Přejít na obsah

Columbus - aktualizace map


Doporučené příspěvky

No, možná jste experti na počítače, ale na navigační karty od VW tedy ne :-)

Když přepnete kartu pro Amundsena do read-only modu, tak ji navigace nevezme,

protože na ni potřebuje zapsat to svoje ID.

A jak kopírujete kartu, která je zamčená heslem a není vidět v počítači, tak to by mne teda zajímalo :-)

Soudruzi z VW nejsou tak blbí a mají to zabezpečený dobře.

Proto mi to přide nefér . Kdo má Columbuse, tak může nainstalovat mapy a DVD poslat dál do světa dalším a dalším, dokud se neošoupe :-)

Kdo má Amundsena, nainstaluje a tím to končí. Další navigace kartu nevezme. Když si kartu zničíte, nebo ztratíte, máte smůlu. Zazálohovat nejde.

Editováno: , autor: clouseau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou. "Není vidět v počítači" nejspíš znamená "nevidím to ve windows jako disk". Jakýkoliv disk nebo SD s jakýmkoliv bordelem jde naklonovat nástrojema jako Clonezilla ale existuje jich milion dalších.

 

Takže znovu - kartu stačí před prvním použitím naklonovat a šmitec. 

 

Bez urážky - lidi co rozumějí autům většinou s pc moc neumějí. Já zase nejsem expert na auta ale zase se vyznám v počítačích když mě to celej život živí. Takže věřte tomu co píšu.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Milhausek napsal:

Klidně kartu vytvořím a přijedu za tebou kdekoliv v republice a jestli mi z ni uděláš clon ve windows tak ti dam 5000!

 

Už jen tou větou se usvědčuješ jak tomu nerozumíš. Jasně jsem říkal, že se musí použít klonovací nástroj z bootovací flashky. Je jich milion, různě linuxy apod. Jako příklad jsem uvedl Clonezillu. Kdo chce ten si to přebere kdo nechce pochopi začne urážet. Myslím že jsem napsal dost, prostě to JDE a že to někdo neumí protože se to snaží dělat z Windows.. No co dodat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 10. 2017 na 13:20, bigboban napsal:

 

Už jen tou větou se usvědčuješ jak tomu nerozumíš. Jasně jsem říkal, že se musí použít klonovací nástroj z bootovací flashky. Je jich milion, různě linuxy apod. Jako příklad jsem uvedl Clonezillu. Kdo chce ten si to přebere kdo nechce pochopi začne urážet. Myslím že jsem napsal dost, prostě to JDE a že to někdo neumí protože se to snaží dělat z Windows.. No co dodat..

Co dodat? Asi jen to , že to co tady říkáš si možná myslíš, ale pravda je jinde. Když je karta zamčená heslem, tak data z ní nelze žádným způsobem zkopírovat. A můžeš to zkoušet v jakémkoli systému a jakoukoli, i bootovací utilitou. Na data zamčené karty se prostě nedostaneš. Asociace výrobců karet se dohodla na určitém hw a sw  - systému, který je v každé kartě. Součástí toho je i způsob , jakým je možné zabezpečit data uložená na kartě. Jedním z nich je i zamčení karty heslem.

Když neznáš heslo, nedostaneš se na data. Můžeš pouze zformátovat kartu - tím se sice"odemkne" ale přijdeš o data.

Pokud by jsi to chtěl nějak obejít, musel by jsi se nějak napojit přímo na čip uvnitř karty, což je dost problematické.

K nastudování problematiky doporučuji zéjména toto, kde je to dost podrobně popsáno : https://www.cs.utexas.edu/~simon/378/resources/Part_1_Physical_Layer_Simplified_Specification_Ver_3.01_Final_100518.pdf

v kapitole 4.3.7

Pak je zde ještě jedna další zapeklitost, se kterou by sis musel poradit a to zamčení naklonované karty správným heslem,

které  musí odpovídat ID karty dle tajného VW algoritmu. Pokud neodpovídá, navigace ji odmítne.

Pokud jsi i přesto přesvědčen že máš pravdu a všichni ostatní jsou počítačové lamy, tak to můžeš klidně vyzkoušet.

Jednu zamčenou kartu ti můžu poslat a ty mi pošleš zpět její funkční kopii :-)

 

 

Editováno: , autor: clouseau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já vím že to není odpověď na dotaz, ale já už jsem aktualizaci vzdal. Mám SII 2010 a navigačka z té doby v porovnání s dnešním Googlem je úplně k ničemu! To že nemá dopravu bych pochopil. Ale i na blbé cestě Strakonice-Praha mi to ukazuje naprosto nesmyslně místo hodiny a čtvrt třeba o půl hodiny i víc navíc. Párkrát jsem to použil k navigování po městě v cizině, ale jinak.. K ničemu. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V15 West

 

s-l500ewu6w.jpg

 

Andora, Belgie, Dánsko, Německo, Finsko, Francie, Gibraltar, Řecko, Velká Británie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Polsko *, Portugalsko, San Marino, Švédsko, Španělsko, Česká Republika *, Maďarsko, Vatikán

 

* částečně

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...