Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj jsem z Hk a máma verzi SW-5238 sehnal jsem DVD z mapami východu verze 13 a západu v14 a nejde mi nic pořad mě to vyplivuje DVD ze chyba a vsunte navigační dvd. Neumíte mi s tím poradit nebo není někdo z okolí Hk ze by mi to rovnou přehrál? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zde je postup jak zaktualizovat mapy v Columbusu Western Europe 2017 V14 SD verze: (návod převzatý z CzT)

 

update je nutné provést z SD karty dle následujícího postupu:
– vypalte ISO soubor na kvalitní CD/DVD
– ostatní soubory nahrajte na 8GB SD kartu (zformátovanou pravděpodobně na FAT32)
– vložte SD kartu do navigace a počkejte, až zazní zvuk
– vložte vypálené CD/DVD a proveďte Hard Reset (< > *)
– odsouhlaste proceduru
– asi 1 hodinu se proces zasekne na 31% - vydržte
– když je prices dokončen, odsouhlaste ho a proveďte restart

Funkční, ozkoušeno v Škoda Superb 2012

 

Osobně nemám odzkoušeno.

Editováno: , autor: she4lock
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moze to byt odskusane milion krat, ked mas nanic DVD mechaniku mozes mat aj zlate cd/dvd a neprecita ti ho. Prechadzajuce mapy som aktualizoval jak po masle s tymto postupom, najnovsie ani na 25 pokus so 4 roznymi kartami... Nakoniec som aktualizoval priamo z DVD, trochu som posteloval laser, aby mal silnejsi vykon a tym padom precital DVD, ale je to hardcore riesenie (ak by som to pokaslal, tak ci tak som bol odhodlany kupit novy laser...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové (dámy nevím jestli tu jsou). Mám dotaz, potřeboval bych aktualizovat mapy v columbovi (OII 2009). Po tom co jsem tady přečetl jsem nabyl dojmu, že potřebuji odemknout servisní menu. Chlapík, se kterým jsem mluvil, aby mi to odemkl, tak mi řekl, že na aktualizaci map žádné odemknutí nepotřebuji a pokud to je odemknuté, tak navigace nefunguje. Pokud je to všechno tedy správně, jak tedy zjistím typ map, které mám stáhnou a vypálit na DVD? Můžete mi prosím někdo trochu osvětlit plán? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě došlo k záměně servisního módu se servisním menu....pokud je navigace v servisním módu, tak je opravdu "nefunkční", pokud stisknutím tlačítka Setup  a jeho podržením, nevyvoláš menu s volbou: Informace o verzi, kde je jak info o mapách, tak o softwaru, má zřejmě tvá navigace starší software a s tím většinou i stejně staré mapy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Co tady tak koukám tak to není úplná sranda si s tím hrát. Foto rádia v příloze. Mám dotazy:

 

1) Najde se někdo v Praze kdo mi tam nacpe nejnovější mapy? Na kolik to asi přijde? (asi SZ)

2) Někde jsem tu zahlédl že s "western" nejde jet Chorvatsko. Jdou mapy nějak nakombinovat abych tam měl ČR, Německo, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko zároveň?

3) Je nějaká šance aby moje rádio umělo DAB? Někde jsem u novějších fw zahlédl podporu DAB ale to asi musí umět i HW rádia ne? Nebo jen čistě SW úprava zprovozní DAB?

 

Dík.

20170710_063318.jpg

20170710_063326.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, mám SupII, z roku 2010, byl jsem ve Škoda auto s dotazem na aktualizaci map. U přepážky mi podle VIN kodu našli, že by mi objednali navigaci 2016. Vzhledem k tomu, že jsem na foru zachytil, že je již verze z roku 2017, tak mi to přišlo divné. Říkali, že na SD kartě pro novější auta už 2017 je, ale pro můj Columbus jen DVD 2016, při hlubším zkoumání 2016 asi ze 45 týdne. Nevíte někdo jak je možné, že nemohu použít mapy z letošního roku....

Columbus mám nový z roku 2012, protože původní mi ukradli, mapy z roku 2010 a aktualizaci bych potřeboval jako sůl.

HW-version H55

SW- version 2844

 

MAP version HDD 7074.

 

Pomůže někdo... Nebráním se ani aktualizaci map od někoho na foru, protože se stejně obávám, zda by to DVD vzala mechanika... Sami si nebyli v servise jistí, jeden člověk tvrdil, že s tím nikdy nebyl problém, ale jejich elektrikář říkal, že by bylo nejlepší dát jim to v servisu a nechat udělat... Jenže teď v dovolených berou objednávky na servis až v druhé polovině srpna a to už bych potřeboval mít mapy aktuální....

Jsem z Tábora,  pokud by byl někdo v okolí, kdo by pomohl případně i do Prahy bych dojel.... Má smysl se pídit po mapách z roku 2017 nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim Pani po prečítaní skoro celej témy som trošku mimo viac ake pred tým než som ju čítal :)

Jednoducho chcem len poradiť ohľadom aktualizácií map na môj Columbus v superbe.

HW-Version H60

SW-Version 3984 

Map vesrsion HDD 7551 

Je možná aktualizácia ? Pokiaľ by to šlo metódou CD+SD to by som asi zvládol.

Je k tomu potrebná aj aktualizácia SW ? Alebo doporučujete ju niekto ? 

Ďakujem za odpovede vopred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 12. 6. 2017 na 6:50, she4lock napsal:

Zde je postup jak zaktualizovat mapy v Columbusu Western Europe 2017 V14 SD verze: (návod převzatý z CzT)

 

update je nutné provést z SD karty dle následujícího postupu:
– vypalte ISO soubor na kvalitní CD/DVD
– ostatní soubory nahrajte na 8GB SD kartu (zformátovanou pravděpodobně na FAT32)
– vložte SD kartu do navigace a počkejte, až zazní zvuk
– vložte vypálené CD/DVD a proveďte Hard Reset (< > *)
– odsouhlaste proceduru
– asi 1 hodinu se proces zasekne na 31% - vydržte
– když je prices dokončen, odsouhlaste ho a proveďte restart

Funkční, ozkoušeno v Škoda Superb 2012

 

Osobně nemám odzkoušeno.

 

Ahoj,

koukám na to a nějak to nechápu..

 

– ostatní soubory nahrajte na 8GB SD kartu (zformátovanou pravděpodobně na FAT32)

.. jaké ostatní soubory..? Je to myšleno celý obsah .iso souboru nakopírovat taky na SD kartu ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jelikož navigace pouze čte a nevypaluje, tak na DVD nezapíše žádný soubor.

Další navigace tak nemůže nijak poznat, že DVD už bylo někde použité.

Je to docela nefér vůči těm, kteří mají Amundsena a mapy na kartě, která jde použít jen jednou.

Na kartu se zapíše ID navigace při první instalaci map a další navigace ji už nevezme.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, clouseau napsal:

Jelikož navigace pouze čte a nevypaluje, tak na DVD nezapíše žádný soubor.

Další navigace tak nemůže nijak poznat, že DVD už bylo někde použité.

Je to docela nefér vůči těm, kteří mají Amundsena a mapy na kartě, která jde použít jen jednou.

Na kartu se zapíše ID navigace při první instalaci map a další navigace ji už nevezme.

 

Jo takhle to je. Rozumím.

Jasně.. stejně, nejlepší je asi WAZE. Někde na DE serveru jsem viděl jak dali collumbuse ven a napojili tam místo toho ipad mini + i napojení couvací kamery. A ukazovali tam hlavně navi WAZE...

 

Osobně pokud budu mít starého II SUPa a bude tam collumbus tak půjde ven. Nechci se dočkat toho že mi zničí palubovku + alcantara  zadní sedačky...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejsem expert na navigačky ve škodovce ale na počítače celkem jo. A pokud se na kartu něco zapíše není přece problém zkusit:

 

1) Kartu přepnout na read-only (dost karet na to má přepínač)

2) Pokud by to nefungovalo tak snad stačí kartu před prvním použitím okopčit ne?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, bigboban napsal:

Pánové nejsem expert na navigačky ve škodovce ale na počítače celkem jo. A pokud se na kartu něco zapíše není přece problém zkusit:

 

1) Kartu přepnout na read-only (dost karet na to má přepínač)

2) Pokud by to nefungovalo tak snad stačí kartu před prvním použitím okopčit ne?

 

Ano taky myslím. Není nic jednodužšího než si udělat originální image celé SD karty.. + teda jak píšeš přepnout přepínač do read only modu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...