Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 25. 5. 2020 na 11:05, Juraj Považan napsal:

Vložíš DVD s novými mapami, spýta sa, či sa majú nové mapy používať z dvd, alebo uložiť, keď si vyberieš druhú možnosť, zdanlivo sa nedeje nič, ale ak skúsiš dvd vybrať, hodí hlášku  "data sa ukladajú" a vidíš tam aj aktuálny stav. Na konci zahlási "dvd môžte vybrať" a je hotovo. U mňa ukladanie trvá necelých 40 min, ak by to bolo výrazne viac, alebo by sa to opakovane spúšťalo, treba vyčistiť mechaniku, prípadne kúpiť novú.

Ahoj. Takýto postup som použil, mapy nainstalovalo, ale keď odídem z vozidla a ponurcitej dobe sa vrátim, tak mi hádže hlášku vložte navigačné DVD. A tak dookola. To sa mi moc nepáči, že musím mat DVD v mechanike aby mi navigácia išla. Neviete niekto poradiť čo s tým? Dakujem za všetky rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi. Už jsem nějaký týden majitelem S2 s Columbusem a mapami z roku 2017, což vím od původního majitele. 

 

Chtěl jsem zjistit i jeho verzi v tom skrytém menu, dlouhým podržením SETUP, ale dál, než do nabídky FM nastavení mě to nehodí, ani při delším držení. 

 

Ale mapy chci zaktualizovat.  Stahuji soubor od   sk0d@  .. mimochodem díky za to :)  A snad podle návodu co jsem četl zvládnu....stáhnout, na DVD DL vypálit nejpomalejší rychlostí a vložit do mechaniky, potvrdit aktualizaci a za 40 min hotovo. 

 

Aktualizuje se a musí se aktualizovat současně i systém rádia ? 

 

Nejlíp, pokud je tu někdo z Brna nebo okolí a chtěl by mi to ukázat, nebo předat nějaký rady i celkově kolem auta a pokecat, budu moc rád. Petr. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 6. 2020 na 12:12, Miko666 napsal:

 

Do   ted jsem to take delal a mam ten samej problem ...vyresil jsi to nejak ? ja mam zas i dalsi problem .. ze mi to uklada asi 3 hod. jsem to nechal a furt dokola :(  to pise mavigacni data se ukladaji predcasne vyjmuti dvd prerusi uladani... cara dojede nekam nad napis oznamit po ulozeni cca do pulky a stale dokola :(

Editováno: , autor: PATRIKczZBUCH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Zatial mi píše hlášku vložte navigačné DVD. Po vložení DVD mapy idu normálne. Potom vyberiem DVD a mapy idu ok. Po cca 1h prídem do auta a píše vložte navigačné DVD a dookola. Podľa informácií ktoré mám sa má jednať o jemne znecistenu čítačku DVD. Teda že prečíta každé DVD, a tvári sa normálne pri prehrávaní každého DVD, ale má problem s “prečítaním” dvojvrstvoveho zhusteného DVD. Mne to nahrávalo tiež možno aj 3 h dokopy to neviem uviesť presne, pretože to bolo počas krátkych jázd a čakaní v aute asi 2 dni. Potom mi napísalo že ukladanie je ukončené. A potom ten problem popísaný vyššie. 
Riešenie: použiť čistiace DVD na mokré! čistenie. Opakujem na mokré čistenie s kvapalinou, nie suché čistiace DVD. A to pravdepodobne viac krát. Po tomto procese by sa mali po vložení DVD mapy “dokončiť” tam kde to prestalo, keď to nečítalo korektne. Zajtra to idem vyskúšať a dám vedieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Miko666 napsal:

 

Me nepomohlo a to jsem jeste dnes rozebral dvd mechaniku a vycistil cocku laiser  a prd ... ale dej vedet ... nasel jsem na youtube nejakej navod na sd kartu ale zas mi nejde v pc spustit ten program :) bych se picnul :)   https://www.youtube.com/watch?v=D_vlVxWohGo naskoci mi na pc a hned zmizne :) to maps tool :)

 

Editováno: , autor: PATRIKczZBUCH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak se taky podělím o zkušenost, dlouho jsem se rozmýšlel jestli budu aktualizovat. Po oznámení uvolnění V17 jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Rozhodl jsem se pro SD kartu, nechtěl jsem riskovat špatné přečtení DVD mechanikou. Můj postup:

 

1. opatřit navigaci V17

https://mega.nz/file/UhUzyaIQ#KeZFb2Sz-Ck7NNP620-s8sZDjqZ9EcTYGcJ-2Hhcgqo

2. opatřit maps tool

https://workupload.com/file/mtXyAXM

3. V17 jsme rozdělil pomocí maps tool soubory co patří na SD kartu (použil jsem micro SD 16GB - FAT32 + adapter samsung)

na SD kartu:

MAPS

MAPSDVD

test.mp3

4. vypalil jsem EU_sd_to_hdd_fw na CD rychlostí 10x (nižší rychlost nešla)

5. napojil jsem autobaterii na nabíječku

6. zapnul zapalovaní bez brzdy aby nedošlo k nastartování

7. vložil CD

8. vložil SD kartu

9. použil trojhmat (vysunuti + mikrofon + setup) -> radio se restartovalo a najelo v bootovacím režimu.

10. načetlo se kopírování

11. probíhala aktualizace, POZOR obrazovka se sekne na 31%, ale to nic neznamená, navigace se stále aktualizuje.

12. po cca 35 minutách se radio opět restartovalo, na obrazovce se objevilo, že navigace byla úspěšně aktualizována a vyjelo CD.

 

Takže se nebát a aktualizovat!

   

20200615_095104.thumb.jpg.25a81d681a774192a5dafb0ec33df81e.jpg20200615_102624.thumb.jpg.9580d619e1b83e0c96be30150c4e6eee.jpg

Editováno: , autor: paja.sedlo@seznam.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 6. 2020 na 9:59, Richieost napsal:

Tak hotove ... proste neslo ... tak zakoupeno nova ctecta laiser za 600.- a je vyreseno ... nejlevnesí varianta ... kdyz vezmu ze jsem koupil dvd 2 vrstve  200.- a novou dvd vypalovacku 500.- a nepomohlo to beztak ... za me jednodusí koupit laiser a za 20 min hotove ...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nějak ty mapy přes SD kartu už prostě nedokážu aktualizovat. Nefunguje nic, vždycky se zaseknu na Invalid Clamp State... Zkoušel jsem všechno, vypaloval jako iso, i jako normální data, používal různé typy sd karet od 4 do 32gb, nahrával jsem to na kartu přímo skrz MapsTool, a když to nešlo tak i do složky v pc, a pak překopíroval, zkoušel rádio restartovat dlouze, krátce, vkládal dvd v různých momentech, zkoušel to při vypnutém / zapnutém motoru, vypnutém / zapnutém zapalování, atd atd no prostě uplně všechny kombinace, zkoušel jsem změnit formát času 12-24 .. Nic nefunguje. Zrezignoval jsem tady, a koupil si dvouvrstvé dvd a nejpomalejší rychlostí a v nejjvyšší možné kompabilitě vypálil iso, ale načte jen zázračně  po mnoha pokusoech, ale pak stejně hodí chybu... Mechanika mi už nezvládá přečíst dvouvrstvé dvd. Normální dvd a cd načtou hned rychle a v pořádku.

 

Existue nějaký způsob jak modifikovat mapový iso soubor tak, abych odebral zbytečné země kam stejně nikdy nepojedu aby se objemově vešly na 4,5gb běžné jednovrstvé dvd? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,ja som skúšal editovať vo Win Iso v pc , vymazal som nepotrené štáty ,zmenšil som veľkosť na cca 4.5 gb ale rádio stále hlásilo chybu dvd. Teraz mám nainštalovanú EE 8350 a verziu 8555 používam dočasne z dvd..Pri inštalacii 8555 mi nainštalovalo cca do polovice dvd a potom to začalo odznova.Ale niekde na ruskom fóre som čítal že na nízkej rýchlosti by sa mali páliť dvd s mínusom. Neskúšal som,už do rádia niesom ochotný investovať ani cent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MigelAntonio napsal:

Nějak ty mapy přes SD kartu už prostě nedokážu aktualizovat. Nefunguje nic, vždycky se zaseknu na Invalid Clamp State... Zkoušel jsem všechno, vypaloval jako iso, i jako normální data, používal různé typy sd karet od 4 do 32gb, nahrával jsem to na kartu přímo skrz MapsTool, a když to nešlo tak i do složky v pc, a pak překopíroval, zkoušel rádio restartovat dlouze, krátce, vkládal dvd v různých momentech, zkoušel to při vypnutém / zapnutém motoru, vypnutém / zapnutém zapalování, atd atd no prostě uplně všechny kombinace, zkoušel jsem změnit formát času 12-24 .. Nic nefunguje. Zrezignoval jsem tady, a koupil si dvouvrstvé dvd a nejpomalejší rychlostí a v nejjvyšší možné kompabilitě vypálil iso, ale načte jen zázračně  po mnoha pokusoech, ale pak stejně hodí chybu... Mechanika mi už nezvládá přečíst dvouvrstvé dvd. Normální dvd a cd načtou hned rychle a v pořádku.

 

Existue nějaký způsob jak modifikovat mapový iso soubor tak, abych odebral zbytečné země kam stejně nikdy nepojedu aby se objemově vešly na 4,5gb běžné jednovrstvé dvd? Díky

Ahoj. Tu si napísal “vkladal som DVD v rôznych momentoch” ja len či ti to nerobí to iste čo mne a teda, že ja som to vypaľoval na DVD, kde to nešlo.!potom som to ISO vypálil na obyčajne CD a bez problémov. Potom to trvalo cca 35 min a všetko ok. Kartu som vkladal hneď pred reštartom a CD po vyzvaní až po reštarte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...