Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,
také se podělím o zkušenost s aktualizací map. Nikdy v životě jsem to ještě nedělal. Zvolil jsem rovnou postup instalace z SD karty, jelikož dvouvrstvé DVD se mi nechtělo kupovt. Aplikoval jsem postup podle uživatele paja.sedlo výše, rovněž jsem se držel instrukcí z Maps Tool. Vytvořené ISO jsem vypálil na DVD+RW a světe div se, za 32 minut bylo hotovo. Měl jsem štěstí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím priatelia, 

 

Som šťastným majiteľom Škody superb 2 1.9 TDI 2009. Mam v nej Columbus RNS-510:

 

0xC201

5238

H03

Mapy: 8350 East Europe

 

Rad by som updatol mapy na verziu v17, zial uz som napalil 3x dvd+dl a stale mi columbus napise ze sa naslo mapove a ze sa prerusi navigovanie a mam moznost dat zrusit alebo dalej. Dam tlacicu dalej a hodi ma do NAV a tam to skonci a nic sa nedeje(radio funguje dalej, hudba hra). DVD mozem v pohode vybrat a radio funguje ako by sa nic nestalo. DVD mi číta a ta mechanika a aj rozpozná že sú to mapy ale ďalej ma nepusti. Nestretol sa niekto s takou chybou ? 

 

Mapy som skusal v17, v16, 8536, 8557

 

Vopred ďakujem za pomoc. 

Editováno: , autor: jancigps
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, abych to jsem nepsal celé znovu. Hoď okem na sekci firmware, na poslední stranu i poslední odkaz. Mohlo by ti to pomoci 😉 vyřešit trápení. 
😲až teď koukám , že jsem to mohl rozdělit jak se má zvlášť firmware a mapy , ale já měl takovou radost , že jsem to tam dal komplet. 🥳 Polepším se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nemáte někdo nějaké "zákulisní" info, kdy očekávat nové mapy, pravděpodobně V18? Jestli se nepletu, tak poslední EAST/WEST (V17) vyšly přesně před rokem, což mi přijde docela dlouhá doba. Na můj dotaz, který byl mířen přímo na infolinku Škoda byla strohá odpověď - nemáme tušení, sledujte Update portál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele vím že tím asi vyvolám pozdvižení ale doporučuju Columbus vyhodit (nebo spíš "hodit" někam pod postel nebo do sklepa) a koupit si nějaké normální soudobé rádio s Androidem ;) Nemůžu si vynachválit, tyhle nesmyslné hlouposti s katastrofálním aktualizováním map a bůh ví jakým rozdělováním na východ západ, a rádiem které je technologicky naprosto zastaralé jsou fakt k smíchu. Mám rádio Vanku (myslímže je to odnož Pumpkina) s Androidem 10 4gb ram 64gb rom, už delší dobu... přesně to pasuje do Superba má stejnou formu jako Columbus, jede to naprosto svižně jako telefon, bez sekání (4gb ram verze, nevím jak slabší modely), jede to fakt pěkně plynule, má to hezké uživatelské prostředí, žádné načítání systému - spustí se to ihned během sekundy po zapnutí zapalování ihned připravené k používání na plný výkon. Kvalita zvuku lepší než u Columbusu, připojení přes wifi, bluetooth, moje verze má rovnou i DAB+ přijímač... Připojení přes wifi na net např přes hotspot na telefonu, pak může člověk jezdit s google mapama, online rádiem nebo čímkoli jiným. Myslím, že se k tomu dá koupit i nějaká ta redukce aby to zrcadlilo iOS z iPhonu .. Používám hlavně Sygic, za jednorázový poplatek pár euro při koupi aplikace doživotně aktualizace map 2x ročně, za příplatek měsíčně... Moc hezká grafika a plynulost... Youtube, Spotify, všechny aplikace z androidu.. jen Netflix mi tam nešel stáhnout z Google obchodu, ale jde to určitě přes apk installer. Ale tak Netflix je stejn jen pro spolujezdce, jako řidiči je mi to jedno...  Samozřejmě to hlásí dopravní zprávy stanic když se něco děje, FM/AM rádio, má i cd/dvd mechaniku. 2 sloty na micro sd karty. Byly k tomu i 2 usb porty myslím, co jdou zezadu vyvést pro připojení dalších věcí nebo dobjíení. Cca 350€ stálo na Amazonu. Nikdy bych se ke columbusu už nevracel (prože ve srovnání s tímhle je to fakt mizerný rádio, ale tak samozřejmě proto, že je starý). Jediné co mi trošičku vadí je že to nemá matný  ale leský display (nicméně o to lepší barvy a jas) ale jinak top

IMG_20210212_113408.jpg

IMG_20210303_154432.jpg

IMG_20210225_160516.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že už není Columbus žádný superstroj a má nejlepší léta za sebou, také nejsem odvázaný z dělení map na západ a východ, málo aktualizací, dlouhé žhavení navigace... Možná také jednou na nějakého Androida dojde, ale zatím zůstávám u staříka, zejména z důvodu, že je spojen s maxidotem, ovládáním na volantu, HF... Předpokládám, že přechodem na Android o toto vše přijdu, takže i za cenu vyjmenovaných negativ (zatím) zůstávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, cosmicboy napsal:

Souhlasím, že už není Columbus žádný superstroj a má nejlepší léta za sebou, také nejsem odvázaný z dělení map na západ a východ, málo aktualizací, dlouhé žhavení navigace... Možná také jednou na nějakého Androida dojde, ale zatím zůstávám u staříka, zejména z důvodu, že je spojen s maxidotem, ovládáním na volantu, HF... Předpokládám, že přechodem na Android o toto vše přijdu, takže i za cenu vyjmenovaných negativ (zatím) zůstávám.

 

Celkem chápu... Ovládání na volantu normálně jde, hlasitost, přepínání písniček myslím, že i ten telefon normálně...  Maxidot s tím nespolupracuje, to je fakt... HF jako Handsfree? Nezkoušel jsem to uplně do detailů ale telefonuju normálně, spojí se to přes bluetooth s telefonem a mikrofon je pod ovladačem hlasitosti, dodávají k tomu i externí mikrofon pro lepší zvuk ale ten jsem nezkoušel

Editováno: , autor: MigelAntonio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rychlosti jsem něco k tomuto (a podobným radiím) hledal na webu a všude píšou, že sice podporuje základní audio ovládání na volantu, ale nepodporuje ovládání telefonu, listování v seznamu, nespojí se s HF sadou ve voze (má vlastní, s dalším mikrofonem - dle recenzí nic moc kvalita) a dále má prý horší příjem FM. Aktuálně potřebuji rádio s kvalitním HF kvůli častému volání, matný displej kvůli navigaci a hlavně aktuální mapy. Jakmile se objeví modely, které toto vyladí, tak není o čem přemýšlet ;-). Proto zůstávám u Columbuse, doufajíc, že bude brzy vydána V18.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 4. 2021 na 15:41, Koudelka napsal:

Pri čínskom rádiu prídeš o nervy tak rýchlo že nebudeš chápať.Všetko sú to lunty ktoré sa líšia iba cenou. O príjme rádia ani nebudem ďalej písať.

Nevím, funguje mi už několik měsíců v pohodě... A s příjmem rádia nemám absolutně žádný problém... Chytnu všechny stanice jako s Columbem a stejně kvalitně, včetně názvů stanic, a i názvů písniček co hrajou... stačilo zapojit konektor antény a hotovo

Editováno: , autor: MigelAntonio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď si spokojný tak je to OK.Tie čínske lunty sa považujú za akési multimediálne centrum zábavy.Samotná aplikácia rádia je len akýmsi doplnkom do samotného rádia.To znamená že tuner fm rádia nieje  vyladený a citlivý na príjem FM signálu.To magické tlačítko AF je absolútne nefunkčné.Tie lunty sú preto také aké sú,pretože čínania neplatia za licencie aplikácii ktoré sú nainštalované v rádiu.Aplikácie sú craknuté a tak sa aj správajú.Ako crack.Ak by boli všetky licencie OK tak rádio by malo 3 násobne vyššiu cenu. A kto by to potom kupoval ? Hardvérová výbava je tiež nedôveryhodná.Ale na druhej strane taký lunt má oveľa viac možností ako  origo rádio.Tak teraz babo raď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po hodně dlouhé době jsem se rozhodl také pro aktualizaci mapových podkladů pro Columbuse. Vím,že není na dnešní dobu už nic moc, ale  když se Vám vybije mobil nebo z nějakého důvodu (např. mrtě kabelů od kamery a dětských tabletů) nechcete ještě mobil s dalším kabelem připlesklý na přístrojovce, tak se aspoň trochu aktuální mapy hodí. Měl jsem 7894 (asihooodně staré)  a šel jsem do 8555. Vypálil jsem na dvouvrstvé DVD a světe div se, nic. Chyba DVD. přeci jen mechanika už má asi něco za sebou. Zkusil jsem tedy origo DVD s filmem v klasika PALu, ale ani toto mi to nepřehrálo. Pouze obyč CD... Musel tedy zvolit variantu CD+SD a po pročtení toho fóra jsem se do toho pustil. Cca 45 min. a bylo hotovo. Opravdu se to sekne na 31% na éxtrémně dlouhou dobu, ale stále to aktualizuje. Velké díky VŠEM co to tady detailně popsali. Jsem uživatel amatér a dal jsem to.  Zvládne každý, nebojte  se toho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ta HELPLINKA v Mladé Boleslavi, to jsou opravdu Komici na jedničku :-D. Píšu jim mail, že jsem v jednom konkrétním místě objevil chybu v hlasovém pokynu, že to hlásím, aby si to opravili u dodavatele map a dále se ptám, kdy je v plánu nová verze map. Že mám S2, 2010, Columbus a vím, že zde on-line nic nepořeším, že jde vše jen přes prodejce a aktualizační DVD a poslední verze vyšla před 1,5 rokem, že k to přijde dlouho. Nejdřív odpověděli, že potřebují VIN. Ptám se proč, když auto nemá s on-line update portálem nic společného, oni zase odpovídají, že jinak nezjistí bližší info k mapám. Pošlu jim tedy VIN a dostanu odpověď, že pro můj vůz nejsou k dispozici mapové podklady on-line, ať navštívím prodejce. Takže toť nejaktuálnější info k dotazu, kdy budou nové mapy :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ještě pokračování příběhu ohledně zjištění, kdy vyjdou pro Columbuse nové mapy: Mladá Boleslav stále dokola opakuje, že pro aktualizaci off-line musím navštívit autorizovaný servis, že oni nic neví a ani nejsou schopni říct, kdy nová verze mapy vyjde. A autorizák (dle předpokladu) říká, že oni jen prodávají, co Boleslav dodá a nic víc k tomu nejsou schopni říct. Takže začarovaný kruh a nezbude nám než čekat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čas od času se na fóru objeví dotaz, jestli někdo neví o aktualizaci map. Mně samotného to zajímá, proto jsem se zeptal přímo zdroje, bohužel jsem úspěšný nebyl. Nevím, proč bych se o tuto informaci nemohl podělit, aby i ostatní věděli, že odpověď není oficiálně známá a prostě se má čekat. Pokud tě ale můj příspěvek nějak uráží, omlouvám se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou k tomuto tématu, pak už toho nechám :-). Konečně se mi Boleslav vyjádřila, zpráva to pro majitele Columbusů v S2 přívětivá není. Cituji: "Dle našich informací byla aktualizace mapových podkladů pro systém RNS 510 Columbus již ukončena. Je nám líto, že Vám nemůžeme vyjít více vstříc."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, cosmicboy napsal:

Ještě jednou k tomuto tématu, pak už toho nechám :-). Konečně se mi Boleslav vyjádřila, zpráva to pro majitele Columbusů v S2 přívětivá není. Cituji: "Dle našich informací byla aktualizace mapových podkladů pro systém RNS 510 Columbus již ukončena. Je nám líto, že Vám nemůžeme vyjít více vstříc."

A jaka je vubec posledni verze ?  mam 5274

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...