Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

V 12. 12. 2017 na 16:33, she4lock napsal:

V15 West

 

s-l500ewu6w.jpg

 

Andora, Belgie, Dánsko, Německo, Finsko, Francie, Gibraltar, Řecko, Velká Británie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Polsko *, Portugalsko, San Marino, Švédsko, Španělsko, Česká Republika *, Maďarsko, Vatikán

 

* částečně

 

 

Slovensko v tom neni??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 12. 2017 na 14:57, ondys napsal:

Mám stáhnutou tuhle verzi map. A moc dobře nechápu jak provézt update..je možné provézt update pomoci SD karty !? Nebo ty verze map co jsou stáhnuté je potřeba vypálit na DVD a SD karta slouží pro zápis ID !? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty co jsou ze všech různých názorů zmatení jako já :) 

 

Postup na PC

 

Po pořádném pročtení fora a hledání na zahraničních jsem pochopil postup.

Pro to aby jsem to mohl nahrát pomocí SD je třeba zmíněny maps tools verze 2.02. https://workupload.com/file/mtXyAXM

V tom programu jsem nahrál verzi map V15, kterou jsem stáhnul z uloz.to.

Nechal jsem to Buildnout kde mě to vygenerovalo několik souboru.

  1. MAPS (složka)
  2. MAPSDVD (složka)
  3. test.mp3 (soubor)
  4. sd_to_hdd_fw.iso (soubor)
  5. help.html (soubor)
První tři vložíl na SD kartu(format FAT32)
Čtvrtý soubor sd_to_hdd_fw.iso jsem vypálil na DVD, zminuje se i CD. Zmíněným programem ImgBurn na rychlost 1x
 
Postup v auťě
 
Po zapnutí radia (bez klíčku v zapalování) jsem vložíl SD kartu a přehral vložné mp3(pro ověření načtení karty)
Poté 20s držel tlačítko Setup+Mikrofon+Eject  poté vložil vypálené DVD . Po nějáké chvíli načetlo bootování dvd a hledaní image na SD.
Asi 2x se radio resetovalo a načetlo do stavu update 31%, kde jsem  čekal cca 30min (doba nejspíš záleží na rychlosti SD) a resetovalo se znova. Poté již DVD vyjelo a update proběhl v pořádku. Po ověření jsem po zapnutí podržel několik  vteřin tlačítko Setup, kde jsem zobrazil info map verze.
 
I když bylo vše v pohodě tak jsem přesto zkoušel ještě DVD(dvou vrstvé) rychlost vypalování 1x a mechanika se nějakou dobu snažila s DVD poprat ale nakonec chyba. Nevím jestli to není tím že je to dvouvrstvé DVD.
 
Toto je moje zkušenost z pohledu amatéra, proto se předem omlouvám zda jsem něco popsal co není tak úplná pravda.
 
 
Editováno: , autor: Aldous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcem sa opitat ci moj columbus je MIB1 alebo MIB2. Je to C14 ked som aktualizoval firmware na najnovsi tak to tak ukazalo ale neviem aky to je MIB. Mam stiahnute mapy aj na MIB tam je MIB1 a MIB2 je tam aj Slovensko a Chorvatsko. Mam stiahnute aj mapy V15 8515 ale tam nevidim Slovensko. Poradi mi niekto? Mam SUPERB 2 - 2014. Dakujem za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, cosby napsal:

stáhni si East je tam obojí.Dvě mapy nenahraješ,pouze jednu

dakujem ti pekne za rychle odpovede :-) ale este som sa nedozvedel ci vo west mapach je to slovensko :-) podla obrazka by tam malo byt ale niekde citam ze tam nieje dik :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V columbusu mám mapy západní evropy.Chci jet na dovolenou do Bulharska.Mapa Srbska ,Rumunska ani Bulharska tam nejsou.Tyto mapy jsou ve východní verzi.

Kdybych koupil východní verzi na DVD bude mi funfgovat navigace jen při vložení DVD do mechaniky bez toho abych je nahrával do columbusu? nerad bych přišel o mapy západu které tam mám.Jestli to někdo víte děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...