Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

Čo je to preboha za ohavnosť?? :kol-128: Sory ale vo svetlomete to musí vypadať otrasne... nepokúšaj sa hľadať riešenie problému, toto nevyriešiš. Okamžite vráť ten brak do kompasu a požaduj vrátenie platby. Za tie prachy to v živote fungovať nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Dobrý den. Na světlech MR 2018 jsem si všimnul, že když poprvé zapršelo, ta se přední světla zevnitř zamlžily a to směrem ke středu masky. Obě. Tak jsem si říkal, že to by u nového asi dělat nemělo. Následně vše v poho. Dnes po troše sněhu a vlhkosti se zamlžilo jedno světlo........máte s tím někdo zkušenost?? Reklamovat to??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Spoustu lidí se u škody ptalo a všechny nové modely škody mají světla, které to dělají. Že když se to zamlží v rohu a do prá hodin zo zmizí, tak to je v normě. Že se s tím máme smířit. Pomáhá zastavit a pustit dálkové. Pokud tam máš ještě H15,  jestli to vytopí i xenony to nevím.

 

Jaké H7 jsou nejlepší ke kombinaci s LED denní svícením. Aby to svítilo co nejmíň žlutě? 

Třeba Osram Night Breaker Laser H7?  Nebo máte lepší tip?

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Nedavno, kdyz jsem myl auto wapkou jsem si visml, ze na plexi prednich svetlometu je takova jakoby "pavucinka", jako by to bylo popraskane. Docela jsem se lekl, doufam, ze jsem to neudelal tou wapkou. Na prvni pohled to vypada jako spina... Mate to taky?

 

Bylo to dost tezke vyfotit. Na fotkach jsem vyfotil jen kraje svetlometu, ale je to po celem povrchu ze predu. Kdyz otevru kapotu, tak z vrchu to takove neni. Nevite cim by to mohlo byt? Muze to mit vliv jak mi to bude svitit?

 

Nebo to muze byt tim, ze tam davame silnejsi zarovky nez original? Takze to vic hreje?

 

 

IMG_20181013_110252.jpg

IMG_20181013_110419.jpg

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpodstatě sis odpověděl sám. Používáš žárovky co nemáš. Takže brečet nad rozlitým mlíkem je mimo mísu. A co budeš dělat, kupovat nový světla. Nebo tam vrátíš orig. žárovky a půjdeš reklamovat, jako většina vych.anců v této zemi? Tenhle příspěvek má ale velký informativní charakter pro všechny, kdo by chtěli používat žárovky s větším výkonem. A to můžeš být rád, že se neroztekla izolace na těch drátkách co vedou do světel a ten rozpálenej drát nezpůsobil něco horšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamovat nepujdu, protoze to uz davno nemam v zaruce :D Zarovky jsou homologovane, tak by to nemel byt problem, ne..? Psal jsi, ze jsi ty zarovky taky mel, ty to takove nemas? A vy ostatni co pouzivate osram night breaker nebo jine silnejsi nez original, mate to taky tak popraskane? Nemuze to byt tou wapkou a tim tlakem, kterym voda strika na ty svetlomety?

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to taky po celem povrchu svetlometu. NBU pouzivam take. Ty to mas v podobe vlasenek, ja spis v podobe tupek. Videt je to zejmena za tmy pri rozsvicenych svetlech. Nejak jsem tomu nevenoval pozornost, myslel jsem ze je to na vnejsim povrchu od odletajiciho bordelu. Az jednou muj kamos mechanik si toho take vsiml tak jsme to zkoumali a vypada to ze to neni na vnejsi ale vnitrni strane plexi. Rikal ze si mysli ze jsou vyhrate. NBU jsou ale homologovane s vetsi svitivosti, ne s vetsim prikonem. Tedy by se nemeli vice hrat. Nevim no..Ale ja na to seru. I kdybych pripustil, ze to tema zarovkama to je. Skoda ma vyrabet poradne svetlomety aby to trochu svitilo. Alespon jako predchozi starsi modely, pak by si tam lidi nedavali lepsi. To ze lepe vidis je bezpecnostni prvek, legislativu splnuji tak vice neresim. Auto je jeden velkej srot uz z vyroby tak nejaka vyhrata svetla navic uz mi muzou byt ukradena. Dokud sviti a dokud nevypadnou na silnici. Neresim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak jestli myslíš těma silnějšíma žárovkama NBU se stejným výkonem, tak to se omlouvám. Myslel jsem, žes tam nacpal nějakou stovku. Schválně jsem se díval včera na svoje a světla jak nový. Ale myju auto max. 3x do roka wapkou a žárovky NBU jsem měl jen jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ten stejný (podobný ) problém, poprvé jsem to registroval začátkem Května 2018 a postupně to pomalu přibývalo. V Září 2018 reklamováno, prasklinky jako by ve struktuře materiálu. Nejlépe to bylo vidět v šeru (ve stínu, nebo v přítmí garáže) a s rozsvícenými světly.  Foto už bohužel nemám. Technik nafotil, poslal foto a druhý den výměna jako uznaná reklamace na záruku. Nová světla jsou Valeo, made in Romania. Nikdy jsem světla neškrábal škrabkou v zimě, ani nepoužil rozmrazovač (nechám přirozeně odtát teplem od žárovek),v myčce cca 20x za 4 roky, žárovky originál, nikdy jsem žádnou neměnil auto pořád venku. Asi o tom vědí. Záruka 4roky, stihl jsem to 14 dní před koncem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎13‎.‎10‎.‎2018 na 22:41, SkodaRapid napsal:

Taky to mam zevnitr. Zajimalo by me, jestli to tam maji i auta, ktera maji od zacatku jen original zarovky (pripadne jine obycejnejsi, pokud uz menili)... 

 

Tak to ti můžu napsat nějaké info. Žárovky z fabriky jsem měl do cca 85.000km a 88.000km kdy praskly vlákna a nahradil jsem je obyčejnými. Teď v cca 124.000km mám zevnitř malé tečky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 30. 1. 2018 na 10:35, s-tony napsal:

Spoustu lidí se u škody ptalo a všechny nové modely škody mají světla, které to dělají. Že když se to zamlží v rohu a do prá hodin zo zmizí, tak to je v normě. Že se s tím máme smířit. Pomáhá zastavit a pustit dálkové. Pokud tam máš ještě H15,  jestli to vytopí i xenony to nevím.

 

Jaké H7 jsou nejlepší ke kombinaci s LED denní svícením. Aby to svítilo co nejmíň žlutě? 

Třeba Osram Night Breaker Laser H7?  Nebo máte lepší tip?

Osramy NBL som do stretavaciek dnes namontoval.Farba svetla je kapanek bledsia,oproti originalu,ale stale je to viac dozlta,oproti led.Vo Fabii mam Cool Blue Intense a tie su ledke blizsie farbou svetla.Kazdopadne ma u tychto zaujima ta megadeklarovana svietivost,lebo s tym originalom je to jedna velka tragedia.Po otestovani po par veceroch zreferujem.

Inak vymena vlavo uplne vpoho,dole krytka na svetle vytiahnut a zasunut,hotovka.Opacna strana,prava,tam zavadzia baterka,ale staci vytocit koleso a krasny pristup cez servisnu krytku v podblatniku.Do 10 min obe strany hotovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...