Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

hele já mám FW 3810,4020 a 4120 a instaloval jsem si to postupně jak jsem to scháněl,další vezi nemám a tak ti nedovedu poradit a kor když chceš verzi 5269 o které ani nevím že vůbec je :-)

Aký si mal pôvodný FW? Ja mám 1104 a hovorí sa, že bez nejakej 26xx to nebude OK pre tie ďalšie FW. Tie ostatné mám, mám aj 2680, ale factory, tak zháňam upravený aby som nemusel navigáciu kódovať. Inak 5269 by mal byť aj na uložto a tiež v Škoda príručke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to už nevím co jsem tam měl jako původní ale myslím že něco podobného co ty,tedy pokud si ještě vzpomínám dobře.když jsem tam dával postupně ten nový FW tak jsem byl ujišťován že je vždy nějak upravený tak že si při instalaci i upraví vše co je potřebné aby to pak správně fungovalo a nevybíjela se baterka atd. a pravdou je že mi vše funguje jak má.

a co má v sobě lepšího ten nový FW 5269?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohol by si mi tie FW upnúť napr. na uložto? Keď už to máš odskúšané, bolo by to asi najjednoduchšie a bez rizika, že niečo pokašlem. Čo sa týka 5269, zatiaľ som nezisťoval čo je tam nového, ale je to asi najnovší, je ešte 5270, ale ten je len beta verzia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte, potrebujem radu, cez elektronickú príručku som stiahol nový FW 5269, po nainštalovaní mi na volante nešlo koliesko s volume (ostatné ovládanie áno) na maxidote sa mi zobrazovali len tri položky. Tak som preinštaloval na 5218 a fungovalo to rovnako a v menu setup mi pribudlo hlasové ovládanie, ktoré nefungovalo. nakoniec som tam dal 4120, volume na volante funguje, ale na maxidote sú stále len tri položky, chýba mi tam rádio, navigácia, média..... Pred inštaláciou som skúsil podržať setup, ale verziu sw ani hw som nezistil boli tam len položky AM FM. po inštalácii je  DPN - 3T0035680B, HW - H03 a SW - 4120. Poradí mi niekto čo s tým? Prípadne ako rozchodiť hlasové ovládanie? Mikrofón mám, v aute je bluetooth. Auto Superb 2 rok 2/2009. Za každú radu budem vďačný. Prípadne niekto v okolí Žiliny, čo sa v tom vyzná? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, pred aktualizaci fw 5269 je potreba si opsat longcode... ted je jedinym resenim dat na vag a v sekci modulu radia dat kodovani a najit BAP - ten mas vypnuty, po zapnuti se objevi vsechny udaje v maxidotu a kolecko pujde ok... nepatauju si presne bit, mozna 16 nebo 17?

 

 

 

tak abyste nerekli, trochu jsem zagooglil... The bit 7 of byte 7 (BAP)

Editováno: , autor: alfonsak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je presny navod, jeste pak musi byt restart radia...

 

http://blog.videgro.net/2012/11/navigation-and-audio-menu-gone-from-mfa-after-upgrade-of-rns-510/

 

 

jeste dodatek z jineho fora:

If you have a white character MFD, code the RNS-510 to BAP
If you have a red character MFD, code the RNS-510 to non-BAP (DDP)

Editováno: , autor: alfonsak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chceš hlasové ovládání rádia, tak musíš mikrofon, který vede standardně do HF sady pod sedadlem spolujezdce vést nejprve do Columbusu (zásah do kabeláže) a pak teprve z Columbusu do HF sady. Následně pak ještě musíš přes VCDS zakázat hlasové ovládání HF sady, po tomto kódování pak vypnout na chvilku zapalování a počkat a následně restart Columbusu.

 

viz: příloha

Cablage_CV_2_cables.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, z ničeho nic mi columbus přestal reagovat, zapnout jde ale nic dalšího .. restart ani odpojení baterie nepomohlo .. Někdo se zkušeností s takovým problémem?

Případně někdo z okolí Liberce kdo umí FLASHnout sofrware .. aktuálních map bych se také nebránil ... díky za odpověď ...

SZ, mail: jvees69@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám asi debilní dotaz, jsem už trochu ospalej... akorát jsem stáhnul celých těch sedmnáct giga a chci aktualizovat columbusáka, jak to mám udělat, když na dvd se vejde jen 4,7? to si mám vybrat státy či jak? přes SD kartu by to mělo jít asi celé nebo je potřeba ještě udělat něco jiného. Nebo tím, že to vypálím jako image tak se to tam vejde :-) kua a to je teprve pondělí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi debilní dotaz, jsem už trochu ospalej... akorát jsem stáhnul celých těch sedmnáct giga a chci aktualizovat columbusáka, jak to mám udělat, když na dvd se vejde jen 4,7? to si mám vybrat státy či jak? přes SD kartu by to mělo jít asi celé nebo je potřeba ještě udělat něco jiného. Nebo tím, že to vypálím jako image tak se to tam vejde :-) kua a to je teprve pondělí :-)

Halooo, opravdu nikdo neví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...