tak ve dřevě, já mám dřevo a to se mi nepodařilo sehnat když ano zase byla výplň látka nebo to bylo ze sedana které nepasují sehnal jsem v imitaci hliníku

 

sundat tapecírunk z vozu

 

potřeba vymontovat z tapecírunku roletku jsou tam torxy tuším 13ks vytáhnout opatrně roletku ven

 

tet mě čekala výměna lišt :rolleyes:  otázka jestli nahřívat kroužky zatavené horkovzdošnou pistolí nebo odvrtávat

pistolou to nebylo ono, moc se to škvařilo ... vrtačkou to bylo v pohodě použil jsem vrták 10mm odvrtak opatrně zatavené kroužky 12ks ukazuji prstem v červeném kroužku v ose

 

pak opatrně vytáhnout lištu at nepraskne je plastová a to samé z druhého tapecirunku

 

tet už jsen přeházet lišty ale je potřeba je hezky spasovat do sebe aby z venku hezky sedly a lícovaly pak zatavit pájkou co půjde 12ks a ještě jsem to zalil tavnou pistolý

 

a namontovat roletky na tapecirunk nasadit na auto

 

jinak je potřeba koupit dva držáky na upevnění rolety na okno, pro zajímavost dva držáky  přišli na 890kč což je opravdu lidová cena

 

foto

 

post-62595-0-88618700-1409929690.png

IMG_20181104_115621.jpg

IMG_20181104_121211.jpg

IMG_20181104_121219.jpg

IMG_20181104_121246.jpg

IMG_20181104_121452.jpg

IMG_20181104_121512.jpg

IMG_20181104_121917.jpg

IMG_20181104_121950.jpg

IMG_20181104_123304.jpg

IMG_20181220_143129.jpg

IMG_20181220_143139.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte.

 

Kedze sa tato tema toci okolo zadnych roletiek, tak nebudem zaklad novu temu.

 

Dnes pri cisteni interieru som si vsimol, ze ZP tapacir v casti kde mam roletku je o dost dalej od dveri ako ZL tapacir. Chcel by som sa Vas opytat, ci netusite v com by mohla byt "chyba".

 

Mohlo ten tapec vyskocit z nejakeho klipu ? Ulomili sa mi nejake clipy ?

 

Volnou rukou sa da ta horna cas dveri v ktorych je roletka odklonit cca 2-3 cm od dveri ( v zadnej casti )

 

53909730_345582409498773_6376421418166386688_n.thumb.jpg.dfe3ea9ebec8679a8bad32248f0a9943.jpg53888968_1009113029285775_3319469043554975744_n.thumb.jpg.fa0abe44a2ed07d1af37352ea4c3937a.jpg

 

Za postrehy a rady dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že tam někdo šikovný páčil. ? Tapec drží plastový příchytky (6Q0 868 243), které při sundavání rádi praskají. Jedna je pod spojem černého a béžového tapece. Mě spíš příjde, že ta černá část bude ohnutá, protože dole to lícuje.

Editováno: , autor: Ort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

0.48 Eura ... podla mna nema zmysel to brat z aExpresu.

 

Netusite kolko tych clipov je na zadnych dverach  ? Podla vsetho ked montovali tapaciri nasp v 66 000 km, tak tu hornu cast "nezaklapli" ku oknu ... tak preto ta zadna cast lieta.

 

Predpokladam ze pri demontazi je velka sanca ze tie klipy pojdu do Pcka ... tak sa chcem zasobit :D

Editováno: , autor: Zdens123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...