Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

Nedarilo sa mi nahrat aktualizaciu mapy 8515 niekolko dni, aj som si pokusmi akumulator vymlatil, potom som aj RNS510 vymontoval a vycistil optiku DVD mechaniky podla youtube ruskeho navodu, aj SD kartovu metodu som skusal a vsetko bolo marne, stale boli DVD odmietane, hoci som sa pokusal tam dostat uz aj niekolko rokov staru V6 EAST (single layer), co som nasiel. Uz som zacal zvazovat moznost, ze musim oslovit nejakeho odbornika s RNS managerom, ale posledne dva dni sposobene dazdami/dopravou v Bratislave zapricinili, ze som celkom vela casu stravil v aute (hoci nie som sofer z povolania). A tak som jedno napalene Verbatim DVD+R DL s 8515 mapou tvrdohlavo opakovane pocas jazdy pchal do mechaniky popri radiu a mp3 pocuvani, dokonca aj sledovani trasy (mapa sa vykresluje aj pocas kopirovania a asi vdaka minimalnej rychlosti v kolonach stihala aj kopirovat). Az som si zrazu vsimol, ze kopirovanie je asi za polovicou, cize mechanika asi prekonala kriticky bod, lebo niekedy mi to vyplulo DVD kdesi uplne na zaciatku, inokedy po 10-15mins. Asi posledna patina kopriovania uz dobehla pri stojacom aute a vypnutom zapalovani, na displayi som s obavami sledoval kopirovanie a nakoniec to seriozne skoncilo s oznamenim, ze mozem DVD vybrat. Takze ak nemate optiku mechaniky odidenu este uplne, mozno staci byt tvrdohlavejsi nez RNS510 a nakoniec WEST 8515 do RNS sa dostane. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja na 6-ročnom aute som mal podobné príznaky, nové mapy sa posledné 2 roky dokola ukladali celé dni, nie a nie sa uložiť (minulý rok asi po týždni mi zrazu zahlásilo, že 8515 mapy sú uložené a DVD môžem vybrať, tento rok pri 8536 mapách už ani to), kopírovanie z SD karty rovnako zlé, nenačítalo to zavádzacie CD resp. DVD.  Vybral som Columba (návod nájdete na YouTube, pozor - každý konektor má samostatnú poistku, anténne majú umelohmotný jazýček, ktorý treba vytiahnuť dozadu, ten veľký konektor treba vzadu dole v strede stlačiť a vyklopiť zdola dozadu nahor takú závorovú zarážku), rozobral a vyčistil šošovku (jemne rohom nerozloženej okuliarovej vlhčenej utierky, prekvapilo ma, že hoci to nevyzeralo zaprášené, ten roh papierovej utierky zostal čierny - inak návod na prístup k šošovke opäť YouTube). Po zložení a namontovaní mi 8536 mapy krásne prekopírovalo a uložilo na jeden krát za menej ako 40 min (to isté +R DL DVD ako predtým napálené ImgBurn rýchl. 4, menej nešlo). Podľa všetkého, ani nie je tak podstatný spôsob a rýchlosť vypaľovania DVD, ako tá čistá šošovka. Práca na pol hodinku, pár šróbikov a výsledok ohromný, všetko funkčné ako kedysi... 

 

Editováno: , autor: Juraj Považan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, pár dní som majiteľom staršieho Superba II: r.v. 2011. Chcel by som aktualizovať mapy, ale po prečítaní vlákna mám v tom zmätok a nechcem urobiť nejakú hlúposť. Na Columbuse mám HW H41, SW 5238, East Europe, 7691. Treba riešiť nový firmware a potom nainštalovať mapy, či to mám nechať všetko po starom a nič neriešiť? Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Úspěšně zaktulizováno z verze 7919 na 8515 - viz přiložené fotky :-)

 

Takže díky @ondys za odkaz (uloŠto V15 West) několik stran zpět,

a velké díky @Aldous za přehledný návod, několik stran zpět.

 

PS: Columbus, SUP II MR 2013.

Použita MicroSD HC Class 1 (U1) Kingston 32GB s adaptérem na normální SD (taky Kingston),

a páleno na DVD-R (jo mínus R normálně šlo, není třeba striktně +R, teda u mě aspoň) a rychlost 4x =cca 5.28 MB/s (míň mi palírna nechtěla povolit) jak se říká works like a sharm :-)

 

aktualizacím zdar!

hura.JPG

po_updatu.JPG

pred_updatem.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, j5j napsal:

Úspěšně zaktulizováno z verze 7919 na 8515 - viz přiložené fotky :-)

 

Takže díky @ondys za odkaz (uloŠto V15 West) několik stran zpět,

a velké díky @Aldous za přehledný návod, několik stran zpět.

 

PS: Columbus, SUP II MR 2013.

Použita MicroSD HC Class 1 (U1) Kingston 32GB s adaptérem na normální SD (taky Kingston),

a páleno na DVD-R (jo mínus R normálně šlo, není třeba striktně +R, teda u mě aspoň) a rychlost 4x =cca 5.28 MB/s (míň mi palírna nechtěla povolit) jak se říká works like a sharm :-)

 

aktualizacím zdar!

hura.JPG

po_updatu.JPG

pred_updatem.JPG

 

 

Není 8515 stará mapa?  Já teď dával 8536

IMG_20190312_162729.jpg

IMG_20190312_161744.jpg

Editováno: , autor: MigelAntonio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MigelAntonio nemusis /neměl bys citovat bezprostředně předcházející příspěvek..... 

 

Jinak ano není nejnovější, jak píše ondys, ale vzhledem k tomu ze to byl muj první pokus, ktery vyšel,  tak teď uz vim jak a co, a až budu mit o vikendu čas,  hodim si tam treba ty poslední 8536. Tak jako tak jsem si "polepšil" z původní 7919 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, nekdo v Praze kdo by aktualizoval Columba?

 

HW Version                  H27

SW Version                   6276

Map                              West Europe

Map version HDD        8195

Delivery part number   3T0035681C

 

 

Diky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj všem,

chystám se aktualizovat mapy (originál mapy na Columbusu z 2013) na nejnovější RNS 510 West Europe V16_CD_8536.ISO .

Potřebuji jen to ISO a udělat vše podle toho návodu : https://www.youtube.com/watch?v=1ajqcTcIfPk a nebo musím někde sehnat novější firmware navigace. ( Ideální by to bylo flashnout přes SD kartu že...)

 

Děkuji všem za pomoc! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Firmware NAVI nemá s aktualizací map nic společného ! Pokud ti mechanika správně funguje, bez problému nahraješ přes DVD DL... Pokud ne, pak musíš přes SD kartu, nebo poslední varianta vyhledat nějakého zdejšího "mága", který má servisní kabel k RNS 510 a aktualizuje ti vše bez nutnosti mít funkční mechaniku/SD slot a vše bude mít za pár minut... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...