Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

Dostal sa mi do rúk tento kúsok od PIAA, dnes vymenené a philipsky WV nechávam do zálohy. A musím priznať že tak jasný halogen, s peknou bielou farbou som nevidel. I niektorí "xenonisti" ktorí ma predbiehajú na dialnici tak jasne nesvietia ;)

piaa-17655-h7-xtreme-box-hr.jpg

811643_x800 (1).jpg

20170103_171549.jpg

20170103_171330.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hotovo, dnes mi praskla jedna Philips Extreme vision ( od 13.10.2015 - 6.1.2017 )

Vzhledem k tomu že jsou o cca 200Kč dražší jak NBU a svítí méně - ale zase bělejší světlo, tak NBU je asi nejlepší volba...

 

PS: měnit žárovku ráno, za tmy, v -8° a po ranní sprše, je fakt paráda, 20 minut jsem se s tím sral...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 02/04/2015 at 15:34, tasum napsal:

Tak ja mám Philips WV asi 2 mesiace a zatiaľ spokojnosť, čítal som o Osram NBU že málo "vydržia" (ako komu) tak som išiel do WV.

 

Doplnenie: ja mám s tejto stránky, zlacneli o 0,5 €

 

Hlásim, že mi 24.12.2016 praskla ľavá predná žiarovka Philips WhiteVision - mal som ich 1 rok a 10 mesiacov a prešiel som za ten čas 23 200 km. Dal som naspäť pôvodné žiarovky a zatiaľ sa rozmýšľam aké kúpim ďalšie.

V lidli budú mať: http://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?action=showDetail&id=41511

alebo tu (mám od nich ledky v interiery): https://www.mpledziarovky.sk/mpledziarovky-sk/Halogenove-ziarovky-c25_19_2.htm

Editováno: , autor: tasum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj všem, ve výběru světel jsem totální laik, a to i po pročtení tohoto vlákna, to hlásím předem. V předních světlech jsou tedy dvě žárovky, H7 a H15? Takže kdybych chtěl měnit všechny žárovky v předních světlech (kromě mlhovek), potřebuju 2xH7 a 2xH15? A jaké byste tedy doporučili (ideálně cenově nějaká střední třída)? Mám Rapida dva roky a stále všechny žárovky původní (asi šťastná ruka dělníka při kompletaci :)), ale čím dál víc jezdím v noci a fakt zjišťuju, že to svítí málo. A radši bych nějaký bělejší. :) Na jedničkový Octavii jsem měnil žárovky kus za kus, většinou obyčejný Osram za dvě tři stovky, ale asi stárnu a začínám vnímat, že i světla mají vliv.. Moc díky za fundované rady!

Editováno: , autor: berjir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já zase dodávám, že nejlepší poměr výkon/cena má NBU ( Osram night breaker unlimited )

svítí nejvíc, světlo bělejší je, ale jsou bělejší žárovky který zase tolik nesvítí, cena je v pohodě, ale zase vydrží max rok - rok a půl

 

teď si vyber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůči čemu ? vůči  Powertec Platinum  ? nebo obyč ?

 

NBU tu vyzkoušelo nejvíce lidí a všichni se shodují že svítí asi nejvíce, světlo je o trošku bělejší ale rozhodně to nejsou žárovky pro lidi co chtějí hlavně bílé světlo.

Trošku potrápí malá životnost. Ale zase cena 450Kč není hrozná.

 

a ty co ty myslíš jsou tyto ?

https://autozarovky.heureka.cz/h7-12v-powertec-white-m-tech/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano porovnaval som Night s Platinum.

 

Odkaz co si hodil je na SuperWhite, tie su o trosicku slabsie (papierovo), ale udajne maju dlhsiu zivotnost. Nedavno som ich dal do Rapidky (mam to v teme), uvidim kolko vydrzia. Cena je u vas sialena. Ja som ich zohnal za 4€ / par.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky oběma! Ještě pár doplňujících dotazů od neznalce: Když vyměním tyhle, H7, tak ty budou svítit když přepnu na ,,normální'' světla? Když nechám denní svícení, tak je nutné vyměnit jiné žárovky, aby svítily také ,,bíle'' a lépe (případně za jaké je vyměnit)? A druhá - jak se na výměnu pak tváří policie, poznám bezpečně, že jsou žárovky ,,nezávadné'' pro provoz? A seřízení světel pak nutné není, že? Předem pardon jestli je to fakt hodně hloupé..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hm, to nebudou správná data, když  měříš celkovou dobu jízdy i v době když nesvítí H7 ale H15 či denní v mlhovkách.

 

A teď z praxe: u F1 nebylo denní svícení a H7 svítily pořád a mohl jsem tedy mít hrubou statistiku v kilometrech (ano při čekání na semaforu není zohledněno stojím a svítím). V Penny jsem koupil sadu 2x H7 za 99,-Kč/sada. První žárovka vydržela 500km a druhá 1250km. Dále už jsem kupoval značkové za cenu 120 - 160Kč/kus a vydržely 27.000 - 30.000km. Za mě tedy žádný mýtus ale realita a ve výsledku jsem ušetřil než kdybych kupoval každých 500km byť levnější žárovky. Za mě tedy, jsem pro značkové ve kterých je lepší plyn a pořádné vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Yosef su to v ramci moznosti tie najspravnejsie data. Denne mam vypnute, dialkove pouzivam malo. A ako pises, statie neprepocitas z kilometrov. Predchadzajuce Platinum vydrzali cca do roka (25tkm), preto testujem od nich tu nizsiu radu.

 

Predrazene hovadiny chap ako >600korunove Osramy a Phillipsky, nie ten bezny standard co kupujes.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Yosef napsal:

Hm, to nebudou správná data, když  měříš celkovou dobu jízdy i v době když nesvítí H7 ale H15 či denní v mlhovkách.

 

A teď z praxe: u F1 nebylo denní svícení a H7 svítily pořád a mohl jsem tedy mít hrubou statistiku v kilometrech (ano při čekání na semaforu není zohledněno stojím a svítím). V Penny jsem koupil sadu 2x H7 za 99,-Kč/sada. První žárovka vydržela 500km a druhá 1250km. Dále už jsem kupoval značkové za cenu 120 - 160Kč/kus a vydržely 27.000 - 30.000km. Za mě tedy žádný mýtus ale realita a ve výsledku jsem ušetřil než kdybych kupoval každých 500km byť levnější žárovky. Za mě tedy, jsem pro značkové ve kterých je lepší plyn a pořádné vlákno.

to jsi ale nepochopil, že nám šlo o značkové ale s vyšší svítivostí, bělejším světlem apod. Né obyč značkové... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...