Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

Mě na těch ultra drahých a výkonných žárovkách štve jejich plánovaná životnost okolo 150-250 hodin. I když s příchodem denních světel je to lepší. Ale na Předchozí Fábii co DLR neměla jsem NBU od Osramu měl jen jednou a vydržely cca 3/4 roku což odpovídá jejich plánované životnosti (cca 1h jízdy denně, 5 dní v týdnu = 30-40 týdnů).

Dle technického listu je minimální garantovaná životnost žárovky H7 NBR jen 150 hodin. Tato životnost platí pro napětí 13,2V. S každým navýšením napětí klesá i životnost.

Já si raději koupím standardní Osramku (oranžovobílý obal), která má životnost min. 450h, nebo Autolamp Long life či Narvu za 50-70Kč/kus.

 

Za tu trošku srandy navíc jsou ty ceny neúměrné v porovnání se standardem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,ma smysl mit na rapidovy ty polo xenony,jak rapid sviti s halogenama? Jde mi o to kdyz ty xenony nemaji ostriky a jezdi se s tim v zime zda je treba je cistit, nenamrzaji apod. kdyz halogeny maji samocistici ucinek a taky kdyz budu v zahranici a xenon vypovi sluzbu tak halogen si vymenim sam ale xenon.....? Dale cena halogen vs xenon a jeste se chci zeptat jakou barvu sviceni maji ty xenony? Jak to vypada kdyz jsou zapnute xenony s parkovackama,diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

základní halogeny svítí nic moc, ale zase vyloženě špatný to není.

Plno lidí to řeší lepšíma žárovkama, kde cena je cca 500Kč a vydrží v průměru 3/4 - 1 rok

ostřikovače u klasických xenonů sklo stejně nevyleští

low xenony u Rapida svítí super

pokud ti výbojka odejde, vyměníš si jí úplně v pohodě. Ten konektor na halogen a low xenon je úplně stejný

na barvu si projdi zdejší vlákno, je tu plno fotek a nebo projeď téma Miklíska, měnil za xenony a má to tam popsaný...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsrm to prosel a trochu me prekvapilo neb jsem xenony nikdy nemel,ze pak sviti xenony bile a parkovacky zlute,coz vypada divne viz 

 

 

Vim,ze ty parkovacky tady resi vymenou za led ovsem ta vydrz asi taky nic moc.Jak do dnes vypada s pouzitim led v potkavackas na rapidu? Jinak myslite si,ze pujdou prehodit svetlomety z noveho rapidu co ted bude na starsi rapid?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není LEDka jako LEDka. Zatím s tím nemám problém, chce to dobře vybrat dle referencí na aliexpress.com.
Na LED žárovky zapomeň. Není na ně uzpůsobena parabola. Možná to vypadá hezky ale svítí to dle poznatků z různých fór napikaču.
Nová světla: to zatím nikdo netuší, kromě těch, co dělají někde u výrobce světel nebo na montáži ve Škodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co znamená ? vždyť je to napsané dost jasně :) to samé co má Fabia 2 po FL, nebo Octavita 2 po FL

U Rapida kdysi bylo denní svícení v hlavním světlometu - měla to na starost ta samá žárovka, co byla i na dálkový světla.

Nyní je v mlhovce po straně malý led pásek

Nový Rapid bude mít led pásek v hlavním světlometu

Ber rozhodně xenony, já je koupit mohl, nevzal a teď celkem lituju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlžení světel je fyzikální jev, nezávislý na provedení světla. I halogenky se mlží, viděl jsem to tuhle v servisu jak technik se paní snažil vysvětlit, že je to normální, že to zmizí. Mě za celou dobu provozu xenů bylo světlo zarosené jen 3x. Po montáži světel, kdy zrovna pršelo a pak 2x, vždy když byl na světle sníh resp. led a sklo bylo podchlazené. V/po dešti nikdy. Určitě ber xeny, za to bílé světlo bez hledání vhodných bílé svítících žárovek to stojí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si kup klasickou halogenovou parkovačku co má bílé světlo- a lze to tak normalne vymenit? Neni problem pak na stk? Kolik stoji? A jeste k tem xenonum,mate na aute i ty ostriky svetel? Vim ze to nemusi byt jen se ptam v souvislosti s xenonama,diky

Editováno: , autor: Mirek Rapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo lze, je to otázka 20 sekund.

Pokud koupíš homologovanou, STK ti nic neřekne.

Nejvíc mají lidé od Philipsu - mají modrou baňku.

https://autozarovky.heureka.cz/philips-w5w-whitevision-12v-12961whvb2/

 

ostřikovače jsou zbytečný, když tam budeš mít ptačí hovno, stejně ti to neumeje.

Výkon low xenonů není takový, aby jsi tam musel mít vehementně ostřik a automatický seřizování kvůli oslnění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapu,stejne je co?Jak to vypada s tou modrou bankou,je to videt? Jinak kdyz pustite vecer svetla tak sviti jen hlavni svetlomet a ty dole denni svetla nesviti? A jeste corner prisvetlovani vecer sviti zlute nebo bile kdyz tam je led denni sviceni ktere sviti bile

Editováno: , autor: Mirek Rapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČudlR: že Philipska svítí žlutě bylo myšleno, že modrá buňka Philipsky svítí žlutě ve srovnání s bílou barvou low xenonů.

Mirek Rapid: modrá baňka Philipsky je vidět jen při opravdu hodně blízkém pohledu, když se na to soustředíš. A koukám, že nemáš moc přehled o autech. Denní, ať už je umístěno kdekoliv a je realizováno žárovkami nebo LEDkami, nikdy s potkávačkami nesvítí. Corner svítí mlhovkovou žárovkou, takže barvou, jakou má mlhovkové světlo. LED modul je určen jen pro DLR.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...